Nvidia GPU vásárlás

Sziasztok!

Kérlek segítsetek eligazodni ebben a porfelhőben amiben épp vagyok.
Előzetes:
Lassan ideje lenne beruháznom egy új GPU-ra mert ami jelenleg van az már egyrészt nagyon kevés a mostani címekhez másrészt az nekem nagy érvágás lenne hogyha idő előtt meghalna és nem tudnék hol dogozni így.
Lényeg:
Mindenképp valami Nvidia GPU-ra szeretnék beruházni(tudom az ellen indokokat is a radeon felé).
Végülis annyi az elvárás hogy az újabbak közül ne maxon de azért ne is ultra lowon menjen. Két monitorom van és nem ritka hogy kell a dvi(elhanyagolható), hdmi, vga
Azt hogy ki a forgalmazó nem érdekel(asus, msi, stb…). Mi éri meg jobban? A 10xx-es széria vagy esetleg a 750-és annál feljebb?
Mi a különbség például a 1050-es és a 750ti között? mind2 60k körül mozog.

100.000 főlé semmiképp sem akarok menni. maximum 80k
Várom az értelmes kommenteket. :slight_smile:
Köszi előre is!

kisokos25

65-70 környékén mozog a GTX 1060 3gb-os változata, FULL HD-ra szerintem bőven elegendő. Van ennek a 6GB-os változata, valamivel erősebb is, nem csak a memória több rajta, 86-87 körül. Én a 6GB-osat azért vettem, mert 2560*1080 a felbontásom, egyébként FULL HD-ra elég megvenned a 3GB-osat. Ha ilyen összegben gondolkodsz, Csak is a 10-es széria jöhet szóba. :slight_smile:

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-3GB-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3646vs3649

A processzorodra kíváncsi lennék, fontos az új kártya miatt. A két kártyánál a kérdésre a válasz röviden: az 1050 jobb. Hogy mennyivel, azt itt láthatod.

Szia @kisokos25

Mindenképpen érdemes az újabb generációs videókártyákra rá menni. A különbség a 1050Ti és a 750Ti között főként az architektúre amire a két kártya épült. A 1050Ti nagyjából 1.5x nagyobb FPS-t biztosít a játékokban mint a 750Ti.
Egyébként sem kerülnek ugyan annyiba, mivel a 750Ti 35.000Ft körül, míg a 1050Ti 55.000Ft körül mozog.
Ha nem akarsz sokat költeni, és tényleg nincsenek nagy igényeid, akkor a 1050Ti elég lesz.

Ez egy jó választás lehet, a STRIX széria nagyon jól van gyárilag is overclockolva:
https://www.pcx.hu/asus-gtx1050-ti-oc-4gb-ddr5-strix-gtx1050ti-o4g-gaming-videokartya-378394?gclid=Cj0KEQiA2uDEBRDxurOO77Cp-7kBEiQAOUgKVyizO255GTUOzM0LJwF7yI-Nfb7RTzNH_oDzClev1hEaAorB8P8HAQ

1 kedvelés

10 széria és azokon ált dvi hdmi és displayport van :wink:

Ó köszönöm a gyors válaszokat! A procim is lassan cserére szorul itt a teljes leírása a gépről:

CPU: Intel i3 2120 3.30GHz
RAM: 12GB 22GB, 18GB DDR3 (pontosat nem tudok.:frowning: )
GPU: GTX650
Tárolók: HDD: 250GB WD2500AAKX-00ERMA0, 1,5TB WD15EARS-00MVWB0,
SSD: Kingston SHFS37A120G
Alaplap: Asrock z77 pro4

Ezekből most a videókártyára van keret. Ezután majd alaplap csere procival együtt az LGA 1151-es foglaltúra, bele egy i5 6600K

Valóban nem árt már egy kis frissítés egy mostani i5-re. K-s processzort csak akkor vegyél ha tuningolnál is, egyébként 7400-ast ajánlom, újabb és olcsóbb is mint a sima 6600-as. Később persze mikor veszel addigra ez változhat.

Kártyánál fontos a tápegység is, arról jó lenne többet tudni. 1050ti kártya az igényeidhez szerintem teljesen jó :slight_smile:

Még annyit, hogy minden pénz kérdése, hosszabb távon egy 1060-as jobban megéri, tényleg igény és pénz függő a dolog. Az sem elhanyagolható, hogy a drágább kártya miatt esetleg később jutnál hozzá új procihoz, az meg azért elég sokat dobna a teljesítményen. Mostani CPU-hoz inkább 1050ti-t ajánlok.

Ismerve a procit, 1050ti. :slight_smile:

Cooler Master r3-600-AC-AB-M4

A tápon nem spóroltam :slight_smile:

Nem mostanában akarok azt is cserélni :smiley:
Fontos információ még hogy nem gyakori hogy 0-24-ezik a gép :smiley:

Az nem gond (legalábbis nálam volt hogy hónapokig ment a koliban), főleg ha jó a táp :smiley:

Ez egy mindenes gép nálam :stuck_out_tongue: megy a közösségi fájlmegosztón keresztül a google drive-on keresztül a skype-on át minden. :smiley: nem ritka hogy chrome-on is egyszerre 20-30 lap van megnyitva és mind használva is van :sunglasses:
A géphez még egy 5.1-es hangrendszer is kötve van. Szóval ki van használva csak hát ha játékra kerül a sor :frowning: mint például az overwatch (talán 2 naponta 2 órát ha játszom xd) akkor a proci 100-on pörög a videokártyával kézen fogva. sokszor van az hogy a videokártya 65-fokig meg sem áll. mennyinél érdemes vigyázni a hőmérsékletre a videókarinál? :stuck_out_tongue:

65 fok az rendben van :slight_smile: Érdemes megnézni mások mit mértek, ha az átlag felett van akkor van probléma. Processzorok is 90 fokig szoktak menni, vagyis nálam a notiban addig megy turboval :smiley: Akkor kezdtem el aggódni amikor a rendszer leszabályozta a processzort 30 fokra, utána újrapasztáztam azóta minden rendben.