NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Mondjuk nem értem miért jön elő kikapcsolva. A monitorom 144hz-es, és ha 60, ha 80, ha 100 vagy 130 fpsem van, akkor is mindig csodás és sima volt a kép, fel sem merült bennem bármiféle v-sync használata. Most kiváncsiságból lestem meg, tényleg tök jó minden. De emlékszem a régebbi gépről és laptopról milyen egy ocsmány dolog tud lenni a stuttering meg tearing…

Kell, hogy legyen valamilyen szintű stutter 144 alatt, ha nem egész számú többszöröse (egyszerese) az FPS-nek a monitor frissítése. Egyszerűen nem egész képkockákat húz be, hanem valamilyen szinten mindig elcsúszva, csak épp ez a micro stuttering nem mindenkinek tűnik fel, sőt vkinek egyáltalán nem. Sőt még játékja is válogatja. Magasabb framerateken viszont egyre kevéssé tűnnek fel, nem ugyanúgy néz ki 100 Fps 144Hz-en, mint mondjuk 41Fps 60Hz-en.
Az ocsmány csíkozás nálam is inkább a laposon jött elő, de leginkább mikor a 60Hz-es kijelzőn régi fps-ek (pl Halo) futottak sokkal nagyobb FPS-el.

Hmm, én lefrissítettem a firmware-t mikor kijött (bár gyanús volt, mert a kért restart után a gép nem POST-olt, kellett egy hard reset és utána okés lett).

DP-on át nem megy a 4k HDR, nem is tudja 10bit-re tenni a színt és a Gépházban sem jelenik meg a csoda kapcsoló. HDMI-vel megy, de sajnos csak 4:2:2 chroma-val, mert ott meg nem elég a sávszélességem (asszem csak 2.0 van a 980 Ti-n).

De DP is csak 1.2 van a kártyán. Azt mondod, hogy a firmware update-nek ezt 1.3/1.4-re kellett volna húznia?

Egy kis pletyka, 20 perctől a Radeon VII-ről:

GTX 1660Ti. Legalább 20%-al az RTX 2060 alatt teljesítményben.
Kb. az RX 590 és a kifutó GTX 1070 között lehet, feltéve ha ez nem OEM / SI only termék persze…

Ezek az elnevezések… átvettek valakit az Inteltől?? :smiley: Ki a fene tudja követni ezt?

GTX 660Ti sikerére alapozva gondolom, abból egy valagnyi fogyott.

Ez így nem tűnik rossznak… :slight_smile:

Attól függ mennyiért… Ha RX 590 árban lesz, akkor jó. Ha ilyen 10-15e Ft-al lesz olcsóbb mint egy RTX 2060… nyeh.

Na igen, ebben csak reménykedni lehet… ha 90-100 közé teszik akkor kapós lehet majd.

1660? Majdnem, mint a 0630 :rofl:
@sutyomatic azért tettek volna elé egy 1-est, mert a 660Ti népszerű volt? :thinking: Hát ha lesz olyan jó és kedvező, mint ami a játékosoknak kell, meglehet.

1. Ezt hogy? :smile: Akkor miért nem 4506? kappa
    Szerintem nem fogják annyival olcsóbban adni, hogy megérje.

Ha beengednék $300 alá, sőt 279-re akkor a 2060 alatt vágnák a fát. Egy 2060 szintű RTX nélküli 20%-al olcsóbb kari meg ön akasztás lenne, teljesen értelmetlenné tenné az amúgy is szobadíszként funkcionáló raytracinget a 2060-on, a karival együtt. Hogy beetessék a új tech-et kb jól nyomják, hogy adnak egy 1070Ti szintű karit észrevehetően olcsóbban.

Freesnyc teszt:

Nvidiás support bácsi frappáns választ adott arra, hogy miért nem támogatja a régebbi kártyákat:

" Maxwell and below do not support the Displayport 1.2a standard. Adaptive Sync requires DisplayPort 1.2a. There is some confusion over the graphics firmware update tool we provide:

https://www.nvidia.com/object/nv-uefi-update-x64.html

The tool enables new features on the graphics card so that it does not display a black screen on P.O.S.T. with DisplayPort 1.3 and DisplayPort 1.4 monitors but it does not enable DisplayPort 1.2a on the card."

Néhány összehasonlítás:

Még pár teszt:

Nem mondom, de ez jól néz ki :open_mouth:

Újabb összehasonlító teszt, ezúttal 2060 OC-val a középpontban:

És egy sima összehasonlítás (bónusz challenge a videóban, ki tudja csak az értékekről megmondani melyik kártya megy :smiley: ). Valamint hangerő és hőmérsékelt összehasonlítás: