Monitor villogás/alaplap hiba

Sziasztok!
Azzal a kéréssel fordulnék hozzátok, hogy segítsetek kideríteni, hogy mi okozhatja az alábbi problémát!
Adott egy AOC Q3279VWFD8 monitor, valamint egy ASUS ROG STRIX B250F GAMING alaplap.

Valamelyik naptól kezdve egyfajta villózás tapasztalható a monitoron, mintha nagyon gyorsan letennénk a megnyitott alkalmazást az asztalra, majd visszatennénk teljes képernyőre! Ez olykor lassabban megy végbe és látható is, hogy a háttérkép megjelenik gyorsan, viszont van amikor csak egy nagyon gyors villanás tapasztalható!
Változó gyakoriságban történik, az érdekessége az, hogy játékok alatt (pl.: GTA SA multi) semmi ilyen jelenség nem tapasztalható!

Próbáltam kiszűrni a problémát és a monitort összekötöttem a PS4 Pro-val, aztán magát a gépet is összekötöttem a TV-vel és semmi probléma se volt!
A gépből a LAN kábel kihúzása után a villogás nem tapasztalható valamiért…

Kérdésem az lenne, hogy ez miféle probléma lehet? Szoftveres,vagy hardveres?

A monitor DP-on és HDMI-n keresztül is tesztelve volt a géppel, de mindkét esetben észlelhető a hiba!
Nincs a gépben dedikált videókártya jelenleg, hanem a 7600 IGP-je van haszálva. Ezért is gyanakszom az alaplapra!
(Garanciás még minden IS)

Köszönöm előre is válaszaitokat!

Teljes konfigot tudnál írni? lehetséges, hogy elfogy a craft meló közben és azért tapasztalod ezt a tünetet

Azt lehetetlennek tartom, mivel böngészés esetén is észlelhető a jelenség!
i5 7600
HyperX 8gb
Integrált GPU

Teljes konfig :slight_smile:

Nem értettem miért lenne szükség az egészre, de itt lesz akkor:
ASUS ROG STRIX B250F GAMING
BE QUIET! Straight Power 10 400W
HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/8
INTEL Intel Core i5-7600 3.50GHz 1151 BOX
NZXT Source 340 fehér
SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU
Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX