MSI GeForce 2060 Super Ventus OC (8GB DDR6)

Sziasztok!
Tulajdonosa lettem a címben említett videókártyának. Mindne szuper, csak egy dolog nem tetszik és az a hangja, amikor valami komolyabb játékkal játszok. Nem vagyok nagy hardver szaktudor, de egy olyan kérdésem lenne, hogy ki mit ajánlana egy ilyen kártya plusz hűtésére, hogy ne kelljen neki annyira pörögni. A folyadékhűtés szóba jöhet ilyenkor? Vagy csak tűrni kell a hangját és kész?

Ui: A proci, amivel használom: I5-7400

Előre is köszönöm a segítséget!

Semmi értelme vízhűteni, nem szabadna hangosnak lenni a kártyának.

Ezért első körben arra tippelnék, hogy nem jó a ház, a szellőzése.

Milyen hőmérsékleteket mérsz játék közben?
Valamint szabályozhatod a ventik teljesítménygörbéjét is, csak figyelni kell mert ez a hőmérséklet rovására megy.

2 Likes

Jelenleg egy Cooler Master Elite 343 szerű házam van. Nem pont az, hanem, amelyiknek az oldalán plexi van. Elől és hátul egy-egy 12cm-es venti. Az átlag hőmérséklet, nagyon terhelve 70-75 fok.

Az egy nem túl jó szellőzésű, kicsi ház, így nem kell csodálkozni. A 70-75 fok kb rendben van, de ez egyben azt is jelenti, hogy nem nagyon veheted lejjebb a fordulatszámot, mert 80+ már nem valami jó GPU-nak, csökken a teljesítmény.

A vízhűtésnél sokkal olcsóbb, ha kicseréled a házat egy jó szellőzésű darabra.

3 Likes

Tudsz esetleg ajánlani konkrét házat? Nagyon régen foglalkoztam hardverral, az utóbbi 10 év nekem a konzol körül forgott. :smiley:

Itt találsz házakat is.

1 Like

Én a Fractal Meshify C-t kedvelem +1 ventivel elölre, de jó házakat találsz a linkelt build ajánlóban is.

2 Likes

Köszönöm a segítséget!