Monitor vásárlás ##

Sziasztok, új monitort vásárlásába fogtam bele, amihez segítségek szeretnék kérni.
Leginkább Játékra fogom használni, illetve netes böngészésre, videótartalom fogyasztásra. vágásra, szerkesztésre, és más munkára nem fogom.
van néhány kikötésem és szeretném hogyha ajánlanátok rá.

-144hz minimum (nem baj ha több)
-27" vagy 32"
-hajlított legyen (Ívelt kijelző)
-2560x1440p legyen
-120.000ft alatt
-Gsync vagy freesync legyen benne, (Nvidia kártyához lesz)

illetve találtam párat ami tetszik, ezekre szeretnék véleményt kérni, esetleg tapasztalat beszámolást, ha van neked

Samsung LC32G55TQWRXEN
Samsung S27AG550EU

Ezentúl, szeretnék kérni tanácsot mire érdemes figyelni monitor vásárlásnál.
Köszönöm

Szia!

Másik topicban ajánlották:

Ez esetleg?
Meg nézném még az oaziscomputer-t is hogy ott elérhető e

1 kedvelés

jól hangzik, köszönöm de ragaszkodom az ívelt kijelzőshöz

Szia!

Arra, hogy ne VA panel-es legyen. :smiley: Viszont kénytelen leszel Samsung G5-öt venni, mert nem nagyon van normális IPS kijelzős monitor annyiért amennyit szánsz rá és amilyen igényeid vannak.

Amire figyelni kell, hogy az Oázisban vedd pixelgaranciával és kalibrálva:

3 kedvelés

IPS panellel lenne a legjobb, megbízható gyártótól (LG, Samsung, Acer), de ennyiért nem lesz olyan, ami a többi feltételnek is megfelel. 32"-nál viszont már kevés az 1440p, nagyon pixeles lesz.

Ez nagyon fontos:

3 kedvelés

miért ilyen fontos hogy kalibrálva és pixelgaranciával? mit takar ez a kalibrálás és miért fontos a pixelgarancia? hamar megtudja adni magát pár pixel? nekem egy 4 éves TN panelos monitorom van azon semmi ilyen probléma nem jelentezett. VA panelnél ez már egy fennálló probléma?

Kalibrálás:

Pixelgarancia:

U.I.: a kalibrálás már azért megéri, mert kibontják, bekapcsolják, nézegetik a monitort és nyilván, ha hibás, vagy ilyesmi azonnal kiderül és nem kapsz rosszat. (ez az én felfogásomban amolyan “tesztelés” is, azon felül amit maga a kalibrálás ad)

4 kedvelés