Nintendo Switch problémák

Akkor veszek majd egy Switchet, hogy a leggyengébb hardveren játsszak egy olyan játékot - mert más nem nagyon van rá -, amit tudnék az erősebb gépeken úgy játszani, hogy azokra van is _ kínálat _.

Ha nem érdekel a játékok hordozhatósága,
ha nem érdekelnek a Nindendo exkluzív játékok,
akkor nem a switch a te konzolod.
Azért másnak lehetnek más preferenciái?

Ez egy indie játék, és ennek ellenére is valószínűleg a négy platform közül Switchen fog futni a legrosszabbul.
Lehet kicsit rosszul fogalmaztam, de úgy értettem, hogy komolyabb multiplatform címek nem jönnek rá, vagy nagyon nagy kompromisszumokkal.

Én nem nagyon látom a létjogosultságát a Switch-nek. Asztali konzolnak csúfolják a dokkoló miatt, amikor az egy kis túlzással csak egy darab műanyag. Erre jobb bármi más.
Hordozható konzolnak szerintem túl nagy, de még, ha valakinek a méret tetszik is, az akkumulátor ideje siralmas.
Kevés a jó exclusive cím rá és nem is nagyon lesz (ne nekem legyen igazam).

A 3DS majdnem tökéletes kis kézi konzol, ha valaki szereti a Nintendot, akkor nem is kérdés mit kell venni. A Wii is jó volt a maga idejében mert újdonság volt.

A Switch egy nagy kérdőjel a számomra. Minden téren elvérzik bármi mással szemben, csak az Exclusive címek tarthatják életben. Én nem jósolok neki nagy jövőt.

Ha így nézzük, a hordozható konzolok közül a switchen fog a legjobban futni. (mivel a többi egyáltalán nem hordozható)
Az, hogy túl nagy, az megint nézőpont kérdése, szerintem ekkora képernyő manapság a minimum.
Az akku ideje a 3ds-nek sem nagyságrendekkel nagyobb, teljesítményben pedig töredéke. Ehhez legalább bármilyen powerbank-et lehet kötni usb-n. A kocsiban pl szivargyújtóra dugva akármilyen hosszú úton el lehet vele a gyerek.

@Mia, annyi kérdésem lenne csak, hogy “Azért másnak lehetnek más preferenciái?” :kappa:

A videó magáért beszél. Azon kár is vitatkozni. Sajnos több sebből vérzik. Piszok drágán ilyet adni szerintem nem kicsit lehúzás. Bevallom sose kapott el ez a hordozható konzolon nyomjuk téma, viszont maga a koncepció érdekes és másoknak biztos hasznos is :smiley: Én azt az elvet vallom, hogy a játék otthonra való és nem utcára, de ez csak az én véleményem.

Amúgy miért kerül ez annyiba mint egy PS4 pro? Összességében egy gyenge konzol, mintahogyan előbb írták nincs létjogosultsága, valószínűleg a zeldánál jobb játék nem is fog megjelenni rá. A hordozhatósága miatt se ér meg ennyit én akárhogy nézem + még hibás darabok vannak köztük és mindenféle gondok vannak vele.

ha nem érdekelnek a Nindendo exkluzív játékok,

Akit érdekelnek, az jobban teszi, ha egy évig még WiiU-t, vagy 3DS-t vesz, mert az új zászlóshajóra még a bejelentett,átportolt(!) címeket se lehet kapni.

Azért másnak lehetnek más preferenciái?

S másnak lehetnek? Van aki szeret észszerűen konzolt venni, és nem fanboyságból/fangirlségből megvenni valamit, amihez 1 értékelhető címet adtak ki az induláskor, és aminek ráadásul nem ilyen érdekes az indulása.

Ha neked bevált akkor az tök jó, de ettől még nem lesz jobb vétel. A gyerek elvan akármin amit lehet nyomkodni, nem kell hozzá egy 100k+ forintos eszköz.

Amúgy nem értem miért olyan nagy szám, hogy hordozható. Szerintem nincs rá túl nagy igény a Switchnél.
Mindenki jobban örült volna egy erős asztali konzolnak, ami méltó ellenfele pl. a PS4-nek, mert most a fejlesztők többsége kineveti a Nintendot.

Ha úton vagy valahova és unatkozol előkapsz valamit, és játszol vele, ahhoz tökéletes a 3DS, vagy akár egy mobil.
Ha komoly játékkal játszol, annál a játékélményhez tartozik a jó hangzás, szép nagy képernyő, kényelmesen otthon, nem pedig a metrón, kocsiban, stb. ahol zaj van és figyelni kell a környezetedre is.

Kifutó konzolt lehet venni persze, de már nem sokáig jelennek meg újdoságok ezekre.
Azt hiszem egyik érvem sem fanboyságról szólt eddig.

A Nintendonak a saját maga szembeköpése lett volna, ha belemennek a teraflopcsatába. Wii-ből is többet adtak el, mint ps3-ból annak idején, pedig harmatgyenge hardver volt.

Wii az akkor új volt, és más mint a többi, de azok az idők elmúltak.

Miért lett volna szembe köpés? Végre kiadnak meglepetés szerűen egy erős hardvert, felmennek a részvényeik árai mert senki se számít erre, megnőnek az eladásaik, a Nintendo hater-ek is elgondolkodnak a megvásárlásán, nagyobb közönség is megveheti a Zeldát, mivel nem kell attól tartani, hogy azon kívül egy AAA cím se fog megjelenni a konzolon, a fejlesztők elkezdik komolyan venni a Nintendot, stb.

Egy cég veszte az amikor ragaszkodik valamihez ami már nem nyereséges.
A Nintendo a fanokból él/próbál élni évek óta, nem képes értelmes üzleti stratégiát kiépíteni, ahogy írtam, már elmúltak a Wii-s idők, valami más kell, valami meglepő.

A Wii a maga nemében egy kifejezetten forradalmasító konzol volt. Olyan játékélményt kínált, amit egyik rivális sem. A Switch abban különleges, hogy olyan bagatell dolgokon képes elhasalni, hogy karcolja a dokkoló a kijelzőt, hogy egy szendvicset a konzol elé rakva már belehet zavarni a konzol-kontroller kapcsolatát. Amellett, hogy jóval gyengébb teljesítménnyel bír, és megjelenik rá a huszadik Mario, illetve egy új Zelda, mást nem nagyon tud felmutatni. Jól hangzik, hogy hordozható, meg hogy hordozható Skyrim, de azért ne hasonlítsuk ezt a konzolt a két nagyobbhoz, mert a Nintendo már nincs egy ligában velük.

Ahhoz, hogy legyenek, minimum egy Wii szintű meglepetést kéne húzniuk. Nem jött össze.

A Nintendo így is szépen szembetudja magát köpni az utóbbi időkben, szóval nem tudom miről beszélünk.

(Semmi személyeskedés, és nem vagyok hater sem, mielőtt még ilyen légből kapott dolog jönne. A Super Mario Galaxy 2 a kedvenc platformerem. )

Kicsi több mint egy éve vettem egy lenovo tabletet 20k volt azóta is remekül teljesít és a nintendo switch ötletén felbuzdulva veszek egy teleszkópos brútusz controllert ami 5-10"tabletet tud fogadni és tessék a töredékéért kaptam egy hasonló cuccot ami nem sz@rik be

Ez azért legalább akkora sarkítás, minthogy a Samsung akármelyik alsókategóriás telefonja megegyezne egy kétszázezres telefonnal. Telefónáni’, netölni’ lehet vele, nem?

Én azon lepődtem meg, hogy a tavalyi nagy sikerű Pokemon Go után csinálnak egy kézi konzolt, amire nem kap portot az előbb említett játék. Nem mintha nagy pokemonos lennék, de nálam ez valahogy berakta a Nintendot a fail kategóriába.

Tudtommal - ha nem így van majd kijavítanak -, bár a játékot a The Pokemon Company forgalmazza, fejleszteni a Niantic nevű cég fejleszti. Hogy hogy az is egy dolog - rengeteg elégedetlenkedő volt a lassan, és csomó felesleget tartalmazó frissítések miatt. A Nintendo egyrészt kétlem, hogy csak úgy rábízná a Nianticra egy játék fejlesztését a jelenlegi elsőszámú konzoljukra. Másrészt ki az a marha, aki az utcán egy ekkora készülékkel rohangálna?:smiley:
Az, hogy hordozható még nem jelenti azt, hogy kitud váltani egy okostelefont, szerintem.

Nem értem, hogy miért vagytok ennyire negatívak és úgy általában az emberek. Úgy vagdalkoztok olyan szavakkal, hogy “remélem lehúzzák a rolót” stb., hogy nem is próbáltátok az adott terméket. X számú legyártott eszköz után szerintem “természetes”, hogy lesz benne olyan példány, ami hibás. Ma egy hete vásároltam meg és nem bántam meg. Eddig Nintendóm egy DS volt és több már most a felnőtt koromban gyűjtött régi Gameboy. Szóval nem gondolom magam nagy rajongónak, viszont tetszett a koncepció és a Zelda is, ezért vásároltam meg. Rendelkezek már 2 éve PS4-el, XBOX-al, PC-vel. Én régen játszottam ilyen jó játékkal, mint a Zelda hosszú idő után újra le tud kötni egy játék nagyon sok órára, amikor éppen nem dolgozom. Nekem a dokkoló nem ferde, a kijelző így attól sem és mástól sem karcolódott meg. Nekem a Joycon még nem dobta el a jelet egyszer sem, pedig nem 1 óra játék van benne. Pixelhiba sem jelentkezett, sőt ilyen fagyásokat és csíkos képet sem produkált. De ez senkit nem érdekel, hogy van x példányból 98%, akinek jó a gépe, hanem csak azon a kevés 2%-on kell csámcsogni. Minden évben eljátszák ugyan ezeket a dolgokat az Apple termékeivel, a Samsunggal vagy éppen azzal, aki kiad valami újat. Magának a gépnek az összeszerelési és anyaghasználati minősége szerintem rendben van. Jelenleg, ami hátrányt fel tudnék sorolni, hogy nincs benne böngésző és appok. Gyűjti az ujjlenyomatot és még kevés rá a játék. Appok lesznek és játékok is. Azzal az egyel pedig, ami fennmarad együtt lehet élni.

Láttam pár Switch szétszerelő videót hihetetlen hogy ilyen komoly hűtés kell egy mobileszköznek nemcsoda hogy ilyen vastag szinte ordít róla hogy ezt is alig tudták összerakni

Abban teljesen igazad van, hogy a legtöbb Switch-el nincs komolyabb gond, meg amúgy is javítják ha valami kritikusan elromlik, meg a legtöbb vásárlót nem érdekli az 1-2 halott pixel (észre se veszik).

Senki se azt vitatja, hogy a Zelda nem lenne jó, de ettől még a konzol nem lesz jobb vagy jobb vétel.
Zelda se exclusive, szóval csak a “Xenoblade Chronicles 2” meg majd az új “Fire Emblem” lesz a switch-re mint platform exclusive cím, mármint az értelmes játékok közül.

Egy elavult hardvert kínálnak PS4 Pro áron, 60 EUR-os játékokkal, szerény felhozatallal.

Több a kontra mint pro, jogosan “negatívak” az emberek, persze nem kell túlzásokba esni, meg kinek lenne jó, ha lehúznák a rolót? A felhasználóknak biztos nem.