NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5000 széria kibeszélő

Már vannak kint róla tesztek, egyáltalán nem vészes a dolog, kb elhanyagolható különbségek vannak.

EVOKE-on rosszabb a hűtés, mint a PULSE-on, ami alá van a MECH sorolva az MSI SKU létrán.
EVOKE konkrétan olyan hangos mint a mókus kerekes refkártya… új BIOS-szal meg halkabb, csak pont ugyanolyan meleg. Mindenki azt von le a számokból amit akar. :slight_smile:

@pacek643 PULSE jelenleg talán a legjobb ár/érték arányban. Hűtésben efölé még jön valószínűleg NITRO+ vagy Vapor-X várhatóan 3 ventivel.

A szétszerelt képeket megnézve, nekem sok kétségem nincs melyiket választanám.

k%C3%A9p

Igen, ugyan olyan hangos, cserébe hoz 22 fokot GPU hőmérsékleten :wink: Ergo aki akarja, csökkenti a ventik fordulatszámát, és még miondig beljebb van.

A pulse ha megnézed, melegebb is a GPU oldalon, így nem csoda hogy halkabb.

Persze a Red Devil a 3 ventivel elver mindent, de ez nem is csoda.

1 Like

Csak ugye a zaj / hangerő nem lineáris, hanem logaritmikus. Nekem nem feltétlen ér meg ~5-6°C egy érzésre közel kétszer hangosabb kártyát. De ha zaj normalizáljuk valószínűleg akkor hőmérséklet ügyileg is jobban teljesít a Sapphire megoldása.

Árban amúgy MECH > EVOKE > PULSE nagyjából 10EUR lépcsőkben. Ami viszont abszolúte nem éri meg az árát az a STRIX… nevetségre méltó 570€.

3 Likes

Asus ára nem meglepetés, a többi meg szerintem valós körülmények között, hasonlóan beállítva kb hasonlóan teljesít, az átlag felhasználónak kb a teljesen mindegy melyiket veszi kategória, tehát ami akciós/tetszik, lehet venni.

2 Likes

Egy kis LN2 OC

Asusék valszeg úgy képeznek árat, hogy körbetelefonálják a többi gyártót árügyileg és rápakolnak még a legdrágábbra.

1 Like

Ha már pont szóba került, @sutyomatic

1 Like

Tegnap megnéztem már. Maradt a meglátásom. :slight_smile:

Asus RX paletta :slight_smile:

Evoke teardown:

Szerintetek megéri a sima windforce rtx 2060 kártyámat elcserélni egy rx 5700 turbo modellre?

Ha a puszta erőt nézed, akkor jah. De ez egyéni vélemény.
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2060-6GB-vs-AMD-RX-5700-XT/4034vs4045

Milyen RX 5700 Turbo? Ilyen modell nem rémlik. Ha referencia hűtéses, akkor szerintem semmiképp.

Blower verzióra gondoltam. Elvileg a hőmérsékletel sincs próbléma mert a kártya nem eszik olyan sokat. Cserébe erősebb egy kicsivel és +2giga vram. Ami mivel 1440p tervezek játszani szerintem elég sokat számít.

Én nem használnék blowert, mert borzalom hangos. Egyébként jogos, erősebb mint a 2060.

Ha folyamatosan fülhallgatóval játszol / nincs a közelben más akit zavarhat a hangos gép, akkor hajrá.

1 Like

Most a sima RX 5700-ra gondolsz vagy az RX 5700 XT-re? Mert szerintem az RX 5700-ra egyáltalán nem éri meg váltani 2060-ról. Nagyjából 10% tud többet, ha már mindenképpen váltani akarsz, akkor RX 5700 XT-vel és mindenképpen partnerkártyát vennék.

Szomorú, hogy az Msi, aki eddig a leghalkabb kártyákat csinálta, és az egyik legjobb minőségben, jó hőmérsékleti mutatókkal e mellett, most ezt produkálja.
Nekem kinézetre is nagyon tetszettek az eddigi Msi dizájnok, de ez most csak olyan eh…
Remélem nem kell az Msi-ben is csalódni…

1 Like

A dolog ugyan az mint régen:

Ne márkához legyél hűséges, hanem minőséghez. A márkahűség baromság. Mindegyiknek vannak jó termékei, és rosszak. Azt kell venni, ami jó, ami pedig nem, kerülni. :slight_smile:

1 Like

Új Freestyle sharpening, amivel kb ki is nyírták a saját DLSS megoldásukat. Köszönjük meg ezt is az AMD-nek, mert a Radeon Image Sharpening annyival jobb volt a régi Freestyle-nál és DLSS-nél hogy az nVidiának muszáj volt lépni.