NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Ejnye nVidia… lehetne ezt elegánsabban is.

Hát az RT(X) se valami k*rva underwhelming, kedves Nvidia CEO… :slight_smile:

Jobban mondva: épp hogy underwhelming az is :smiley: Persze abban igaza van hogy a Radeon VII sem mutat fel túl sokat… Én csak azt nem értem miért kell így nyilatkozni. Továbbra is piacvezetők, és ott a régi mondás: Sas nem kapkod legyek után.

Simán mondhatta volna azt: várjuk csak meg a teszteket. Ha ott nyernek, kész, nem kell magyarázni a bizonyítványt, csak felmutatni.

Furcsa hogy elkezdték támogatni a “nem működő” freesyncet…

Jaj igen… hirtelen belegabalyodtam. :smiley: Úgy helyes, hogy az is elég “underwhelming”… :slight_smile:

Egyetértek. Az ő helyzetükben lehetnének kicsit szerényebbek, kamu “jófejségből” is… :slight_smile:

Magyarázni kell a bizonyítványt, mert piac nem vette fel a túlgyártott Pascal GPU-kat (vagy csak nagyon lassan, lehet a java még mindig a partnereknél szikkad), az új szériára és főleg annak árfekvésére se reagált túl jól a célközönség, így az se úgy fogy ahogy az kéne. A részvény árfolyam konkréten a felére esett vissza nem rég, azóta kb. 10 dollárt kúszott fel nagy nehezen.

FreeSync / Adaptive Sync mögé pedig muszáj beállniuk, mert lassan követelmény lesz a támogatása az újabb szabványú csatlakozókon. Ha meg ezeket nem implementálják, akkor elrobog mellettük a kijelző gyártók vonatja aztán a kézi hajtánnyal nehéz utolérni.

De erős gyanúm, hogy a már legyártott G-Sync modulok végét mostanság lőcsölhették el. Megszabadultak tőle, aztán most széttárt karokkal aszondják hogy RIP G-Sync, long live G-Sync és modulok helyett majd G-Sync kompatibilitási tesztet vagy matricát lehet majd venni jó áron tőlük.

FreeSync működik, de nincsenek rá szigorú előírások, így belépő szintű panelekben nincs akkora FreeSync tartomány, de a semminél jobb még egy relatíve szűk sáv is.

Azt hogy meg a G-Sync mennyire működik vagy sem, hát itt a fórumon is volt pár ember akkor szívott vele és különféle NV controlpanel turkálás és framelimit mellett sikerült úgy működésre bírnia ahogy mennie kéne out of the box.

GTX 1060-ról RTX 2060-ra én személy szerint tuti nem váltok, egyrészt az ára sem vonzó, másrészt 6GB VRAM miatt. Egyszerűen nem elég nagy lépés teljesítményben, ha pedig eggyel nagyobb felbontású panelre költöznék ott meg sanda gyanúm hogy rövidtávon kevés lesz a 6GB videómemória.

De ha csak magát a GPU piacot nézem, a gyártás technológia idézőjeles egyhelyben totyorgása miatt az utóbbi 2 év volt underwhelming. Elég ha azt nézem hogy egy 2014-es! GTX 970 / 980 vagy R9 390 / 390X kártyával szinte minden vagy akár minden játszható 1080p60-on…

Lelkesen várom továbbra is a Navi alapú 7nm-es termékeket.

Ez az G-sync-Freesync dolog átlag gamer/vásárló nyelvére lefordítva,hogy néz majd ki?
Mármint ezek után le fogják vinni a még piacon lévő chippes monitorok árát,vagy pont azzal a szlogennel probálják még eladni,hogy csak 12 monitor ment át a teszten, jobban jársz ha a chippeset veszed.

Szerintem egyszerűen eladják, aztán nem csinálnak újat, csak a leghighendebb monitorok kapják majd meg, HDR-rel 4K-val 144hz-el és minden földi jóval, ahol az a plusz 30 ezer amibe kb a modul kerül, már egyébként sem oszt vagy szoroz.

A többiek meg veszik majd a freesync monitorokat.

Egy kicsit más nézőpont a Vega VII-tel kapcsolatban:

Számíthatunk a közeljövőben vga árcsökkenésre mit tudni?

Szerintem nem valószínű. Az RTX széria új, minek csökkentenék, a 10-es széria lassan elfogy, többnek nem csökken hanem nő az ára, a Navi kártyákról meg sehol semmi, talán év vége felé lesz valami.

Vega VII-et meglátjuk pár hónap múlva, ha nem fogy, akkor ott el tudok képzelni valamennyi árcsökkentést.

Régebbi kártyák se? RX580 vagy 590?

Igazából olyan olcsóak, hogy nem hiszem hogy lényegesen lejjebb mennének, ráadásul ebben az árkategóriában egyre kevésbé versenyképes az nVidia jelenleg. (meglátjuk majd a 2050 vagy hasonló mit tud, esetleg 1160)

Ha nincs versenytársad, minek nyomnád lejjebb a saját áradi? Hogy kisebb hasznod legyen? :wink:

Logikus. Csak mondom rákérdezek vásárlás előtt, hogy várjak-e vele vagy nem érdemes.
Köszönöm az infót!

Igaz nem next gen, de GPU, ha esetleg valaki 1050Ti és Ry 570 között vacillálna:

Megéri az rx 580 a felárat az 570-hez képest?

Hosszabb távra, a 8gb-os verzió mindenképp. Van amikor 70 alatt megy.

Nem tudom hol írtam a 150-160-at, de úgy fest bejött. Remélem nem sokan várták tényleg 110-ért. Na de megnyugodtam, nem volt szar vétel így a 1070 ti 130ért… :slight_smile:

Az update részben azt írja, hogy az inno netto ~94k. Ha 120 és 130 között lesz (+ajándék Anthem) valami tetszetős variáns sztem lecsapok egyet.

Hát ha az Asus blower hűtős 150 körül van, annál egy Inno lehet 10-15k-val olcsóbb. De a 120at kétlem. Meglátjuk. De ami sanszos, hogy remek workstation kártya lehet belőle. Mármint ár-érték arányban.

Most akciósan rtx 2060 áráért 2070-et kapunk. Az Asusok nagyon túlárazottak.
Ha az Inno tényleg olcsó lesz, akkor jó kis kártya lesz az a 2060.