Ninjon Értelmező Kéziszótár

Corsi: Pisti személygépjárműve, az Opel Corsa “becézése”

Multi co-op: többszemélyes játéknak, mely lehet offline vagy online, olyan része ahol mind a két játékos részvételére szükség van, esetlegesen taktix mozdulat kell hozzá. Pl: Human fall flat, Shiftlings.

A Sapi részt kiegészíteném/pótolnám (szerintem):
Jöhet minden, seggezünk/faszozunk mindenkit!
Az a jelenség, amikor Pisti ráfeszül, hogy “na most aztán, hásszá mindekinek, és neked is ha kérdezed” avagy " fuss Forest (amíg teheted), menekülj mert ha elkaplak Hásszá"

FAASZ - az eredeti jelentésétől teljesen eltérő indulatszó, valamilyen cselekvés sikertelenségét nyugtázzuk vele

Én még annyi kiegészítést tennék a gecon-hoz, hogy bármi ami túl erős (Darkeater Midir robbanó fehér hányása), vagy elinte túlságosan nehéznek tűnő kihívás az geconból épül fel.

Kevin-hez írnék egy kis kieget: Erdete:A nevet a Bloodborne végigjátszás alkalmával a téglával hadonászó/dobáló megtermett enemy-t kapta először a Reszkessetek betörők főszereplője után, a háztetőről dobálós téglás jelenet miatt. Azóta minden jól megtermett, debella enemy megkapta ezt a megtisztelő nevet. :slight_smile:

A megjhonyzva szókapcsolat helyes fordítása :slight_smile: :smiley:

@fogaddelte erre a mintára:
Johnys Windóz - Nem hivatalos/legális úton aktivált Windows Operációs rendszerre használatos “szakkifejezés”!*

*A nem aktivált Windows, (aktiválásra vár) nem tekinthető Johnys Windóz-nak.

:joy: így van

Aha ez így jó szerintem. :slight_smile:

Köszi most már így beugrott ez a jelenet. Ez se mostanság volt. :smiley:

Gettó - eredeti jelentésével ellentétben ez is ártalmatlan szóhasználat, valamilyen undorító folyadék/testnedv, erdete általában ismeretlen, leggyakoribb használata: “Minden tiszta gettó” :smile:

DZSÍZÖSZ KRÁJSZT! Pisti használja olyankor, amikor valami váratlan, előre nem látható, meglepetésszerű dolog történik a képernyőn.

pinned globally #75

Srácok légyszi segítsetek abban, hogy kiderüljön jól emlékszem-e. :smiley: A “ninjon” szóról van szó. Nekem van egy régi emlékem, még a régi rendszerből, amikor ritkák voltak a streamek, és a srácok még csak kísérletezgettek a Twitch-csel. Volt egy régi stream, már nem tudom milyen alkalomból, ahol azt hiszem volt Rocket League is. És az egyik meccsen a srácok egyik ellenfelének az volt a neve, hogy “Ninjon”. Ott tetszhetett meg Pistiéknek ez a szó. Sajnos a stream valószínűleg már nincs meg. Kerestem YouTube-on is. Nem tudom, valamiért úgy emlékszem, innen ered. Az is lehet, hogy teljesen rosszul emlékszem. Emlékszik még valaki hasonlóra? :smiley:

Hát, mostanában volt egy stream, amikor Pisti azt mondta, hogy a “ninjon” mint szó számára a Ninja Gaiden-ből ered, aztán ahogy néha használta a videókban/streamekben egyéb jelentések ragadtak rá. Jól emlékszem?

Tovább fejlesztett verziója a dzsízösziziz amikor már annyira meglepődtél, hogy a nyelved is összeakadt.

A filmcímekkel mi legyen?
Leszámolás kis tokióban 7 és a Megbaszva keleten 5 :smiley:

https://forum.thevr.hu/t/honnan-jon-a-ninjon-szo-itteni-nepszerusege/1675

Igen, láttam ezeket :slight_smile: Valószínűleg az én hüyleségem, hogy másra emlékszem, bocsi :smiley: