Működhet az alábbi összeállításom?

Sziasztok. a kérdésem az lenne hogy ez így működhet? és azt szeretném még kérdezni hogy milyen tápot vegyek hozzá? (watt?) új cuccokból akarom össze tenni tehát (meg amúgy is) fontos hogy jó táp legyen és bírja amikre én gondoltam mint márka az az FSP vagy a Chieftec lényegében game-hez kell a build a procit nem akarom majd húzni mert fölösleges. illetve melyik a jobb cooler a lenti kettő közül és be e fér majd a házba?

perifériák:
Ház: Spirit Of Gamer Deathmatch VII RGB
Alaplap: ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING
Proci:Intel Core i7-9700K Octa-Core 3.6 GHz LGA1151
Proci hűtő:Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB 2x120mm (MLW-D24M-A20PC-R1) vagy Cooler Master MasterLiquid 240 2x120mm (MLX-D24M-A20PW-R1)
Ram:Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/16
Vidkari:MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe (GTX 1060 GAMING X 6G)
SSD:Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3 MZ-76E250B
HDD:Seagate Barracuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB SATA3 ST2000DM008

amit kifelejtettem első építés lesz. :slight_smile: jó tanácsokat is szívesen fogadok :slight_smile:

Összeségében nem rossz,de inkább ajánlom,hogy olvasd végig a Build ajánlót, és válaszd ki a keretedbe beleférő buildet. :slight_smile:

Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?

Hááááááát mennyünk sorba.
Ház: full plexi az eleje valószínű nem a legjobb az airflow.
Alaplap: Ne vegyél asus-t nem lett jó a vrm-je néz inkább egy gigabyte-ot vagy msi-t és 9. genhez illik z390-est venni.
Proci: Ha nem akarod húzni akkor elég a sima 9700 nem kell a K (ha nincs vagy minimális az árkülömbség akkor oké).
Hűtő: Én nem biznék a 20k-s vízhűtésben léghűtésből ott a be quet dark pro 4 26-ért de ha mindenképp víz hűtés akkor nzxt vagy corsair.
VGA: rx 580 8gb erösebb mint a 1060 de elgondolkodnél a 2060-on vagy ha ráér akkor a 1660-on ami majd még most jön.

Ui.: Ha csak gamingre kell akkor rakj össze egy ryzen 2700x-et olcsóbban kijösz hasonló teljesítményre és akkora különbség nincs amennyivel drágább az intel és rögtön belefér egy combosabb kártya.

Amúgy build ajánloból kiválasztod a keretednek megfelelő configot és örülsz.

1 Like

Én annyival egészíteném ki @soolerirl -t, hogy kártyából a 2070-et céloznám meg. Az ajánlott procival kapásból 20 ronygyot át tudnál bele csoportosítani. Az asust, meg minden irányban dobd a fenébe. Se lapot, se kártyát tőlük. Túl vannak árazva és ennyi. mástól ugyanannyiból jobbat pakolsz össze. MSi, vagy Gigabyte.

Ja és tápból FSP de abból is van egy szép lista build ajánlóban. A chieftec egy kalap szar.

1 Like