TheVR Fórum

Nem indul a számìtògèp

Sziasztok.

Egy olyan problèmával fordulnèk hozzátok,hogy amikor bekapcsoltam a számítógép 3 másodpercig megy,aztán leáll a számítógép.
Azt megjegyezném,hogy azòta alaplapot és processzor is cseréltem.

Az előző alaplapon egy Asus p8zv-gen 3+egy Intel core i5 3470 processzor.
Most egy gigabyte b150m d3h ddr3+Intel core i5 6500.A tápegység pedig chieftec ctg-450-80p.

A válaszokat előre is köszönöm.

Viszlát.

Szia!

1. A tápegységet vágd ki az ablakon mielőtt leöl minden alkatrészt a gépedben.
  2. Ellenőrizned kéne alaposan, hogy mindent jól pakoltál-e össze, minden kábel a helyén van-e, a proci megkapta-e az EPS-t, etc.
  3. Általában zárlat esetén kapcsolnak le (szinte) azonnal a gépek, de mivel nálad kicsit több idő is eltelik, így még a BIOS-t reset-elném, ill. tennék bele egy új CR2032-es gombelemet. (a Gigabyte deszkák rettentő érzékenyek az ilyenekre)
  4. A RAM-ok milyenek és mennyi van belőlük?

Azonban a legegyszerűbb problémafeltárás az volna, ha kicsipogtatnád a hibakódot. Ehhez csak a ház hangszóróját/csipogóját kell rákötni a lapra. (persze ha van a házban, ha nincs célszerű beszerezni egyet, a legpraktikusabb “diagnosztikai eszköz” ez a kis vacak :smiley:
41LUkRhYTgL.AC_SS450

3 Likes

Ezt csinálja:

Ez 99%, hogy a gyenge tápegység miatt van.
Van rá mód, hogy egy másik, erősebb táppal próbálkozz?

Egy ilyen tápegységek van még:

CHIEFTEC VALUE 500W (APB-500B8)

A procihűtő hiánya miatt is leállhat. Nem kapja a lap ventilátor RPM jelét és azt hiszi, hogy megpusztult a hűtő, ezért leáll. Próbáltad úgy is, hogy rajta van a hűtő?

Mindkét Chieftec-et dobd messzire és szerezz be egy Seasonic/be quite!/FSP tápot. Ha működik vele a gép, ha nem. Hidd el, nem a levegőbe beszélek.

Ha jól látom RAM sincs benne. Akkor is le fog állni.

1 Like

Kipróbáltam ùgy is,hogy a processzor hűtőt ill. a ramokat bele tettem az alaplapba, de ìgy sem működött

Akármilyen gyenge is a táp egy 6.gen i5-öt akkor is elkell indítania. Még a vga sincs bent.
A táp leoldhat ha ven benne túlfesz védelem. (Régen azért a chieftek nem gyártott ennyire rakás szart mint mostanában).
CMOS reset kezdésnek.
Aztán ha akkor se indul akkor a másik táppal tehetsz egy próbát.

3 Likes

Ha megvan még a régi lapod és procid és visszadobod, akkor mi történik?

BIOS-t resetelted ahogy fentebb írtam?

Már annál is ugyan ez a hiba keletkezett.
Igen teszteltem,kivettem az alaplapi elemet vártam 2-3 másodpercet ,majd vissza raktam őket,de így sem működik.

Az nem elég, ha csak az elemet veszed ki, főleg Asus-nál és a még kényesebb Gigabyte-nál. Áramtalanítsd a gépet, vedd ki az elemet és érintsd össze vagy

• az elem tartó pozitív és negatív áramszedőjét,
    vagy
  • a CMOS CLR jumper pinjeit valami fémtárggyal pár másodpercre,
    vagy
  • tartsd nyomva a bekapcsoló gombot szintén pár másodpercre.

(én a középső megoldást használom)

A másik lappal is ez a gubanc? Nézd át a táp összes kábelének a csatlakozó érintkezőit, hogy nincs-e zárlat valamelyiknél, nincs-e meggörbülve, ilyesmi.

Semmit se köss be az alaplapon, csak az EPS-t és a 24 pines nagy csatit, illetve a bekapcsoló gombot, procihűtő legyen fent, RAM-ok legyenek benne, videokártya nem kell.
(se vinyó, se plusz venti, semmi nem kell) Akkor is leáll?

Gondolom telóról vagy, az ASUS CMOS clear pinek:

Gigabyte CMOS clear pinek:

(az ASUS jumperét is ráteheted a Gigabyte pinjeire, csak ne felejtsd el visszatenni :slight_smile: )

Ezen melyiket lenne a humort pin?
Nem tudom,hogy mennyire látszik.

A fekete foglalatú a fehér foglalatos front panel pinektől balra:

Hop-hop, most látom, hogy az EPS a lapon 8 pines, neked pedig csak 4 pines van. Elméletben elindulhat a gép, de nagy esély van rá, hogy az sem tetszik neki.
Mindenképp tápcsere lesz a megoldás, úgy tűnik.

1 Like

Ha jól rémlik akkor a 8pines-re csak 1 4-est dugsz akkor azt a középső 4-be kell, de azért manualba nézd meg.

Dehogy. Nem is lehet fizikailag beledugni. Csak annyi a szerepe a 8 pinesnek, hogy elossza a lapon a 12V-os szálakat 4 helyett 8 felé. Sok a nafta és a csatlakozó, ill. a nyomtatott áramkör nem bírja átvinni a megfelelő áramerősséget a procinak, ezért “dupla”.

1 Like