TheVR Fórum

Nvidia driver probléma (465.89)

Sziasztok!
Most frissítettem a drivert a kártyámon, de a telepítés után nagyon furcsa lett a kép, minden sokkal világosabb, olyan mint egy fotón a beégés. Tudtok valami megoldást erre?
Kártya: Asus Strix Rtx 3090 OC
Driver verziószám: 465.89

Érdekes… ha a Geforce Experiencen belül megnyitom, hogy előjöjjön a felület, amit játék közben meg tudok nyitni, a színek normálisak lesznek…

valószínűleg be lett állítva egy filter. Nincs valami reset vagy hasonló gomb?

Nem találtam ilyet… újratelepítettem a drivert (egyedi telepítés->tiszta telepítés) de így sem jó :frowning:

Hagyd a francba az experiencet, használd a DDU-t és azzal tedd újra az egészet.

3 Likes

Oké, megpróbálom.

Lefutott a DDU, minden jónak tűnik! Köszi a segítéget! :smiley: Most érdemes lenne letelepíteni a drivert amit próbáltam?

Igen.

Letelepíteni aknákat szoktunk, drivereket feltelepítünk. :smiley:

1 Like

tipikus hiba, hogy a dinamikatartomány korlátozottan van, az okoz ilyen halványabb színeket:

Feltelepítettem a drivert, de megint nem jó, pedig teljes dinamikatartományon van… :cry:
Lefutattam a DDU-t most szerintem 600*480-as felbontáson van. Az eszközkezelőben nem látja a kártyát…

Szerk: visszajött a normális kép, normális felbontáson, a kártyát is látja

Experience nélkül raktad fel a drivert?

2 Likes

Nem, experiencel.

Akkor repeat from step one és Experience-t felejtsd el.

2 Likes

Mivel tudom a drivert feltelepíteni az experiencen kívül? Nvidia oldalán van fent vannak ezek?

https://www.nvidia.com/Download/index.aspx

2 Likes

Amúgy érdemesebb “NVIDIA-színbeállítások használata” -ra bizni inkább a színbeállitásokat?

De, fel tudod telepíteni nélküle, az elején amikor kérdezi, hogy mit telepítsen, csak a grafikus illesztőt kell választani.

1 Like

ha minden jó alapértelmezetten, akkor jó az is persze

2 Likes

bocsánat hogy ide tolakodok de engem is érdekel a téma , miért fikázza ennyire mindenki a Experience-t ? nekem is ez van felrakva de jobban járok ha ezt a ddu megoldást használom ? bocsánat de nemvilágos nekem ez a DDU használat ha valaki elmagyarázná hogy hogy kell csinálni és miért jobb 1 hosszas megfogalmazásért nagyon hálás lennék ! :wink: ( GTX 1080TI am )