NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Sziasztok!

Épp most frissítettem a drivert a 980 Ti kártyámhoz. Már dugtam is át a monitort HDMI-ről DP-ra és epekedve vártam a pillanatot, hogy végre a saját arcomon érezzem a Variable Refresh Rate fantasztikus előnyeit. Miután lázas keresgélés után sem találtam meg a driver-ben a GSYNC menüt, a driver release notes-hoz fordultam segítségül, ahol rábukkantam a szívszorító pontra:

• Connect the monitor to your GeForce RTX 20-Series or GeForce GTX 10-Series graphics card using a DisplayPort cable.

szipog, könnycseppet elmorzsol

Ezek szerint a VRR napja még nem érkezett el 9xx-as sorstársaimhoz? Próbálta még rajtam kívül valaki 9xx szériás kártyával?

Ez így van, szerintem nem is fogják ezekre a régebbi kártyákra kiadni, hogy tolják a népet az újabbak felé.

Amit én leszürtem ebből: chip nélküli G-synchez DP kábel kell?
Amúgy valószínű nem is lesz 9es szériára már. Sad story, de valahogy nem vagyok meglepve…

nVidia oldalról az adaptive sync csak DP-n keresztül működik, ahogy Sutyomatik is leírta.

Nem tudom, van-e értelme drivert várni… én anno leszedettem a Windows-al, aztán ha frissíti, tegyen úgy, semmi gond nincs vele :smiley:

Hát, ez a mostani speciel adott értelmes új featuret :slight_smile:

Nincs DP csatlakozó a monitoromon… olyan is jó, aminek az egyik fele DP, másik fele HDMI?

Na ez egy érdekes kérdés. :smiley: Szinte biztos hogy lesz ilyenről teszt hamarosan a nagyobb youtube csatornákon. Tippelnem kéne, nem fog működni. Egyébként meg: próbáld ki, máris kiderül :slight_smile:

Hát most arra bsszak el 3500 ft-ot, hogy megnézzem jó-e, aztán ha nem, akkor jólvan jóska bácsi? :smiley: Áh…
Amúgy ha tippelnem kéne szerintem se. De akkor b
szhatom az egészet, mert nincs display port a monitoromon?

Röviden: igen.

Egyébként megveszed a kábelt, ha nem megy, visszaviszed, visszakéred a pénzt :smiley:

Nvidia bácsi nem jótékonykodik. Megkell venni a drága monitort meg az új kártyát :smiley:

Azért ma már nem luxus a DP port szerencsére :slight_smile: 40-50 ezres monitorok többéségén már van legalább 1. :slight_smile:

Csak Pascal-tól felfelé lesz Adaptive-Sync támogatás az NV-től, hardveres oka nem hiszem hogy van lévén hogy a HDR + G-sync DP patchet egészen GTX 750-ig visszamenőleg megkapta minden, hogy DP1.3/1.4 feature levelre hozza a kimeneteket. Már aki lefrissítette így a kártyáját persze.

Ennek oka prózaian egyszerű, ahogy @meteoric87 is mondta. Ez egy cég, piaci érdekük hogy te GTX 980Ti-ről valami újabbra válts.

Hát most a 40+ ezres IPS samsung monitoromra illene egy display port…
De most jön a következő idióta kérdésem:
Mégis miért csak display porttal működik??? Mi baj van már a HDMI-vel is?! Na mindegy…
(Azt hozzátenném, hogy már vagy 6 éve D-sub kábellel tolom, és most, hogy lett egy értelmes monitorom, mostmár érik az a kábelcsere valami jobbféle HDMI -t akartam, de mivel jött ez az adaptive sync nézegettem a DP-okat is. De marad a HD úgyérzem :smiley: )

Ott van feljebb, Sutyomatic leírta már.

Ha esetleg valakit érdekel.

Sapphire Vega 56 Pulse + 3 gamás Radeon Bundle - 131e Ft

No. Nekem 1070 ti-vel és Lenovo y25f-10 -el megy minden flottul. Alapból nem kapcsol be, nvidia panelben ki kellett válasszam egy “monitor technology” fülecskénél, hogy g-sync compatible és onnantól megy. Egyelőre Siege-ben néztem csak, azért ki akarom majd próbálni olyan címnél is ami jobban megizzasztja a vasat, de arra nem tudom mikor kerül sor.

szerk.: amúgy bekapcsolva se tapasztaltam semmilyen input lagot, se villózó képet, se semmit, ami arra utalna, hogy nem támogatott a monitor, úgyhogy ha valaki véletlen rendelkezik újabb Lenovo monitorral, szerintem tehet próbát.

Siege-ben pont nem érdemes használni, mert növeli az input laggot. Lehet csak kicsit, de akkor is minek… :slight_smile:

Mindenesetre jó hír hogy megy :slight_smile:

Jaja, nem is fogom bekapcsolni. :slight_smile: egyébként pont azért néztem azt, mert kiváncsi voltam az input lag részre, és ebben van annyi aktív órám, hogy feltűnne. De nem nagyon tapasztaltam. Mindenképp nagy előrelépés a sima v-synchez képest. 120-140 körüli fpsem van amúgy, így kellett volna érezzem. :slight_smile:

Nekem dedikált g-synces van de nem veszek észre érezhető input lagot, pedig most főként Destiny-zek. Próbálgattam már on/off, kikapcsolva előjön stuttering (nem tudom kihajtani rendesen az 1440p-t), viszont bekapcsolva teljesen sima 80-100 fps között és nem érzek változást (még nagyobb dropnál is okés). Ezzel ellenben a v-sync rendesen szórakozik az agyammal, mióta elhagytam képtelen vagyok v-syncel bármilyen fps-t nyomni. Szerintem nem is egy nagyságrend az input lagjuk.