" No video input"-Gép kikapcsol

Sziasztok! Tegnap jött meg a vadonatúj gépem, egy Skynet Extreme XR-1, egy Geforce RTX 2060 videókártyával.A probléma a következő. Amint elkezdek játszani a League of Legends-el, 5 perc játék után, az addig 240 fps-em hirtelen leugrik 20 fps-re, és pár másodpercre rá az egész gépem kicrashel. A monitorom pedig annyit ír ki, hogy “No video input”. Kipróbáltam más játékokkal is, ugyanezt csinálta. Mivel 18 éves fiatal srác vagyok, így nagyon szeretek játszani és nagyon elszomorít, hogy a vadonatúj, életem első gépe ezt nem engedi, amikor egy ilyen videókártyával nevetve el kéne vinnie a játékokat.Sőt, azóta már kidobott szimpla netezés közben is, és azóta be sem kapcsol!! 1000-szer is újraindítottam már, de már semmire sem reagál, szimplán annyit ír ki, hogy " No video input". Kérlek titeket, ha tudtok segítsetek. Előre is köszi a válaszokat,Levi.

Előre összeszerelt gép? Mi a teljes konfig? Hőfokokat tudtál csekkolni?

Igen, előre összeszerelt gép. A konfig: 16 GB 3000Mhz DDR4, 3TB SATA HDD, SSD 480 GB SATA. Hofokokat nem csekkoltam.

Alaplap, proci, és leginkább: táp?

Az előre összerakott gépek sajnos MINDIG rossz üzletek, a legtöbben gagyik az alkatrészek.

1 Like

Nem tudom. :frowning: Sajnos én nem vagyok ilyen nagy PC guru és ezt a maradék Konfiget én akkor tudnám csak megmondani ha betudnék lépni a gépembe. De mivel ez nem lehetséges, így nem tudom.

Csak le van írva valahol, hogy mik az alkatrészek a gépben nem? A gyártó oldalán, valami garanciapapíron, stb?

Sajnos fogadni mernék nagyobb összegben, hogy valami alja táp és alaplap van benne, és valószínűleg ez is okozza a problémát.

Egyébként belátni sem nehéz, gondolom a ház oldalát 2 csavar tartja, kicsavarod, kinyitod, megnézed.

1 Like

Tippre valami elmozdult szállítás közben a gépben, akár a procihütő vagy a kábelek közül kicsuszott valamelyik. Nem tudom mennyire bontható meg, de ha nem tuti gariztatható még, írj a boltnak a tünetekről.

Én mondjuk visszaküldeném, visszakérném a pénzt, és ugyanannyiból összerakatnék egy gépet összeszereléssel mondjuk a PCX-ről, minőségi alkatrészekből.

3 Likes

Hát ha ez az amit találtam.
https://www.skynet-computer.hu/termek/skynet-extreme-i5-7400-1-extreme-i5-7400-142422222222222222423

Akkor @meteoric87 -al értek eggyet.

1 Like

Fuu b+… Mondjuk kb ilyesmit sejtettem, de azért az hogy van a gyártóknap pofájuk ilyen hulladékokért ennyit elkérni, felháborító. Az meg főleg, hogy még akciósnak is tűntetik fel. Kemény 9k forint “akció”.

2 Likes

Hát valamiből nekik is meg kell élni. :smiley:

Nade ezt nem értem. Hogy nincs egyetlen egy darab gyártó, aki bevállalja hogy normális gépet tesz le az asztalra ennyiért. Ők úgyis nagyker áron kapják az alkatrészeket. Simán letarolhatná az egész piacot. Persze, kisebb profit, de sokkal több vevő + jó hírnév, ami behozhatja a csak simán alkatrészvásárló vevőket is.

1 Like

Profitmaximalizálás. Ez ilyan faszság errefelé. Mint a black friday-nak csúfolt valami.

Ahogy előttem is írták, nagyon gyorsan küldd vissza, garira sem kell hivatkozz, 14 napon belül vagy még. Aztán fogd a pénzed és a build ajánlóból válaszd ki azt, ami kijön. Pl. Mainstream Plus AMD. Majd egy helyről összeválogatva (pcx, ipon, compker stb) kérj gépösszeszerelést is. Ezután már csak öröm és boldogság.

2 Likes

Ez mind szép es jó, csak 1 bökkenő van. Mint mondtam, én nem vagyok ebben járatos. Nem tudnék összerakni magamnak egy gépet, nem tudnám mi passzol mihez,egyáltalán mi számit jó ár-érték aránynak. Amúgy holnap viszem be szervizbe, azt mondták ránéznek és megjavítják. Nem tudom mi legyen. De amúgy köszi a gyors válaszokat. :slight_smile:

Ez is le lett írva feljebb, hogy mit tegyél ha nem értesz hozzá.

Kerülni fog kemény +5K forintba.

1 Like

Most írtuk le. Nem kell, hogy érts hozzá. Olvasd el a build ajánlót, még linkeltem is. Utána szó szerint csak kosárba kell tenned a pontosan leírt alkatrészeket egy webshopban (ezeket is leírtuk), majd kérni gépösszeszerelést. Neked akarunk jót, hidd el, ezek az előre összerakott fosok egy forintot nem érnek.

Az egyszerűség kedvéért, ezeket pakold a kosárba:

1 Like

Ahogy a többiek is írták, nyugodtan hagyd ott náluk és a 300k keretedből a pcx-nél néztem pl. kihozható a teljes gép akár 2060-al a build ajánlóban lévő 1660 helyett és ami még fontosabb, lesz egy olyan alapod amit tudsz fejleszteni pár év mulva viszonylag alacsony összegből.

3 Likes