MSI Gaming X videókártya

Sziasztok szeretnék végre új videókártyát mert amim van elég hangos és 80 fokon pörög játék közben.
Alaplap: MSI z390 Gaming Wifi micro atx
Proci: I7 8700k
Gépház: Core v21

Kettő kártya között gondolkozok MSI Gaming X 5600xt vagy 5700xt.

Tördelésre, képszerkesztés, játékra használom a gépet elsősorban.
Kisebb videó vágások is becsúszhatnak.
2db Philips 243v7QDSB/00 monitoron végzem ezeket.

Melyik kártya lenne az ideálisabb hosszútávra???
És esetlegesen hozzá milyen tápegységet tudtok ajánlani??? Minden féleképp Gold+ tápban gondolkodom.

Előre is köszönöm a segítséget.

Helló!
Szerintem az új videokártyák miatt lehet találni fogsz jó árú RTX 2060/2060 Super/2070 kártyákat hamarosan, szerintem azokkal jobban jársz. (nekem pl az AMD kártya driver-ével vannak problémáim -RX580)
Azt mindenképp nézd meg, mi az, ami még belefér a kis kockába :slight_smile:

Tápból a Seasonic, BeQuiet!, FSP, SilentiumPC 80+ Goldos tápjait nézném, de a Build ajánlóban vannak javasoltak:

2 Likes

Szia a kis kockába 350mm-ig elfér a kártya :slightly_smiling_face:. Úgy gondolom azzal nem lesz gond.

Nekem eddig csak AMD-s kártyáim voltak. Nem volt bajom velük. Nvidia-t munkahelyen használok annyira a kezelő felülete nem jött be. Hozzá szoktam a másikhoz.
Hozzá teszem nem mai darabok a kártyák.

Mindenképp újabb kiadású kártyát szeretnék. Ha már ennyi pénzt kiadok érte ne keljen pár év múlva lecserélni.

Úgy látom meg kell várni az rtx30… széria magyar megjelenését. Hátha lentebb mennek az árak.
Mondjuk úgy sem lesz könyebb dönteni.

Próbáld meg kibírni Novemberig. Esetleg jó áron használt zsuga.

1 Like

Lassan már 1 éve húzom a vásárlást, valahogy ez a kis idő csak eltelik és lentebb csúsznak az árak. Aztán valahogy döntésre jutok. Mondjuk FullHd monitorhoz nem kell túl nagy teljesítmény, de azért nem akarok úgy járni mint a mostani kis kártyával ami benne van.