Nem tudom milyen teljesítményű tápot vegyek?

Sziasztok!
Szeretnék venni egy gamer PC-t.
AMD ryzen 7 1700x és cpuval
Gigabyte radeon rx 580 8gb vgaval.
3200mhz 16gb rammal.
Ehez a konfighoz elég egy 700w-os táp?
Vagy vegyek nagyobbat?
Válaszotokat előre köszönöm.

Jó lenne teljes konfig.

Az 1700X nem igazán éri meg, és az Rx580-hoz felesleges is.

Tápból 700W elég, de nem ez a fő lényeg, hanem a minősége.

Ram legyen az alapalap támogatott listáján különben belefuthatsz gondokba.

Javaslom inkább válassz a build ajánlóból a pénztárcádnak megfelelően.

Egy fsp hyper tápra gondoltam.

Köszi megfogadom a tippet köszönöm.
További szép éjszakát!

Egy minőségi 550/650 watt Silver/Gold/Platinum bőven elég mindenre. Csak jó minőségű legyen.

Jaj de jó hogy megtaláltam ezt a hozzászólást, magam is így vallom.Csak kellet a pozitív megerősítés. Most állok új gép építés előtt, egy i5 9600k ,2060,és 16gb 2666os ramokkal fog duruzsolni a picike, de akkor úgy gondolom jó lesz a 80+ gold-os 650es corsair táp.

Nincs baj a corsairekkel, de tápból azért van jobb márka. Ők igazából nem gyártanak, csak gyártatnak. Pl Seasonic Focus Plus tápokra több helyen 10 év a garancia, ami azért elmond valamit a minőségről.

2666-os RAM-ot kicsit pénzkidobás venni. Jelenleg a 3200MHz van a legjobb ár/érték arányban és teljesítményt tekintve is az a sweet spot.

Midrange-ben pedig meggondolandó az i5 gelyett AMD vonalon menni…

Ez mondjuk sok gyártóval így van. EVGA is pl. lényegébe átbrandelt Super Flower. De jó esetben ez együttjár egyfajta minőség garanciával, hiszen nem érdeke egy Corsair-nek vagy EVGA-nek, hogy a nevét adja valami sz*rhoz.

Az alaplap max 2666os ramokat képes befogadni, így esett a választás rá!
aaaah nem akarok AMDt :smiley:

Gond nélkül kezeli a lapod a gyorsabb ramokat, stabilabban is mint az amd-esek. Annyi a különbség, hogy az amd proci többet profitál belőle.

Tud az jóval gyorsabbakat is, ha megnézed az alaplap támogatott ram listáját. A 2666 csak az a sebesség, amit garantáltan minden 2666-os vagy gyorsabb rammal tud. E felett csak az garantált, amit leteszteltek, ezek vannak a támogatott listán. De ezen kívül is lehet hogy más is megy gyorsabban, csak az kicsit lutri. Már ha Z370 vagy Z390-ről van szó, ami a K-s processzor mellé dukál.

Úr isten! Új távlatok nyíltak meg előttem!! Köszönöm :smiley:

Ha megmondod milyen alaplapról beszélünk, könnyebb lesz…

Ez teljesen jogos! Strix b360f

ahogy nézem a felső határ a 3000 :slight_smile: Uraim! Köszönök mindent!

Simán elfut benne a 3200 is… :slight_smile:

A B360 tényleg csak 2666 mhz-et támogat maximum, de a K-s, 9. generációs proci mellé eleve Z390-et érdemes venni. A B360-ra eleve kérni kell bios frissítést különben nem is biztos hogy megy vele a proci, ez pedig általában plusz 5 rongy körüli összeg.

Nope, B szérián az Intel lelimitálta a memória max sebességét.