Nem kapcsol be a gépem

Sziasztok.
Egyszer már írtam ide ugyan ezzel a problémával ahol azt írtátok hogy az egyik kábel meglazulhatott ezért még aznap megigazítottam mindent kábelt és utána egészen mostanáig müködött.

Ma azonban megint nem reagált a bekapcs gombra. Az alaplapon a standby világít csak (kicsi zöld pötty). Azóta többször megigazítottam a kábeleket. Amikor hátul néztem a kábeleket akkor valahogy észrevettem az alaplap hátulján lévő kiálló pici fémszürke (nem jut eszembe a neve) cuccokból mintha kicsi szállak lognának ki. Nemtudom ezt jelente bármit.

Kezdek arra gyanakodni hogy vagy a tápegység vagy az alaplap meghalt. Én a tápegységre gyanakszok bármi semmi jelet nem mutatott a gyengeségére.

Konfig:
Asus Crosshair VI Hero
RTX 2060S
R5 3600
2x8GB 3000Mhz Kingston RAM
SilentiumPC FM2 Supremo GOLD 650W táp
2xHDD
1x m2.SSD

Segítséget előre is köszi

Erről lősz nekünk egy képet?
Lövésem nincs, hogy mire gondolsz.

Hogy ne kelljen keresni az előzményeket (még nem néztem végig)

1 Like

Elolvastam a korábbiakat.
Közelről fotózd le a csatlakozókat is.
A korábbi ütlegelős előélet/működés miatt én csekkolnám, hogy tényleg minden kattan e.

Illetve, ahogy írták akkor a veréssel ki is lehet nyírni gépet, szal előbb nézzünk csatikat, meg azt a szürke, szőrös hátsó izét.

3 Likes

Amikor levettem a gépház oldalát hogy lefotozzam akkor realizáltam hogy azok csak kis apró porszálak amik belegabalyodtak a kis kiálló “tüskékbe”. Amikor délután megláttam annyira megijedtem hogy rögtön arra gondoltam hogy meghalt az alaplap és ezek kis szállak kisültek belőle vagy nemtudom. Mindenesetre ez csak az én béna vaklármám volt

Melyik csatlakozokra gondolsz? A front panel csatlakozokra?

Egy csavarhúzóval érintsd össze a power pineket a lapon, hogy úgy elindul-e.

Nemtörtént semmi

Akkor ne jelöld megoldásnak mert lezárod vele a topicot reggelre.

1 Like

Véletlenül mentem rá aztán gyorsan le is mentem róla de valamiért rajta maradt. Bocs

Szia!

Vidd el szervizbe, az lesz a legjobb megoldás szerintem mindenkinek. :slight_smile:
(tippelgethetünk napokig, cserélgethetjük az alkatrészeket kilóra, egyszerűbb, ha ránéz egy szaki, ha mi nem tudunk ugyebár)

1 Like

Én is ezen gondolkodtam de elég egy csöves környezetben lakom (Borsod) és eddig nem voltak jó tapasztalataim az itteni szakikkal. Attól félek hogy még a bőrt is lenyúzzák rólam.
Ha minden jól megy ma szerzek egy tápot és kicserélem. Ha még mindig rossz lesz akkor azután már kénytelen leszek szervizbe vinni…

Vettem egy új tápot és most már rendesen müködik

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.