Munkára,játékra pc

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Munkára és játékra kéne egy pc a nulláról itt most úgy értem hogy perifériák monitor a gép és windows is kell hozzá. Aminek futnia kell minden gond nélkül:Autocad solid edge és lényegében minden tervező program, játékokból forza horizon 3, gta V, witcher3 és úgy általában minden nagyobb cím magas/ultra beállításon. A monitor legjobb lenne egy 21/9 monitor de a 16/9 is bőven jó ami belefér full hd-2k ig a felbontás. Keret kb 400K maximum ha szükséges pár ezer forint már nem oszt.
proci intel legyen és a VGA pedig nvidia. Tárolókból egy SSD mindenképpen kell 256gb és egy hdd 1 terra.
nem tudom mennyire lehetséges ez de remélem megoldható.

Szia!
Szerintem munkára és játékra, most (még) az amd 1600/1700(x) lenne a legjobb választás, mert az Intel coffeelake procik még nem nagyon elérhetőek, illetve meg drágák, és a hozzájuk tartozó alaplapbol sincs nagyon választék és nem is mondhatóak olcsónak. Gondold meg az amd-t

Szia ha amd vonalon jobb pc-t lehet összerakni az én igényeimre akkor nem ragaszkodom az intelhez igazából minden megoldásra nyitott vagyok.

Performance de nem 1070-el hanem 1060-al. Ez esetben kb 313ezer lenne a gép.
Így marad pénz perifériára és Windowsra is. A windows kb 25-30 ezer szóval durván marad 60 ezred monitorra és a többire, ebből 40 körül nézel monitort maradékból egér + bill.
Monitorban munkához nem rossz ha nagy 22" 24" már kényelmes. Full HD meg elég is.
Amit én ajánlanék az ez:
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/asus/vg245h-p342547678/
Nem túl olcsó de jó monitor. Igaz így túlszaladsz a kereten mert még egér és bill is kell, de azt később is tudsz venni és ha ténylegesen munkához is kell, akkor én a teljesítményt részesíteném előnyben mintsem a perifériákat.
Úgy értve később, hogy arra nem kellene most 10 ezreket költeni.

Olvasd el a fentebb linkelt build ajánlót, olcsó Windowst pedig itt találsz: Windows 10 OEM Kulcs ~2000 Ft

1 Like

összeraktam a gépet és 350k ra adja ki. A 1060 drágitja nagyon mert 106k nál olcsóbban sehol nem találtam de inkább 110k a jellemző meg a ram is jó drága lett az 60k így maradt 50k monitorra én ezt néztem ki LG 23MP68VQ-P ez olyan 45k. marad 5k egy billentyűzet kell már csak egerem akkor jó lesz a régi. 10k ért tudtok valami megoldást?

Na ahogy nézem ez jó megoldás windows-ra. Én kinguint ajánlottam volna, de nem mertem. :smiley: Ez még olcsóbb is. Hát igen a RAM az tényleg elment a francba… 1 hónapja 5 ezerrel olcsóbb volt mint most. :confused:
A Monitor szerintem jó lesz, nekem is ilyen árkategóriás van csak régebbi és Samsung, de tökéletesen megfelel. Valamint van egy Asus is amit linkeltem, na az mondjuk jobb :smiley:
Billbe meg ha jobb minőséget akarsz

de valami logitech vagy Genius is megteszi SZVSZ! Egérrel könnyebb mellényúlni mint billel.

Monitornak inkább ezt javasolnám: https://www.emag.hu/lg-25um58-p-led-monitor-25-2560-x-1080-1000-1-250-cd-m2-fekete-25um58-p-aeu/pd/D7JZH3BBM/

Csak kicsit drágább, de sokkal jobb főleg munkára

+1 erre a monitorra LG 25UM58-P már 45k körül megveheted és baromi jó