TheVR Fórum

Nem indul be a gép! sos

Úgy kezdödött hogy játszottam és kékhalàl azóta else indul a windows! Benyomom a gépet tölt kékhalál és ezt ismétli hibakódnál mindig mást ír ki kb… Újra tenni se tudom nem bootol be pendriveról se??! Ilyet még nem láttam sose.

Gép specifikációit írd le. :slight_smile:
Milyen játékkal játszottál, milyen win-ed van? :slight_smile:

3 Likes

GTA5 Rp-vel
Win10
i5 6600k
16gb 2400mhz ram
asus dual gtx 1060 6gb
550w corsair táp
Asus z170a alaplap

Azt mondanám, hogy először egy tápegység kikapcs-bekapcsoló gomb lenyomva 30 mp-ig, majd táp bekapcs és indít kombinációt próbálnék meg, sokszor halt meg Windows “kószaáram” miatt ismerősnél, ahol magasabb a páratartalom. CMOS reset is segíthet (alaplapon át kell tenni a “jumper”-t. link:CMOS reset, 3. bekezdés.).

Sok sikert és remélem megoldódik.

UI: Kékhalált nem kaphatsz tudtommal boot előtt, mert az OS által generált exception, szóval BIOSban át tudod állítani a bootot USB-re és reinstall megtörténhet

UI2: Ha van biztonsági mentés, megpróbálhatod azt is. A lehetőséget a 3. kékhalál után dobja fel a Windows és visszaállíthatod egy olyan verzióra, amikor még működött

2 Likes

Átraktam biosba de kék halál kezdi tölteni és egyből bejön a kékhalàl kipróbálom amit mondtàl!

kék halálutàn egyből újraindúl nem dobja fel tudom mire gondolsz

Arra gondolok, hogyha elégszer meghal a Windows boot közben (talán háromszor), akkor utána már nem kezd bootolni, hanem behoz egy menüt, amiben lehet safe mode-ban bootolni, meg visszaállítani biztonsági mentési pontra az OS-t, meg ilyesmi.

link: Valami ilyesmi

És ezen belül tudod az advanced repair options-ön belül csinálni a fentebb említett dolgokat

UI: Esetleg ha minden kötél szakad lehúzhatod a vinyó(ka)t és megpróbálhatod úgy, hogy USB-ről megy-e.

5.jére inditja magát újra

és ezt írja mindig más stop code-al. Megnézem csak pendriveval.

Pendriveval asus logoig tölt befagy és ennyi. :confused:

ugyanazt csinàlja pontositok!!

Ne pánikolj, az nem segít! Akkor kezdjük el az elejétől:
Mindent megpróbáltál, amit fentebb javasoltam, vagy van, amit kihagytál?
Tápos kikapcsolós - 30 mp-ig nyomvatartóst pl?
Vagy jumperelést?

Jumperelést nem azt nem vágom csak Tpu és Ez xmp kapcsolót látok.

Fentebb találsz egy linket CMOS reset néven. Ott a 3. bekezdésben írják, hogyan kell. (ha megy az angol)

UI: Ha nem bízol magadban, inkább ne csináld, mert ha beletöröd a tűket, b…hatod.

Más: próbáld meg kivenni a memóriákat és úgy elindítani, majd kikapcsolni és visszatenni csak egyet, majd mindkettőt és nézd meg hogy javul-e bármit.

Kérdés: Milyen más stop code-t dobott még a “KMODE_EXC…”-n kívül?

Hát úgy 20féle dolgot. :confused: pl. KERNEL THREAD PRIORITY FLOOR VIALITION, KERNEL SECURITY FAILURE, IRQL NOT LESS OR EQUAL.
Teljesen nem értem mit kell teljesen csinálni a jumperral

Lehetséges, hogy fedi a processzor hűtő. Mindegy, ha nem megy, nem gond.

Nagyjából összefoglalom: A KMODE_EXC… három dolgot jelenthet: adattípus, helyettesítési vagy elérési hiba. A többi hibakód is mind programozó oldali, mind a kernel hibájára utal (operációs rendszerére = Windows hiba). Szóval nagyon úgy fest, hogy a Windows hibás. DE! Ha lehúzod a vinyót (HDD-t/SSD-t, mindent), hol a Windows? A pendrive is hibás lenne? Kétlem.

Vedd ki a memóriákat. Indítsd el. Nézd meg mi történik. Majd tegyél be csak egyet. Ugyanez. Majd a másikat magában, ugyanez. Majd mindkettőt. Írd le a tapasztalataid.

2 Likes

Na hello elfogyott a válaszom… nem müködik sehogy. Probàltam mindent. meghalt az alaplap?

Ha meghalt volna az alaplap: be sem indulna.
Memória, vagy processzor, szerintem (vagy csak simán Windows. Megpróbálhatnál egy sima Linuxot, hogy legalább a pendrive-ról a telepítőig eljut-e, vagy meghal, mint a Win…). Processzort nem ártana kiszedni, átpasztázni, meg megnézni, nem-e szorult por az érzékelőlábak közé (ismerősnél az okozott kamu 100 fok feletti hőmérsékletet és random meghalt a gép futás közben). De ezenkívül nekem is passz így távgyógyításban :frowning:

Ha a fentiek nem oldották meg, be kell adni szervízbe, nincs értelme otthon szenvedni vele tovább.

2 Likes