Nehéz helyzet.Véleményetek PS4 ről volt vagy részben pc szemmel

Üdv mindenkinek !

Ez a kérdés igazából azoknak szól akik kemény pc-s múlttal rendelkeznek, de át tértek ps4r-e.
Mióta az eszemet tudom pc-s vagyok és ezen az úton haladva rendszergazdaként tevékenykedek már jó ideje.
Azonban mai árak mellet elég nehéz lenne 2 gen gépemet le cserélni(i5 2400,2x4 Gb 7850 oc 2Gb) mert 400-500 ezer Ft lenne kb ami az igényeimet is ki elégíti. ( gen cpu m.2 ssd stb.) Anno terveztem vga-vásárlást 1060-t de végén nem lett belőle semmi. A pc-m minden esetre maradna hisz r6 szépen viszi meg egy két Indi gamet is kiszoktam próbálni.

De megláttam a God of wart és mit ne mondjak nem gondoltam volna hogy mit ki nem tudnak hozni a konzolból.Állam le esett folyt a nyálam :smiley: . Néztem , hogy ez ps plus lebontva 1 hónapra nem vészes játékok is vannak bőven na meg az exclusive és multik is szinte mind van ami pc-re is.Konzolos irányítás szerintem nem fogna ki rajtam.
Baráti társaságban alig van konzolos inkább pc-s vannak de úgy vagyok vele hogy ez nem akadály bővül a baráti kör :smiley: .

Húú kicsit hosszúra sikeredet kicsit szedet vetett de a lényeg hogy kik most már ps4-n tolják mik a meglátásaik? Mennyire érzik úgy hogy betöltik azt a űrt amit egy mid vagy high felépítésű pc adna?
Remélem megfelelő topicba raktam a kérdés csak szimplán vélemény egy “másik ember nézőpontjáról tapasztalatáról”

Köszönöm hogy végig olvastátok szép napot nektek jó játékot kívánok mindenkinek.

Az én véleményem az, hogy a PS optimális esetben nem egy PC helyett, hanem mellett van.

Én nem tudom elképzelni magam, hogy valaha fps/tps vagy bármilyen stratégiai játékot PS-en játszak. Hagyjanak az aimassisttal, ha célozni akarok, PC, egér+bill. Konzolon Pubg? blehh.

Fifa, verekedős játékok, és persze az exkluzív címek pedig tökéletesek a PS-en és TV-n.

1. Bizony nekem sokszor hiányzik az a 60 fps… pedig Ps4 Pro-m van : )

2. Amíg nincs Ps-re WoW, illetve borzasztó deadzonnal rendelkeznek az FPS játékok, addig ezek kizárva nálam :confused:

Ahogy meteoric is említette ideális esetben jelen van mindkét masina a házban :smiley:
(már a sima ps4-et megkapsz 40-50K-ért, szóval nem egy nagy beruházás :slight_smile: )

Üdv.

Pedig azt hittem az fps pörög ps-en mert szinte nincs csaló vagy legalábbis amennyi ember vesz pluszt nekem ezt a következtetés adta.

Mi köze annak hogy kevesebb a csaló ahhoz a tényhez, hogy a kontroller nem fps gamingre való? :smiley:

@gameabs írta hogy az fps deadzone rendelkezik ps4.erre reagáltam. Az meg kinek mi jön be valaki nagyon penge fps-ben kontrollerel. De kinek mi jön be.

@Dzsorni Köszönöm hogy megosztottad velem a meglátásodat ,véleményedet. :slight_smile:

Én nem tudnék konzolozni. Java részt fps játékokkal nyomom, nekem controllerrel nem áll kézre még single playerrel sem. A rifthez vettem xbox one controllert, mondom kipróbálom dying lighttal. Kitoltam tvre a gépet, eldőltem a kanapén azt 10 perc mulva feladtam xD katasztrófa bill+egér után fpst tolni controllerrel.

PC-n sincsenek ingyen a játékok :smiley: Jó lehet torrentezni de sztem psre is van megoldás. Régen én is nyomtam de beláttam, hogy jobb megvenni. Naprakészebb, kapod a frissítéseket, uj contentet, és ott a multi. Arról nem beszélve, ha a belefektetett időt nézed megéri. Hétvégén kocsmába elversz egy valag pénzt pár óra alatt, a játékot megveszed és a tiéd marad örökre, játékidőbe is megéri forint/órára lebontva. Na meg a fejlesztőket is támogatod, ők is pénzből csinálják az uj játékokat.

Pc-s voltam 13 évig , mivel munkás szállón lakok ahol nem igazán jó a net hogy szépen fogalmazzak így a lol csgo és egyéb multis játékok ki vannak lőve. Mobilnet vásárlás szerintem egy vagyon ami meg lenne kiskapu telenoros kártya hotspotban az meg azért nem válik be mert nincs rendes lefedettsége. Így arra jutottam hogy veszek egy ps4et és amit ráköltenék netre abból inkább single playeres játékokat veszek és kijátszom őket. Én kellemeset csalódtam a konzolban kontrollert meg lehet szokni. Fps játékoknál sokat kell gyakorolni de van egy kis rásegítés így lehet lövöldözni szépen. (sniper az tabu ) Ha pedig megyek haza a szüleimhez akkor tolok a régi konfigomon egy kis fortniteot azt még a gtx 460 elviszi :slight_smile: Összességében azt kell behatárolni hogy mit szeretnél rajta játszani , single vagy multi ? ha előnyben vannak a single playeres játékok akkor megéri váltani. két olyan játékkal találkoztam eddig amivel nem volt túl kellemes játszani az egyik az a just cause 3 a másik a mass effekt andromeda. mindkét játék esetében voltak olyan helyek ahol a ps 4 slim kevésnek bizonyult fpsben. előbbi olyannyira hogy slow motion -ba ment minden aztán hírtelen felgyorsult. Meg kell venni a ps plust aztán várni a karácsonyt meg a húsvétot meg a black fridayt és társait és akkor bevásárolni játékokból és úgy talán elég olcsón meg lehet úszni.
lehet ez most kicsit össze visszára sikeredett már elég fáradt vagyok :smiley:

Én is csak és kizárólag pc-n játszottam egész életemben kb. 18 évig. Viszont tavaly vettem egy ps4 prot, az első dolog ami nagyon zavart és még egy év után is zavar az a kontroller, használtam pc-hez is kontrollert olyan játékokhoz ahol inkább csak mászkálni kell, de ha pl. már célozni kell vele kitudnám dobni az ablakon néha :smiley:. Az fps is zavaró tud lenne kezdetben, főleg ha 60 fps játékkal játszol és utánna átváltasz egy 30 fps játékra akkor nehezebb hozzászokni, de meglehet szokni én szerintem. Viszont mind ezzel együtt
megérte nagyon is az olyan címek miatt mint a Horizon:ZD, Uncharted széria, God of War, Last of Us, Yakuza 0 stb. plusz még amik jönnek :slight_smile:

Ahogy előttem is írták egyébként a legjobb felállás egy pc mellé venni egy ps4-et, így ha van egy olyan játék amivel nagyon akarsz játszani nincs az a gond, hogy “jaj, de az egy ps4 exclusive és nekem csak pc-m van” vagy fordítva. :smiley:

Hát passz, én speciel ps4 exkluzív játékért tuti nem vennék konzolt, még akkor sem ha az összes mostani pc játékomat elvennék és csak ps-en lenne elérhető :smiley: Nagyon max PS VR miatt gondolkodtam rajta, mert olcsóbb lett volna, de inkább beruháztam egy riftre, mert azért vannak hiányosságai a cuccnak.

@szakinorbert1988 Sok mindentől függ ez a döntés nálam. Először az volt amikor elköltöztem otthonról és bekerültem a munkás szállóra akkor vettem egy laptopot mert tudom cipelni meg akkor még a buszon tudjak sorozatokat nézni de játszani se ártana. Persze az i3-as lapos egy gigás atis kártyával (2014be) semmire nem volt elég. Aztán nagy okosan szereztem (véletlen leesett a kamionról) egy lenovo z510-et mert majd az i7 meg a gt 740m jó lesz, egy évig jó is volt utána ez se sokat ért már. új single játékokat nem igazán vitte a multis játékokat meg ping miatt nem tudtam játszani. LOL az csak állt és várta a csodát percekig a csgo meg olyan volt hogy lőttem és rohantam közbe hamarabb értem oda a falhoz mint a golyó. Aztán nem mindenki költ úgy átlagosan 350-500 ezer forintot úgy gépre hogy spórolni jött el otthonról és azért lakik melós szállón. így ha egy konzol 100 ezer ft körül van ( tv van a szállón minden szobába azt nem kell venni) meg még 150 ezret ráköltök játékokra 2-3 év alatt akkor is anyagilag nem leszek úgy megviselve mintha összedobnék egy viszonylag jó konfigot és utána folyamatosan bővítem meg még mellé ott is kell eredeti játékokat venni mert az ncore nem minden esetben megoldás. Sok haverom mondta hogy nekem jó döntés a ps4 slim mert egyszerű hordozni és ha okosan vásárolok akkor nem eszi le a gatyámat se :slight_smile:

Pedig az egyetlen igazán nagy fegyver a konzol mellett, az az exkluzív cím. Egyébként sok értelme nincs. (pont ezért nem érdemes X-boxot venni, kb minden van PC-n ami boxon)