TheVR Fórum

Notebook állvány

Sziasztok!

Elég kicsi az asztal, amin tanulok, programozom, ezt nem lehet cserélni, mert nagyobb nem férne el. Sokat utazom ezért notebookot használok, amihez most venni akarok egy mechanikus billentyűzetet.

Így arra gondoltam, hogy ne az asztalon foglalja a helyet a gép, hanem vennék hozzá egy állványt.
Na és itt jön a probléma. Milyen állványt vegyek.
Két fajtát néztem, de nem tudok dönteni, hogy melyik lenne a praktikusabb.
Első fajta:

Ez tetszik, de nem tudom, hogy mennyire csúszkálna, vagy tényleg megbízhatóan rögzítené a gépet.
Ilyet sok magyar webshopban találni.
Másik fajta:

Ilyen kevesebb helyen látok már, inkább Amazonon jön fel, de nem akarok 12 ezer forintot fizetni a szállításért, a hasonló értékű állványért.

Szerintetek melyik lenne a jobb? Akár saját tapasztalatot is elfogadok.

Előre is köszönöm a segítséget! :smile:

Ezt találtam:
Német amazonos Huanuo állvány monitortartóval
Ez azért tetszik, mert tudnék monitort is rátenni később.
Szerintetek?

Szia!

Az elsőt felejtsd el, nekem van, egy nyikló-nyakló vacak, nem ajánlom.
A második és harmadik már komolyabb, nézd meg, hogy méretben (a noti méretéhez) jó-e, ill. súlyban mit bír.
Azt nem tudom, hogy német e-bay-es monitorrögzítésére van-e szükséged. Ill. mindenképp érdemes intézned valami gumicsíkot, ha nincs rajta(uk), mert összekarcolja a noti alját/elejét a “lecsúszás gátló” perem.

Igazán stabilan egyik sem fogja meg a notit, a csúszkálást a noti gumilábaira bízzák, én a sajátomat (egy CoolerMaster hűtőpadot), egyedileg módosítottam, hogy stabilan fogja a gépet, igaz, előnyben vagyok, mert a Precision M6600 rohandt nehéz 17"-os. :smiley:

1 Like

Szerintem a harmadikat fogom megrendelni.
A notim egy ASUS TUF GAMING A15, de gumicsíkos tippet köszönöm, tuti megcsinálom.
Találtam videót, az alapján tetszik, persze mindennek vannak hátrányai. de ami nekem kell, hogy elférjek a kis asztalon, arra tökéletes. Emellett később úgy is akarok egy monitort, és így meg is lesz a helye.
Ha megérkezik a cucc, akkor írok majd róla :smile:

3 Likes

Szívesen és várjuk a beszámolódat róla! :slight_smile: