Nem megfelelő internet sebesség

uhh ez elég nagy segítség, köszönöm szépen, abba még vakon vagyok, hogy ugyebár a falban lévő kábel egyik vége megy a modembe azt meg tudom nézni, de ami a fali ajzatba megy, azt hogy tudom leellenőrizni? ez elég basicen fog hangzani de annyit tudok a fali csatlakozóról hogy Schneider Asfora 2xRJ45 Cat5e. azt valami módon szét kéne majd holnapi nap kapni ha szerelni akarom?

@szabo_danii kell krimpelő, blankoló, CAT6-os csatiból pár darab és vélhetőleg egy Cat6-os dugalj is. Ill., gyakorlás, mielőtt nekimész és “elfogyasztod” a behúzott kábelt. :slight_smile: A dugalj egyszerűen szerelhető.

@ezredes84 úr legyen szíves megmondani a frankót. Milyen messzire dobja a dugaljat? :smiley:

4 kedvelés

Albiba vétek ekkora net :grin: Én a 150mbps flip-et is sajnáltam. Pedig az csak 5000

5500-t fizetek csak, annyiért nekem teljesen megérős az ilyen net (persze csak ha működik is :’D )

1 kedvelés

Hát az f@sza tényleg… Jó neked :smiley: én falun vagyok, ahol bejött ez a flip annó, előtte csak a 15mbites invitel volt :joy:

1 kedvelés

Naaa, a kedvencem a Schneider aljzat. Nincs annál “jobb”!!!
Viccet félretéve:

1. A 400 MHz Cat6-ról már volt szó itt is, vannak okos és olvasott emberek itt a fórumon.
  2. A net sávszéljét a leggyengébb láncszem fogja meghatározni, hiába van ezres netje valakinek, ha az eszköze, vagy a kábel, vagy valamelyik aljzat, esetleg kontakthiba azt lerontja. Itt lehet szó egy rosszul bekötött aljzatról, egy rossz csatlakozóról, vagy akár egy hibás hálókártyáról is. Switch, moden, router, végpontok, alzatok, kábelek, mindnek tudnia kell az ezret. A Té-s csomagban van olyan, ami 2x 1000 Mbit-et ad (az nem 2000, csak 2x 1000) , de létezik már náluk a 2000-es csomag is, amihez a 2500 Mbites hálókártya szükséges. (meg közzé minden másnak is tudnia kell)
  3. Az ezres nethez MIND A 8 ér tökéletes épsége és helyes bekötése szükséges, máskülönben vagy nem lesz jó, vagy 100-on megy majd csak.
  4. Schneiderék lehet, hogy jó villanykapcsolót csinálnak, de netes aljzataik szerintem trehányak. Többet sikerült már kicsomagoláskor eltörni, a bekötésről nem is beszélek.
    Ami jól szerelhető és problémamentes aljzat tapasztalatom szerint, az a Legrand “tekerőse”, a legkevesebb gond azzal volt. De használtam már Ke-Line, sőt még Economic cat6 aljzatot, azokkal sem volt annyi gond, mit a Schneiderrel.
    A legjobb, ha van mód rá, direkt kábel, ha nincs, akkor marad az aljzat. Csak jó minőség, és jó bekötés fontos. És persze minél rövidebb táv, illetve ahogyan írták már előttem, ne fusson közel erősáramhoz a gyengeáramú kábel lehetőség szerint. Szóval ne egy csőbe a kettőt.
  5. És utolsó mondat: “B” szerint kötjük a sorrendet az aljzatokban.
5 kedvelés

Előre is nagyon szépen köszönöm a tanácsaid.
Mai nap bejártam egy pár villamos boltot illetve media mark és pcx-t is, de sehol se kaptam fali adaptert se keystone-t. A kérdésem az lenne, hogy elég-e 2 db keystone jacket cserélni, vagy érdemes a komplett keretett és “vázat” is cserélni?
Kérlek egy linket tudnál küldeni mit takar a Legrant “tekerős”?
mai nap úgy voltam vele, hogy legalább nézzem meg, hogy is vannak ezek kötve szóval szét szedtem az ajzatot. Háát nem tudom néztem videót hogy pontosan hogy kell a vezetékeket a helyükre “bepattintani” és a végén csak a záró kupakott kell rápattintani, de nekem valahogy alig akart össze menni… De úgy voltam vele hogy ink nem is próbálkozok tovább vele mert a végén tényleg elfogyna a falból a kábel… :’D
Nem vagyok nagy elektromos szaki, de szerintem a ne menjen erősáram mellett kritérium itt nem fog tudni teljesünk.

Kötésnél ha az ajzatott “B” szerint kötöm, akkor a vezeték másik végén lévő routerbe csatlakozó portot is B-be kell kötni ugyebár? Onnantól pedig csak egy előre gyártott CAT6 kábellel csatlakozom a konzolhoz, vagy egyéb eszközökhöz.

Kábelt is “B” szerint kötjük, persze. De a csatlakozó felrakásához kell gyakorlat is, annyira nem egyszerű. Vagyis egyszerű annak, aki már csinált 100 darabot, de elsőre… Nem tudom.
Itt a keystone (egy aljzat belseje) linkje, bár csak cat6a-t találtan hirtelen.

És itt egy másik link, ne ezt vedd, csak az elve itt jobban látszik itt a képen, de ez még cat5:

A képen látod, hogy van egy kis kupak, amit eltekerve szétjön a keystone, és visszafelé…
Széttekered, belefűzöd a kupakba a megblankolt kábelt, és abban fejted ki az ereket. Ha mind a 8 eret beillesztetted a megfelelő vájatba, akkor a kupak részt az ellendarabbal összenyomod, és “betekered”.
A tekeréskor összehúzza magát a két fél, az erek bepréselődnek a “pengék” közé, és a pengék belevágnak az erek szigetelésébe. “Létrejön a lapcsolat”.
Ha jól csináltad, akkor kb ennyi. Arra ügyelj, hogy minden ér a saját vájatába be is kerüljön teljesen.
Bocsi, kimaradt: az erek kilógó végét oldalvágóval vágd el, nem érhetnek sem össze, sem más fémbe.

5 kedvelés

Aláírom. Párat csináltam már, de még sikerül így is 4-ből 1-et rontanom. :rofl:

Lehet célszerűbb lenne megkérni egy szakit, akinek vannak rendes szerszámai, meg tapasztalata.

Tapasztalat nélkül nehéz, megfelelő fogó nélkül pedig majd lehetetlen.
Láttam már olyat, aki fogó nélkül, apró lapos csavarhúzóval és kiskalapáccsal püfölte bele
az érbe a pengéket, de az alján lévő műanyag kis pöcköt már nem sikerült.
Szóval azért a pár ezresért 1 csatlakozó miatt kár venni krimpelő fogót, és bajlódni vele, inkább szakit kell keresni. Aki persze normálisan ráteszi, mert szakiból is van sok lelkiismeretlen…

2 kedvelés

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.