NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Csak, hogy tisztában lássam. :smiley: A GeForce GTX mellet jön még a Turing? :smiley:

Igen.

Elég jól összeszedett videó

Én attól tartok, hogy a Turing hiába lesz jobb bányászatra és éri meg majd jobban anyagilag, a legtöbb bányász ugyanúgy “gamer” kártyákat fog venni biztosítékként, mert ha bedől a crypto biznisz, el tudják adni a kártyákat még jó pénzért, míg a bányász kártyák nem fognak kelleni senkinek se.

Bányászásra használt gamer kártya sem kell értelmes embernek, mert szana szét vannak hajtva. Persze ki fogja bevallani hogy bányászott vele? Így viszont hatalmas lutri lesz bármilyen videokártyát használtan venni.

Amikor ez az idő eljön, én senkinek nem fogom javasolni a használt videokártya vásárlást, hiába lesznek jó árak, akkora lutri lesz hogy szerintem nem fogja megérni a spórolást.

Valahol olvastam,hogy lesz majd egy chip ami nézi az új kártyáknál,hogy bányásztak -e vele.

Igen, van egy ilyen pletyka, a gond csak az hogy:

1. Elvileg a garancia érvényesítésekor olvassák le a szervizek, lehet egyszerű földi halandó hozzá se fér
  2. Nyilván nem kevesen fognak dolgozni rajta hogy ha lesz is ilyen vagy kiiktassák, vagy töröljék róla a bányászásra utaló információt (amikor kártyákat hamisítanak bios módosítással valószínűleg ez is megoldható lesz)

Plusz az új kártyáknál ha jó lesz a Turing modell, ez nem is lesz érdekes mert ki bányászna a gamer kártyával ha van rá jobb, a régieken amikkel most bányásznak meg nem segít.

Sziasztok!
http://gepigeny.hu/hir/nyaron-erkezik-a-gtx-2070-es-2080-1971

Nem tudom, hogy ki olvasta, de azért ha a megcélzott teljesítményt tényleg tudja majd hozni az új generáció, akkor az elég komoly előrelépés lenne.
image

Mondjuk egy GTX 2070-et ha tényleg hozná a 1080ti szintjét, akkor szívesen látnék még 170K környékén is. :smiley: Persze ezeket a reális árakat most nem nagyon tudom elképzelni. :S

akkor pontosan pl 2060at mikor lehet venni majd kishazánkban?

Oda van írva. Ősszel.

Nyár végén kezdi a Hynix a GDDR6 nagyüzemi gyártását, így a 2070-ben nem lennék biztos, az ősz reálisnak tűnik.

Hát én a teljesítmény növekedést is irreálisnak tartom. 70-80% -ot igérnek a fenti táblázat alapján. Az azért elég sok.

Igen, sokkal valószínűbb a 10-15%. De igazából ezen filozofálni abszolút felesleges, majd kijönnek és meglátjuk a teszteken.

Én reálisnak tartom a 70-80% teljesítménynövekedést abból kiindulva, hogy a 980ti és 1080ti megjelenése közt is annyi idő telt el körülbelül, mint amennyi a 1080ti és 2080ti között fog és ott is meg van a +90% teljesítmény a 1080ti javára.

A helyzet az, hogy jelenleg az nVidia szempontjából semmi értelme ekkorát lépni, még ha tudnának sem. Ugyanis nincs ellefél, az AMD kártyái sokkal gyengébbek. Érdemesebb most egy kisebb “refresh”-t csinálniuk, gyorsabb GDDR-tal ami eleve növel majd a teljesítményen, és ha esetleg valami váratlant lép az AMD amivel ismét verseny lesz, akkor előhúzni jóval erősebb, már gyakorlatilag kész kártyákat.

Remélem a Ryzen sikere miatt az AMD-nek lett pénze rendes kártyákat kifejleszteni, mert a freesynces monitorom miatt szívesebben vennék majd az új AMD kártyákból.

Igazából kétlem hogy hamarosan valami nagyot dobnának, a Vega architektúra még túl új, viszont nem sikerült valami jól, túlságosan energiaigényes, e miatt még a HBM2-re is rá vannak kényszerülve, így alig van rajta valami haszon. Valami teljesen új architektúra kellene nekik, a gamer kategóriában olcsóbb GDDR6-tal, a HBM2-t meghagyni a professzionális kártyáknak. Így olcsóbb is lenne és/vagy nagyobb haszonnal tudnák árulni.

De igen, mindenkinek jó lenne ha itt is lenne verseny, lásd proci fronton milyen fejlesztéseket indított el a versenyhelyzet, és a Freesync egy AMD kártyával az átlag játékosok többségének egy tökéletes és viszonylag olcsó megoldás lenne.

Ebben is van valami, amit te mondasz @meteoric87, hogy felesleges lenne ekkorát előre lépniük konkurencia híján.
Egyébként én is az AMD kártyák felé hajlanék szintén a Freesynces monitorom miatt, hiszen szinte csak a Gysync miatt +100K lett volna az a monitor, amit már nem engedhettem volna meg magamnak, na meg irreálisnak is tartok 1080p-s monitorért 250 ezret, Gsync ide vagy oda.

Bár én most AMD terén beérném egy 1080ti szinttel, max. 200W TDP-vel, de sajnos erre a közel jövőben nem is látok esélyt. :confused:

AMD-nél valami olyan lépés kellene GPU részen mint proci részen a Ryzen. Teljesen új struktúra az alapoktól.

Reméljük hogy ügyködnek is valami hasonlón :smile: