Normális hogy melegszik a monitor bal alsó része?

Sziasztok!Pár hete vettem egy monitort,minden rendben van vele,játékhoz a 144hz miatt tökéletes,és a színtelítettsége is gyönyörű.Viszont észrevettem,hogy a monitor bal alsó sarka+az ott levő panelrész(kijelzőrész) is melegszik.(itt vannak a gombok a monitoron,gondolom itt van valami alaplap?,esetleg itt mennek a kábelei?).Nem tudom hogy ez a melegedés minek tudható be,a nagy frissitési frekvenciának,vagy annak hogy a fényerő 100%-on van,vagy esetleg mindkettőnek.A fényerőt visszavettem 70%-ra azóta nem melegszik annyira,de azért így is érezhető.Egyébként ez a melegedés pár óra használat után jön csak elő,miután a monitor sokat dolgozott.A melegedés hőfoka körülbelül 30-60celsius fok,pontosan nem tudom,mivel nincs speciális mérőeszközöm erre,csak tapintás alapján még éppen hogy csak ki lehet bírni ha ott tartod a kezedet.A monitor egyébként egy ilyen:

Ez egy ilyen monitornál normális? Mert elég drága volt, nem szeretném ha tönkremenne:/ Bocsi a tudatlanságomért,de nem tudom hogy a pixelek,illetve a monitor többi részegysége bírja-e a hőt az érintett részen.A segítségeteket előre is köszönöm:)

Röviden, valószínűleg igen!
Hosszabban, szerintem ott van az áramerősség átalakító, ami a laptopoknál a töltő részének az a téglatest, ez a monitoroknál be van téve a “házba” és igen melegszik egy kicsit!
ha meleg annyira h 5 mp nem tudod rajtatartani a kezed akkor tévedek.
De ha kb ilyen max 35-40°C akkor nincs baj!
ilyen meleg időjárásban meg még jobban melegszik