Monitor vásárlása gamer laptophoz (Asus)

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni monitor vásárláshoz
Az alábbi laptoppal rendelkezem: https://www.asus.com/us/Laptops/ROG-GL502VM-7th-Gen-Intel-Core/
Röviden:
i7-7700 hq
1060 6gb
16 gb
és nvidia g-sync támogatás
Nemigazán értek sajnos a monitorokhoz, de annyi igényem lenne, hogy 24-29 col legyen (legoptimálisabb ~27)
Továbbá nem tudom mennyire jelentős a különbség de nagyon sok helyen hallottam hogy mennyire jó a 144 Hz. Az én gépemen ez érvényesülne? Megéri az esetleges felárat egy 60 Hz-essel szemben?
Keret 90.000-100.000
A segítségeket előre is nagyon köszönöm :relaxed:

Jaj az lemaradt még, hogy azt se teljesen tudom a g-sync mennyire jelentős, és érdemes-e emiatt olyan monitort nézni ami támogatja.

90-100 ezer körül nem kapsz jó Gsynces 144hz-es monitort. Mivel a 1060 esport játékokon kívül egyébként sem tudja ezt a legtöbb AAA játékban, így felesleges is.

Én igazából olcsóbban vennék egy jó, 60-75 hzes monitort. Ha sport szinten gamelsz és kisebb gépigényű játékokat játszol, akkor lehet esetleg egy 144hz Gsync nélküli monitorral is próbálkozni.

Javasolt monitorokat találsz a Build ajánlóban:

Köszönöm szépen :smiley:

Igazából ezzel nagyon szemeztem de nem tudom hogy ár/értékben mennyire jó
Természetesen nem csak kizárólag játékra lenne hanem sorozatot is néznék rajta, és élőben láttam és nagyon tetszett

ez a monitor nem g sync-es hanem freesync-es
neked ahogy írtad g sync kellene
de ettől függetlenül szerintem van jobb ár érték arányú monitor

Ezzel az a gond, hogy 4K. 4K-ban a 1060, főleg hogy még mobil verzió is (de az asztalira is vonatkozik) egy harmatos lepkef*ng sajnos. Ergo a játékokat alacsonyabb felbontáson kéne játszanod mint a monitor natív felbontása. Namost ez vagy jól sül el, vagy nem. Vannak amik elég jól megoldják a dolgot, van ahol homályos, elmosódott kép a végeredmény.

Ilyen felbontáson való játékhoz 1080Ti vagy erősebb kéne, persze asztali verzióban.

Akkor szétnézek 75 Hz és FHD környéken
Még lenne egy kérdésem. Sosem értettem teljesen az fps és Hz közötti összefüggést. Addig oké hogy az fps-t a vga a Hz-et pedig a monitor produkálja, de mondjuk ha megvan egy játékban 144 fps, de a monitor csak 60 Hz-es akkor lényegében mp-enként csak 60 képkockát látok így is úgy is?

Igen, a monitor a végső “limit”. Viszont az input laggod csökken ha nagyobb a képfrissítésed ergo reszponzívabbnak érzed a játékot. Persze csak ha nem használod a Vsyncet, az jelentősen növeli a lagot.

Nagyon jó videó a témában: