Notebook Processzor Ventilátor nem mindig pörög fel

Hali Srácok !

Egy olyan problémát vettem észre Acer V3 - 571g laptopomnál, hogy már van olyan, hogy 80 C fok felett a proci venti nem pörög fel , de van amikor igen.
Már szétszedtem, a por nem gond, áramot is kap rendesen .
Vannak ötleteitek ?
Köszönök minden segítséget !

Nem hiszem baja lenne :slight_smile: Nekem Asus ROG szériás laposom van és pl le is szabályoztam 90%-ra a CPU teljesítményét direkt a hőfok miatt :slight_smile: De ezek úgy vannak kitalálva, hogy ne égesse agyon magát hiszen egy laposban nagyobb hőfokok tudnak uralkodni mint egy rendes asztali pc-ben. Amit mindenféle képen érdemes venni az egy ventis laptoppad nekem 3 ventis CoolerMaster van segíti kicsit a hő áramlását :slight_smile:

Igen egy olyat én is beszerzek ,
Csak eddig rendesen működött, viszont 2 napja azt vettem észre ,hogy csak kikapcsolt a gép a túlmelegedés miatt, mert játék közben, egyszer csak nem hűtőtt.
Most gondolkozom, hátha a win 10 reinstall megoldaná ( de csak mert nem tudok vele mit kezdeni)
Kösz a választ :wink:

tölts le egy AIDA64 trialt, Eszközök menüben van egy stabilitás teszt, FPU-t kapcsold csak be, indítsd el és nézd hogy mi történik… CPU terhelés maxra fog kúszni, hűtésnek is elég gyorsan követnie kell hőfokot meg tartania kell magát relatíve normális érték alatt (kb 90 fok max, de inkább alatta), amire figyelj nagyon, hogy a CPU kihasználtság grafikonnál a throttling mit csinál (ennek nullán van ideálisan a helye) főleg a teszt elején. Ha úgy vennéd észre, hogy a hűtés nem megy, a CPU pedig elkezd felforrósodni, beindul a CPU throttling, akkor állítsd meg a tesztet és könyveld el, hogy valami nem kerek. Ez nem OS hiba lesz ilyen esetben, hanem vagy a venti vagy a vezérlése purcant meg…

Persze lehetnek feltelepítve programok, amik esetleg a cooler működését megpiszkálják, de gondolom ha van ilyen azt már leszedted.

2 kedvelés

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt !
Sajna nem kezdett el pörögni, hogy hűtsön.
Vezérléssel tudnak kezdeni valamit, mert arra gyanakszok inkább, mint magára a ventire ?
Meg nem tudom mennyibe fájna egy ilyen művelet

Throttling ezek szerint megindult? Az nem jó. BIOS-ba esetleg lépj be, nézd meg van-e valami hűtéssel kapcsolatos beállítás, illetve figyeld azt is, hogy a BIOS-ban tartózkodás alatt hogy funkcionál a hűtés… Vezérléssel nem tudom mit lehet kezdeni, de szerintem inkább maga a venti a ludas, általában azok szoktak megállni…

1 kedvelés

Igen BIOS- t néztem, ott nincs semmi Fan Control.
Viszont, van egy progi, amivel lehet állítani hogy max ra kapcsoljon a venti, ha eléri a 70 fokot,
EZ amikor működik az nagyon jó,
De ennél is van hogy hiába mutatja hogy már 80 , nem indul be.
Az zavar meg, hogy néha meg máködik rendesen az egész.

1 kedvelés

Igen gyanúsan a géppel lesz baj laposnál meg nem olyan egyszerű ezt megoldani… nem tudom van-e rá garid még ha van küld vissza ha nincs akkor valami szakit kell vagy szervizt keresni sajnos

1 kedvelés

Valószínüleg valami érzékelő/automatikus rendszer döglött be. Ha meg tudod oldani, és nem garis, akkor pl a be quietnek van kifejezetten notebookos hűtőrendszerük, azt esetleg egy szakival berakatod. Ha meg garis, akkor ott kicserélik neked. Mondjuk furcsa, hogy egy Acer bedöglik, amikor az egy viszonylag jó márka.

1 kedvelés

Köszönöm a sok segítséget, miután pár emailt írtam h mennyibe lenne egy új hűtő, vagy chipset (12 K és 35 K ) mondtak,
úgy döntöttem megnézem magam,
végül egy dolgot kellett újraforrasztanom, meg a venti nehezen pörgött ,így kapott egy kis szilikon zsír, meg vettem hővezető pasztát is,
Végül most jobban működik mint azelőtt :slight_smile: :slight_smile:

1 kedvelés