NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Huu na igen, ha a 2060 Super ennyiért fog menni és nem esik az ára komolyabban akkor kb értelmetlen lesz venni, mivel az 5700XT megveri rendesen.

Mondjuk még várjuk meg a partner kártyák árazását. Az is biztos rádob az alap árakra, bár ha ilyen alacsony maradna, az nagyon jó lenne

ÉS ez még csak a Gainward. mi lesz MSI Gaming Z-nek mondjuk az ára, vagy Asus-é :smiley:

@meteoric87 Bevezető árak egyelőre, sokat nem kell belelátni talán. De ha az évek trendjeit veszem alapul, akkor ígyis-úgyis megveszik a népek… ahogy vettek GTX 1050 Ti-t is RX 470 vagy RX 570 helyett…

@marcimine 130e Ft-ért egy középkategóriás kártya ára nem “alacsony” és nem jó, csak kevésbé sz@r mint a konkurencia.

@ritkanev Bevezető árak az ALZA-nál, nem feltétlen mondható olcsónak minden téren. Adj egy-két hetet míg ezek az új cuccok begyűrűznek a hazai nagykerekbe, aztán talán már nagyjából reálisnak mondható árkat látunk majd. De szerintem 120e Ft alatt nem lesz mókuskereges RX 5700 akkor sem.

Teljesen jogos, én így gondoltam :slight_smile:

Elvileg augusztus közepére várhatóak a normális hűtéssel rendelkező rx 5700-as kártyák :tired_face:

Igazából az kb jó is lenne, addigra beáll a 3. gen Ryzenek ára is, lehet a boltokba vonulni :smiley:

Néhány hír, Radeon image sharpening, és pár infó a jövő hónapban érlező MSI RX 5xxx kártyákról, valamint waterblockokról:

Sziasztok.

Nem szeretnék új topikot nyitni, ezért itt kérdezek.
Volna egy EVGA 550W Bronze 80+ minősítésű tápom, Ryzen 3600-at illetve egy RX 5700XT elbírna, vagy váltsak nagyobbra? Bőven garis, gondoltam jó volna kíhúzni vele még pár évet :smiley:
Ugye én is az egyedi hűtéssel ellátott kártyát várom, ott gondolom a fogyasztás is nagyobb lesz mint a referenciánál… Mit gondoltok?

Elbírja.

Köszönöm, egyébként most is egy elég nagyfogyasztású kártyát hajt (RX 570 8GB nitro+), de azért jó ha rákérdezek, mert 600w-os tápot ír neki a gyártó oldalán…

Az csak egy ajánlás. Nyilván sokmindentől függ, pl procitól mivel az a másik nagyobb fogyasztó. Mivel a R5 3600 elég keveset eszik, így nem valószínű hogy vármi gond lenne, hacsak nincs egy rakat HDD-d meg 100 ventid a házban.

1db hdd és 3 120mm-es arctic venti, szerintem az nem nagy dolog :slight_smile:

Az nem lesz gond.

Az átlagos kaki minőséggel rendelkező userek miatt… Nem mondom hogy nem érdemes nagyobbat venni új gépnél, ha minimális az árkülönbség, de egy ha 550W-es EVGA bronzod van (B3?) akkor annak el kellene bírnia gond nélkül.

Köszönöm a választ. Gondoltam én is, hogy elbírja, mivel jelenleg is egy elég nagyfogyasztású kártyát lát el árammal, de én olyan vagyok, hogy inkább kérdezek, elég segítőkész emberkék vannak itt :slight_smile:
Ez olyan, hogy előbb gondolkodj és utána beszélj dolog, én inkább kérdezek ha tudok valamit, ha nem (akkor végképp :D)
B3?-ra a válaszom:

Így nevezi magát, igen :slight_smile:

https://www.pcx.hu/msi-rtx2060-super-8gb-gddr6-gaming-x-videokartya-416442