Monitor vásárlás full HD felett

Sziasztok,

szeretnék vásárolni egy második monitort.

Legalább 27’ és mindenképpen a fullHD feletti felbontásban gondolkozom.

Jelenleg egy 27’-os fullHD freesync 144Hz-es monitorom van amit competitiv játékra vásároltam kifejezetten.
Az új monitort nagyobb felbontása miatt böngészés és multimédiára tervezem használni. Competitiv játékra továbbra is elegendő lenne a már meglévő, ugyanakkor single játékok esetén szivesen játszanék a nagyobb felbontású monitoron

Kérdésem az lenne, hogy megéri-e nagyobb felbontást vennem kevesebb képfrissitéssel, mennyire érezhető a kettő egymás mellett?
Milyen monitorokat javasoltok kb 80e ft-os keretből?

config:
gtx1660 ti
i7 4790k
16gb ram

Én azt mondom, hogy nem éri meg. Ha egyszer ráálltál a 144Hz-re, akkor óriási visszalépés lenne ha lejjebb adnád. Emellett a 1660TI kimondottan FHD-ra való kártya, magasabb felbontáson kétlem, hogy hozná 60 FPS-t maxon.

Szerintem nem éri meg. Ha hozzászokott a szemed a 144hz-hez, lehet zavarni fog a 60, vagy még kevesebb, plusz a 1660Ti-t nem 1440p-re találták ki (gondolom nagyobb felbontásnál erre gondolsz, bár nem írtad le. 4K főleg nem való a 1660Ti-nek).

Persze ha az új monitor is freesynces, az segíthet a dropokon, de az is számold bele hogy a grafikát is lejjebb kell venned mondjuk medium-ra vagy akár lowra, játéktól függően. Ergo vennél egy monitort, ami nagyobb felbontású, de maga a játék meg csúnyább lesz rajta, mintha a 1080p-s monitorodon játszol.

Szerintem 1440p-ben a következővel érdemes igazán gondolkodni:
6 magos 12 szálas proci (i7 8700k, Ryzen 5 2600-2600x-3600-3600X, I7 9700k), 16 gb ram, és ami ugye a legfontosabb, 2070 Super / RX 5700 XT vagy ezenek megfelelő régebbi kártya. Ezekkel lehet High felbontáson 1440p-ben játszani, mindennel 60+ fps-sel jelenleg, bizonyos játokoknál akár 100+ fpssel.

1 Like

Youtube-hoz tökéletes lenne egy 4k monitor, bár kicsit luxus szerintem, és nincsenek is 4k videók.

A multiplayer competitiv gamek tovabbra is a fullHD monitoron menne, kiveve a single gameknel. ott viszont nem lenne gaz ha nem lenne pl 120fps viszont egy 60fpst azert szeretnek 1440p be is akar high beallitasok mellett.

Nagyon szemezgetek a gaba 2702qhd monitorral tekintve h a jelenlegi is ugyan az csak a fullhd verzioja es meg vagyok vele elegedve.

A frekvencia kulonbseg inkabb a mindennapi hasznalat miatt erdekelne, hogy ott is zavaro e. Mert jatek eseten ha single jatszanak es nem lenne kello fps amugy sem tudnam kihasznalni a 144hz et ha az uj monitoron az lenne. Legalabbis igy tudom javitsatok ki a tevedek

4K-t meg soknak erzem, ugyhogy az 1440p lenne a celom jelenleg. :slight_smile:

Vagy eladod a monitort és a videókártyát, veszel 1 jó 1440p monitort és egy videókártyát :smiley:

Haha ki van csukva :grin:

Milyen competitive játékról van szó amúgy? Azoknak egyáltalán nem nagy a gépigénye. Nekem CS:GO-ban van vagy 800FPS-em. Nem elképzelhetetlen, hogy fentebb tudnál váltani 1440p-re akár ezzel a kártyával is.

Csak pubg. 120-130fps van most fullhd-ban ugyhogy azt nem is tennem feljebb mert szetszakad a vas.

Ja hát az egy optimalizálatlan fos :smiley: Nagyon competitive játéknak se mondanám de m1 :smiley:
Nekem 1070-em van amúgy és lazán megy az 1440p minden játékban :slight_smile: Most nézem, hogy amúgy a 1660 TI teljesítménye kb megegyezik a 1070-emmel, szóval én nem félnék a helyedben.
Mondjuk amúgy 80k-ból nem kapsz 1440p g-sync 144 herces monitort az fix, az már húzósabb történet megint csak.

G sync nem lenyeg viszont ezek alapjan 144hz mar fontosabb. Megkukkantom mik vannak akkor a piacon bar ugyerzem nem lesz nagy valasztek 1440p 144hz 80k xd

Koszi:)

Hát az enyém 250k, szóval nem tudom mik lehetnek 80k környékén :smiley: Az a gond tényleg, hogy kb 3-4x annyi egy fullos monitor a következő felbontásban, ugyanez a monitor 4k-ban 1 milla. Ami még megtudja dobni az árat az az IPS panel, de a VA panel meg 1ms válaszidővel rendelkezik.

Akad azért, igaz túlmennek a kereten, többet nem küldök vannak az a lényeg :smiley:

Ez is túlmegy a kereten, de kb a legjobb deal most:

144hz 1440p ips freesync 134-ért.

1 Like

És IPS… Meglepődtem, baszó