Notebook játék célra

Sziasztok, kinéztem magamnak egy lenovo lapost, alább linkelem.
Yt videók alapján teszi a dolgát a mai címekkel.
Az aggályaim abban merülnek ki, hogy félek a melegedés okozta teljesítménycsökkenéstől és, hogy ezáltal játszhatatlan lesz. Olvastam utána és elfogadtam, hogy melegedni fog, és ez kihat az élettartamra is, de mennyire lenne bajos napiszinten több óra terhelés alatt a játszhatóság?
Tapasztalatokat okosságokat kernék tőletek.

Ezt néztem ki, +8Gb rammal.
https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-legion-y540-48914-elado

300k a max keretem, ha van jobb alternatíva ne tartsátok magatokban :smiley:

Ha normálisan van megtervezve a hűtése, akkor kb. semennyire. Persze nem fogja a maximális teljesítményt leadni, de egyszerűen úgy kell megválasztani a beállításokat, hogy azok hosszú távra megfeleljenek.

1 Like

Nekem helios 300-asom volt.
A levegőt egyetlen ventilátor fújta ki a gépből, így nem volt éppen hűvös.
A processzor nagyon hamar elérte a 100 fokot, viszont a gpu hőmérséklete nem volt olyan vészes.
Ha szeretnél újabb játékokat is futtatni, akkor a +8GB tényleg kell majd, viszont a 1650 már szűkös lesz.
A videókártya teljesítménye inkább lesz mérvadó, mint a processzor túlmelegedése okozta hiány.
1650 vs 1660ti

A jobb alternatíva az asztali gép. Ha mindenképpen kell a mozgathatóság akkor nyilván a laptop ésszerűbb

1 Like

Sziasztok! Üdv mindenkinek! Egy kis segítségre lenne szükségem, nem régiben vettem egy acer predator helios 300 at. Az a problémám vele, hogy akármivel játszom, legyen az div2, vagy egy euro truck simulátor, x számú fpsről leesik fél-egy percenként 20-25 re. Visszavittem a boltba ahonnan vettem, elküldték szervízbe. Alaplapot cseréltek rajta, visszajött és ugyan azt csinálja mint eddig. Valakinek esetleg lenne ötlete hogy mi lehet a probléma?

Ha cserélték az alaplapot, akkor nyilván annak is baja volt.
Ha hdd-ről fut a játék az is okozhat fps droppot.
Én ssd nélküli gépet vettem azt gondolván, hogy egy játékra alkalmas darabot tesznek gamer laptopba, de tévedtem.
Ráadásul utólag az is feltűnt, hogy az utolsó három bios frissítéssel sem bajlódtak, pedig nem is bontatlanul kaptam a gépet.

rakattam a boltban bele egy ssd-t és még +8 gb ramot is, ssd ről fut a division 2,(de nem csak annál van ilyen, hanem mindennél)

Első körben nézz hőmérsékleteket játék közben. Lehet egyszerűen túlmelegszik.

75 fok fölé nem megy a proci sem és a gpu sem, terhelés alatt

Első sorban mi a gép pontos konfigja?
Másod sorban az ubi játékok nem szeretik a mobil gpukat.