Nem tökéletes a stream, mi lehet az oka?

És az én procimnak bírnia kéne egyébként?
Hol tudok egyébként magot hozzá rendelni? Elnézést a tudatlanságomért, de tényleg nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.

Google pedig csodákra képes.

Feladatkezelő
Részletek
Jobb Katt a beállítani kívánt szoftverre
Affinitás
2 pipa maradjon

Bírnia kéne, ha min 1 magot kirendelsz streamnek. 6 magod van, akár 2-t is kirendelhetsz neki, mivel játékok megelégszenek a 4-gyel. De akkor ne csodálkozz, ha 100%-on pörgeti a processzort a stream-játék kombó.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Így, hogy hozzárendeltem a 2 magot se látom, hogy mozgásnál ne lenne pixelesebb a kép. Amikor nincs semmilyen mozgás kb. akkor szép.
Most nem volt időm előidézni a streamlabs problémát, hogy leáll e, majd tesztelgetem, de szerintem lezárhatjuk a témát. Ha továbbra is folytatja, akkor meg ennyi. Max megpróbálom OBS studioval.
Meg tesztelgetem később, mert nem hiszem, hogy ennyibe kerülő gép ne bírná ezt.
Viszont köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget, és a türelmet is.

Pixelesedés nem fog elmúlni. A twitch és a felhasználók jelen állapotában nem.
10e+ bitrate kéne, higy normálisabb legyen, azt nem tudnánk nézni

Ezt tudom javasolni:

Az, hogy mennyibe került relatív…
Streamereknek nem azért van dedikált streamer gépük, mert nyomja a zsebüket a pénz, vagy túl sok hely van a számítógépasztal alatt.
Nvenc stream sosem lesz “pixelmentes” alacsony bitrátán, pláne gyors képmozgásnál.
X264 nél is lócsöcs 1-2 mag tökéletes képminőséghez, pláne fast-fastest renderrel.
Autót is vehetsz 3 milióért, ami nem olcsó, de az sem fog 300-al menni, mert nem arra van kitalálva és nem is annyiba kerül, ami tud.

Persze jogos. En se arra gondoltam hogy ez a PC a csúcs minőséget fogja hozni. Így is már egész vállalható. Most már leginkább a program hiba üzenete zavar, de azt majd orvoslom idővel. Én is utána néztem még elég sok dolognak.
Tisztába is vagyok vele, hogy a legjobb megoldás plusz egy streamer gép azonban én jelenleg ezt nem engedhetem meg magamnak.

Teljesen igazad van az x264 résszel kapcsolatban, 8700k-n 5-6 szálat adok egy 720p60-as streamnek, hogy jó legyen, és ne legyen encoding lag

Sziasztok!

Nem szerettem volna új posztot nyitni emiatt. A streamel kapcsolatban azóta minden rendben van megtaláltam a megfelelő beállításokat és kb. 1 hónapja tényleg nyugodtan megy minden. 720p 60 fps-be streamelek. 6000 bitrate kíséretében.

Ami miatt most írok, hogy végre beszereztem egy webkamerát is. Egy Logitech c920 hd pro típusra esett a választásom. Jelenleg kezdőként ezt megfelelőnek tartottam.
Azonban felmerült egy olyan probléma, hogy amióta bevan kapcsolva ez a webkamera rengeteg framet droppol a stream. Eddig 5-6-7 órás adások alatt is bőven 1% alatti volt a frame drop. Maximum 300-400, de lényeg, hogy sose ment 1% fölé. Nos most, ez a szám egy 3 és fél órás adás alatt 4-5% volt, és ez kb. 25-30 ezer frame dropot eredményezett.
A webkamera beállítása 720p 30 fps, semmi komoly dolgot nem nyomtam rá, értelmesen be van minden állítva, de csatolok is egy képet lentre a streamlabsből. A gépem nem bírná azt, hogy még a webkamera képet is streamelni kelljen? Azért ezt nem gondolnám, szóval lehet én siklottam el valami felett. Nem terveztem írni, mert 2-3 napja nyomozok, fórumokat olvasok és nem jött be egyik tipp se igazán.
Azért is írtam, hátha ti tudok segíteni, mi lehet a probléma. A configom fent továbbra is megtalálható, semmi se változott azóta.

Az FPS-nél Highest Fps-re is volt nyomva, most csak 30 fps-re (tudomásom szerint nem is tud többet a kamera) azonban, ez nem okozott különbségeket.
A válaszokat és segítségeket előre is köszönöm!

Ha már kamera nélkül is volt bármennyi framdropod, az azt jelenti hogy már a teljesítménye határán használod a gépet. Ergo bármi, ami erőforrást eszik, növelni fogja ezt az értéket. Természetesen a webcam képét is kódolnia kell a gépnek a játék mellett, ez nyilván nincs “ingyen” erőforrás szempontból, tehát várható hogy nőni fog a framedropok száma.

Persze én ezt értem. Csak azért ha az arányokat nézzük nem mindegy, hogy pl. 7 óra alatt volt összesen 400 frame dropom. Vagy 3,5 óra alatt 25 ezer. Tehát semmit se lehet tenni? Azért szerintem még a legnagyobbakkal is előfordul, hogy van néha frame drop. Azt meg is értem, hogy teljesen nem lehet kiküszöbölni, nem is ez a cél.

bitratet lejebb veszed?

Megpróbálom, maximum akkor megint kicsit szétesősebb kép lesz. Azt hittem ez a config elbír egy webkamerát, de ezek szerint nem :confused:

Én megpróbálnám kikapcsolni a kamerán az auto-focust, white balancet, minden amit automatán csinálna. Ennél gyengébb konfigokon is láttam webkamot frame drop nélkül.

A gond az, hogy kb a 100% erőforrást kihasználod. Ergo ha csak 1%-al többet akarsz, akkor máris látod az eredményt. Hiába “csak” 1%.

Pláne ha a webcam meg van fejelve egy greenscreennel, máris többet eszik.

Igen, az tud tovább rontani a helyzeten, de igazából a 100% kapacitás felett minden más csak ront a helyzeten, akár egy-két chrome ablak is.

Amúgy én hol írtam, hogy 100%-on pörög minden? Főleg, hogy eddig semmi ilyen probléma nem volt. Én annyit írtam, hogy eddig volt, hogy 7 órát streameltem és kb. 0.1%-os Frame drop volt ez idő alatt.
Viszont igyekeztem jobban megfigyelni a dolgokat, és a webkamera nélkül is van most valamiért Frame drop. Tehát valami más lehet a dologban. Mondom mindezt ezt úgy, hogy kb. 3-4 hétig semmilyen probléma nem volt ezzel.
Nem csinálok semmit a játékban csak állok pl. a Lobbyban már akkor droppolja a frameket, mindezt úgy, hogy semmi se pörög 60% felett, de legalábbis a 100%-ot meg se közelíti. Lehet ebből egy gép reinstall lesz.
A válaszokat pedig köszönöm. Bármilyen egyéb ötletet szívesen fogadok