Nem aktivált Windows 10 kérdések

Sziasztok

Tavaly (kb. 1 éve) elvittem a gépet egy informatikushoz, aki 5000-ért felrakott rá egy windowst.
Tökéletesen működött október közepéig, amikor is mindig bedobta az “aktiválja a windowst” feliratot. Gondoltam semmi gond hagyjuk, úgyse lesz semmi.
Ma aztán megkaptam az “aktiválja a Windows-t” vízjelet.

Mit kell tudni erről az aktiválatlan kiadásról?
Meddig működik?
Kötelező megadnom egy új kulcsot, ha igen, OEM is jó lesz?
Az előbbi esetben kell újrarakni a cumót?

Előre köszönöm a válaszokat!

(ha tudtok valami fain OEM Windows vásárló oldalt 5k alatt, azt megköszönném :smiley: )

Kereső :slight_smile:

Ott jobb fent!

Alapvetően semmit nem kell vele csinálni, ha nem aktiválod, akkor ott marad a vízjel, meg elesel pár beállítási lehetőségtől, de ezeket leszámítva ugyanúgy működik.
De vehetsz is kulcsot hozzá és beaktiválhatod. Föntebb már linkelték, hogy elég olcsón hozzá lehet jutni kulcshoz.

Ja az oké, viszont nem tudom, hogy mondjuk 90 napig érvényes ez a kiadás, vagy esetleg addig használom, amíg akarom.
Ez lenne a fő kérdés. Mert az rendben van odáig, hogy nem tudom beállítani gépházon belül a háttérképet, stb apró dolgokat, de hogy meddig megy ez az aktiválatlan kiadás, az azért lenne érdekes, mert perpillanat nem akarok feltétlenül Windows kulcsért rohangálni, mert nem vagyok az a hardcore gépfelhasználó. (Számomra az az elsődleges, hogy meglegyen a R6 plat rank :wink: )

Amíg akarod, legalábbis egyelőre ez az MS hozzáállása.

Köszönöm a választ!

Lezárva ekkor: #8