Notebook gyorsítás

Sziasztok!

Édesapámnak van egy Acer Aspire 3 A315-32-P5PA NX.GVWEU.028 nevezetű laptopja, ami éktelen lassú.
Ezt a csodát szeretném egy kicsit pengébbé tenni.
Igazából a kérdés az hogy megéri-e, az a körülbelüli
50e Ft ráfordítás egy ssd-re meg egy ram bővítésre.

Mennyit gyorsulhat ha ezeket a perifériákat kicsereljük benne?

Illetve milyen ramot ajánlotok bele? Jelenleg a ram slotja üres, gondolom alaplapba integrált van benne, és csak bővítési lehetőséget hagytak benne.

:link: A specifikációi

Válaszotokat előre is köszönöm!

Első körben inkább csak egy ssd-t pakolnék bele.
Gyárilag egy elég lomha vacak hdd van benne.
Lehet már ezzel is eléritek a kívánt hatást.
Szerintem ez nem az a termékkategória ami +50 rugó ráfordítást megérne. Mert akkor inkább várni kell kicsit gyűjtve és lecserélni egy minimum i3 procis, gyárilag 8gb, ssd-s gépre.

4 Likes

Szia!

Egyetértek @P_D_1 -el, mert az SSD később esetleg máshová is felhasználható, a RAM viszont nem igazán. Sőt, nem igazán találok információt arról, hogy egyáltalán bárki is bővítette volna ezt a típus. (azaz, hogy lehet-e bővíteni a RAM-ot ennél a konkrét modellnél)

3 Likes

Szia!

Nem pont ugyanaz a típus, de a hátoldala csavarra megegyezik.
Itt a videóban van benne ram, nemrég leszedtem a fedlapot és nekem egy üres slot van ott.
Ezért gondoltam hogy bővíthető.

De hallgatok rátok és először egy hdd->ssd csere lesz!
Köszönöm a válaszotokat!

2 Likes

Ha már itt tartunk, ez az SSD megfelelő lehet bele?

Igen, én is láttam videókat, de mindenhol volt benne alapból RAM modul, így nem tudom, hogy az édesapádéban van-e lehetőség bővítésre vagy fixen 4GB van integráltan és viszontlátás’. Kipróbálni ki lehet, csak nem 2 forint, ha esetleg nem érzékelné.
Az a gond, hogy az A315-ből láttam vagy 800 féle kiadást/verziót és nem találtam olyat, amiben nincs modul.

4 Likes

Konkrétan ezzel a modellel nincs tapasztalatom, de pl. az SA400-as Kingston széria egy rettenet, ipari hulladék. Inkább javasolnám ezt:

Vagy ha nem gond az ár, akkor ezt:

3 Likes

Köszönöm szépen a segítséget!
Ezer hála!:grin::grin::grin:

2 Likes

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.