Multivitamin. Milyet?

Sziasztok! Sajnos ez a téma is olyan, ahol az önjelölt (általában a Facebook előtt unatkozó) orvosok, természetgyógyászok és összeesküvés-elmélet hívők által létrehozott tartalmak elnyomják a valódi szakemberek írásait. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra, ti milyen/melyik multivitamint ajánljátok?

Én a Biotech for Men-t szedem abban megvannak a kellő adagok. 2 tablettát ír, de én 1-et szedek belőle, mert ha normálisan étkezel, akkor elég annyi is, sőt elvileg nem is kellene szedni multivitamint. Ilyenkor télen viszont érdemes, meg én az miatt is szedek, mert sportolok, és nagyobb a ásványi szükséglet olyankor.

Viszont érdemes Omega3-at is szedni ha nem eszel tengeri halat legalább heti 2-szer. És valószínűleg nem mint sokan mások sem itthon-én se. Viszont abban egyelőre nem tudok ajánlani jó terméket, mert nehéz olyat venni ami igazán tiszta. Amelyik kapszulának halszaga van az már nem jó inkább ártasz magadnak vele. És legtöbb ami kapható ilyen :frowning: Elvileg a gyógyszertárban van megfelelő viszont az jóval drágább kb 6500 Ft de érdemes akkor már azt venni.

3 Likes

Szia én Béres Actival -t szedek , magyar és tényleg az van benne ami rá van írva.

3 Likes

Biotech is magyar bár ezt nem sokan tudják :slight_smile:

2 Likes

Ha egészségesen, kiegyensúlyozottan étkezel alapvetően nem kell semmilyen multivitamin. Télen viszont valóban érdemes. Én Centrum A-Z vagy Jutavitet szoktam vásárolni.

1 Like

Én általába a sciteces daily one-t szoktam venni és így télen még hozzá eszek egy 500as C-vitamint napközben. Igazából semmi komoly hatást nem fogsz érezni, csak azt veszed észre hogy elkerülnek ezek a takonyfolyós nyavaják így télen. Amúgy ez lehet hogy hülyeség, de én szoktam szünetet tartani a szedéssel általában nyáron amikor lehet tömni a zöldséget meg a gyümölcsöt.

5 Likes

Régebben a Lenkei vitaminját szedtem, ok 7 ezer forint volt havonta (!!), de az bitang erős volt!

Most meg 1000 mg-s Béres C vitamint szedek csak.

1 Like

Dettó, Mega Daily One Plus, egyelőre bevált, vagyis nem nőtt tőle második fejem meg ilyesmi. :slight_smile:

Egyébként ez is magyar. Nagyon nem is tudom, milyen külföldi vitamint lehet itt kapni :smiley: Amúgy mindkettőnél (scitech, biotech usa) elég visszatetsző nekem ez az amerikainak akarok látszódni marketing, de lehet, hogy ezzel lehet csak eladni sokaknál.

Mellé egyébként C meg D vitamint szedek (utóbbit csak a téli időszakban), mivel ebben meg úgy általában a multi vitaminokban közel sincs meg az ajánlott napi bevitel.

1 Like

téli időszakban a D vitamin (2000NE) erősen ajánlott :slight_smile:

1 Like

Nekem az egyik haverom az amway termékeit árulja, ebből a termékcsaládból nyomom az omega 3-at mert a tisztasága miatt szeretik meg próbálkozok a lecitin e cuccal is ezt a elég sok mindenre szedik én az ekcéma miatt tesztelem. az omega nagyon jó csak hát egy biotech-es 100 darabos kb 2500 ft ez az amway-es meg 9 ezer körül van.
c-vitamint szedek még abból jelenleg cetebe-t 500mg-os változatot.
Próbaképpen vettem biotech 1000mg-os c-vitamint meg omegát de azokat még nem használtam.

1 Like

Egy nagyon hasznos tanács a C-vitamin tekintetében: Nem ajánlom a nagyon nagy kiszereléseket (500-1000 mg), vagy ha mégis arra hajlatok, akkor az 1000 mg/nap dózist ne lépjétek át, ugyanis ha sokszor szedtek többet akkor beszűkíti a vesefunkciókat, ergo ami használ az később árthat :slight_smile: persze nem rögtön és drasztikusan, de érdemes erre ügyelni azért. Amit ajánlok: inkább napi többször, de kevesebb c-vitamin fogyasztás úgy mint a táplálkozás esetében. Egyszerre egy 75-100 mg-os adagot, lehetőleg evés előtt (ugyanis éhgyomorra jobban felszívódik), és ezt többször így egy nap megismételni. Így fokozatosabb marad a c-vitamin felszívódás, és akár megvan a napi adag.

Általános tény, amit viszont többen is már itt leírtak: multivitamint szedni majdnem hogy felesleges, ha az ember normálisan táplálkozik (ha nem is táplálkozik normálisan persze akkor sem váltja ki a multivitamin a helyes étrenddel bevitt vitaminokat), de a téli hónapokra nem árt egy kis rásegítés, vagy ha beteg az ember. :slight_smile:

3 Likes

http://amatorsulyemeles.hu/bazi-nagy-multi-pakk/

Érdemes azt szedni, amiből hiány van vagy hiány lehet és nem ömlesztetteket, melyek összetevői egymás felszívódását csökkentik/gátolják.
Kalciumot nem kell szedni, sőt! Az alfa-tokoferolt kerüljük.

1 Like

lenkei. annál jobb nincs.

2 Likes

Én semmiképpen sem ajánlok, multivitamint. Muszáj mindent megvenned külön, amit szeretnél, mert egyébként a kis mg-okkal csak a pénzed fogod pazarolni.

Én edzés miatt szedek, egy párat, a BioCo termékcsaládból, amelyek tökéletesek es a legnagyobb hazai mind feltorekvo mind jelenlegi gyarto. Retard C Vitamin 1000mg, csipkebogyóval, ezt szedheti bárki.

Omega 3 vitamin szívre, fontos hogy ne 3.6.9 legyen, mert ott osztódnak a hatóanyagok. Név szerint: BioCo Omega-3 Forte Megapack 100db, szinten szedheti barki.

Emellett magnézium b6 vitaminnal: BioCo Szerves Magnézium+B6-vitamin Megapack 90db, ugyszint szedheti barki.

Terheles miatt 1500mg glukokozamin: BioCo Porc Izom Csont Komplex 120db, ez nem fontos atlag embernek, ha csak nem terhelo a munkaja.

D3 vitamin, amit mindenki szedhet a tobbi emlitetthez hasonloan: BioCo D3-vitamin Forte 4000 IU 100db (ha nem vagy annyira aktiv, mehet lentebb 4000nel)

Mariatovis kivonatot pedig a majamra szedek, ezt szedheti barki aki mondjuk sokat alkoholizal 3 honap utan erezhetoen helyreteszi szinte hibatlanra a majmukodesed, nekem a feherjek es a kreatin miatt van ra szuksegem.

Na meg egeszseges etkezes, ha nem szereted a zoldseget, akkor is heti 1x keszithetsz valami csak zoldseges etelt amit megeszel letudtad es ezzel is segitetted a szervezeted.

Nem tokeletesen irtam le mindent, nagy szakerto en sem vagyok, meg csak egy eve valtottam eletmodot, a folyamatos gepezes utan, azzal meg kiegeszitem, hogy van amibol napi 2-t is vehetsz be, viszont en mindegyikbol csak egyet veszek be, ki hogy szeretne ezt adagolni. Azt pedig hozzateszem, hogy ha C-vitamint veszel be, 1 oraig mas vitamint ne.

Ajanlom Dr. Lenkei Gabor facebook oldalat, az az ember egy isten.

5 Likes

Szia !

Mint félprofi sportoló ezeket ajánlom -
Biotech Multivitamin for Men tényleg jó, de bármilyen multivitamin megteszi. (Biotech OneADay is )
Mellé egy C1000-es és egy D3. A D3-mat felírhatod orvosnál és úgy csak 300-500ft / doboz ( 90 tabi /1000iu) Aktív életmód mellett én 3000iu ajánlok / nap.

3 Likes

elosztásra is nagyon figyelj oda. Reggel C1000 + D3 és este lefekvés előtt a multivitamin. ( szerintem)

1 Like

Én csak 1000mg-os C-t szedek, de látszik a hatása, szinte nem is voltam beteg a télen :slight_smile:

1 Like

A JutaVit-es termékcsaládról mi a véleményetek? Én abból szoktam használni a Magnézium+B6, Multivitamint és a hosszú felszívódású 1000mg-os C vitaminjukat.

2 Likes

Multkor egy orvossal beszélgettek (próbálom felidézni, hogy kivel-hol de nem ugrik be), aminek az volt a konkluziója, hogy éjszakára inkább ne együnk vitaminokat, se a felszívódás, felhasználás se a hatása (esetleg a szervezetet felpörgeti, nem tudsz úgy aludni stb). Az ajánlott a reggel és a koradélután.

1 Like

Én inkább általánosságban közelítem meg a kérdést…

• Vitaminokra szükségünk van, az egyik legfontosabb a vízben oldódó C. Az, hogy napi 500 mg C-vitamint javasolnak, arról úgy hallottam, hogy az csak a legalja. Ennyi szükséges ahhoz, hogy valakinek a C-vitamin hiány miatti fogínysorvadás miatt ne peregjenek ki a fogai. Lehet kis adagokban többször, egyenletesen szétszórva, lehet nagyobb dózisban, úgyis mindenkinek a saját szervezete dönti el, hogy/mikor/mennyit használ fel belőle, a többi vizelettel ürül és csak arra kell figyelni, hogy a túl nagy mennyiség ne alakítson ki vesekövet.
  • @robert_kowatsch -al egyetértek. Mármint nem a centrummal, mert azt sose próbáltam, hanem a kiegyensúlyozott étrenddel kapcsolatban.
  • Módosulnak a dolgok, ha valaki sportoló. Nálam sok volt az izomgörcs, amire azt olvastam, hogy a magnézium a jó. A lakásomhoz legközelebbi patikában megkérdeztem, van-e CSAK magnézium tartalmú bigyó, kaptam Magnerot-ot. Biztos van más is, de pl a magneB6 nem jött számításba, mert az már b6-ot is tartalmaz. Ez olyan flepni nálam :smile: ilyen téren konzervatív vagyok.
  • Aztán én is akartam multivitamint még edzés mellé, szintén a patikában mondtam, kell multivitamin. Kaptam Supradint, bevált, amíg edzettem és szedtem, meg sem próbáltam más multivitamint. Valószínűsítem, hogy a centrum, vagy más esetleg biotech-es vitaminok is ugyanolyan jók, vagy jobbak, csak én nem próbáltam mást.
  • @mice0007 én is úgy hallottam az ajánlott szedés idejét, szóval én se ajánlom estére-éjszakára…
  • Hallottam továbbá az omegákról, meg Jutavitről, meg hasonlókról magam is, de eddig nem éreztem szükségét, hogy szedjem bármelyiket.
  • És bár nálam betegség, de a D-vitamin nekem csak télen kritikus, nyáron a nap segítségével több embernek is elegendőt állítok elő. Nem éreztem szükségét mesterségesen pótolni még télen sem.

Más: tehát nem csak a vitamin fontos, hanem a kapcsolódása. Az én célom, hogy étkezéssel vigyek be a lehető legtöbből optimálisan mert akkor a vitamin valami más hasznoshoz kapcsolódva, azzal együtt kerül be. De a mesterségesen előállított, kapcsolódás nélküli vitamin is ugyanaz kémiailag és ha már megadatott a gyógyszerészet csodája, érdemes használni…

3 Likes