TheVR Fórum

Net baj

Hali!

Olyan gondom lenne,hogy Gigabit-es net mellett 300-400 Mbps-es letöltésem van, cat7 kábel, egy MSI MPG X570 Gaming Plus alaplapom van, már újratelepítettem az egész gépet,vírust kerestem minden hülyeséget és nem tudom mi baja lehet (remélem nem az alaplap).
Ha valaki tudna segíteni megköszönném mert már nem tudom mi legyen, jelenleg még garis az alaplap ha esetleg mindenki arra gondolna,hogy az a baj. :confused:

milyen szolgáltatód van?
De annyit mondanék, hogy a gigabites net kb ennyit tud!
és ez még egy jó szám!
Nekem gigabites Digis üvegszálas netem van és 125Mbps fölé még nem mentem!

3 Likes

DIGINet 1000 (FTTH) … a garantált az 300 értem én,de komolyan,minden nap akkor?!.. Eddig jókat hallottam a digiről az utóbbi időben és ez az 1000-es jónak tűnt…

A garantált a minimum. Ha azt hozza,akkor teljesíti, amit ígérnek.
Giga net a főhálózaton van.

Attól is függ a sebesség, hogy milyen a hálózat minősége.

Nekünk is digi1000 van.
870-910 letöltés
270-420 feltöltés

Decemberben volt egy drasztikus visszarsés kb 100-ra mindkét értéknél.
kiderült, hogy a szomszéd lépcsőházban, fúrás közben sérült a vezeték. Az is csoda volt, hogy működött.

Ha mást nem, egy helyszíni szemléztetést megér.
Ha nem találnak semmit, akkor viszont rád terhelik a kiszállást.

4 Likes

Se a hálózat minőségéről se másról nem igen tudok még sokat,most költöztem ide (panel)… :confused:
Viszont fél utcával arrébb lakok mint ahol a Digi van, illetve az egyik haverom is itt van, szint úgy 1000-el rá kérdezek majd nála.
Köszönöm azért a válaszokat!

Nem az irodához kell közel lakni, hanem a “főkábelhez” :smiley:

kérdezd meg haverod.
márcsak összehasonlító adatnak is érdekes lesz :slight_smile:

4 Likes

Szia!

Én megpróbálnám egy másik kábellel először. Mondjuk egy mezei CAT5e-vel.

A másik, hogy a DIGI saját routerét (ONT) használod, vagy pedig át van kötve bridge módba, és a saját routered használod?

3 Likes

Sima mezei kábel volt amit a Digi adott (szürke színű nem tudom milyen fajta) és én rendeltem a napokban a Cat7 kábelt.
A saját huawei routerét használom. :slight_smile:

Akkor helyben vagyunk. Várd meg az új kébelt.
Ha azzal is alacson lesz az érték, akkor lehet továbbnézni :slight_smile:

2 Likes

Azzal is alacsony :smiley: fent említettem,hogy cat7 kábel vagyis már azzal vagyok és így is rossz,pont ezért nem tudtam már hova tenni, de ha tényleg a Digi rossz akkor ez van :confused:

Nekem is DIGI FTTH netem van, semmi gondom nincs vele. Sima Cat5e kábellel. Bár én bridge módban, saját routerrel használom.

Viszont a szomszédban (kb 20 méter) ugyan így használják a netet, ott szintén kb a Te sebességedet hozza. Egy kicsivel arrébb ismét jó.

Sok múlik a rendszeren is. Ahol nem megy, ott az én telefonom wifi hálózaton simán hozza a 600 Mbps sebességet. A DIGI emberei is kimérték az ominózus helyen, nekik is hozta a cca. 600 Mbps sebességet, tehát a garantáltat túl is teljesíti.

Tehát lehet ez régi driver, régi konfig hiba is.

2 Likes

Már milyen rendszeren? illetve régi driver,régi konfig? 50-60ezer ft-os alaplap van benne és 1 éve vásároltam a gépet (össze rakatva stb) és most volt 2 hete újrarakva,megint minden driver újonnan leszedve stb és nem orvosolta,szóval nem értem,nem tudom mi lehet,ha tényleg 10 méterenként változik valamiért akkor igazából lényegtelen az egész. :confused: