NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Amit kevésbé értek, ha már ilyen alacsony fogyasztás mellett tudják hozni az RTX 2070 szintjét, akkor miért nem szólnak a pletykák egy magasabb fogyasztású RTX 2080ti szintű AMD-s kártyáról is. :smiley:
A proci viszont nagyon várós, nyáron jöhet a régi FX 6300-am helyett egy 8 mag 16 szálas Ryzen. :smiley:

Azért a helyzet nem olyan egyszerű, hogy adjunk neki több kakaót és akkor egyből erősebb is lesz.

Ahogy pl tuningnál is észrevehető, ahogy növeljük a feszültséget, egyre kevesebb és kevesebb teljesítményt tudunk pluszban kisajtolni, és a végén elérhetüónk akár az alapnál 2-3x-os fogyasztásig is, miközben teljesítményben mondjuk 20-30%-ot nyerünk. Egyszerűen nem hatékony. Ráadásul a nagyobb hőt el is kell vezetni, nagyobb hűtés, hangosabb ventik stb.

Másrészt van még 1 oka amiért a navi-nak kifejezetten hatékonynak és olcsónak kell lennie: ez kerül ugyanis a következő generációs konzolokba. Ott pedig megint csak nagyon limitált a hűtés, és az árakat is alacsonyan kell tartaniuk, ami talán fontosabb is mint a nyers teljesítmény (azon úgyis sokat segít az optimalizálás).

még “pár” teszt

Metro RT elemzés:

Legtöbb helyen azt mondanám elég nyeh az eredmény, van ahol egyenes szembarátabb a hagyományos render. De ugyanakkor vannak helyek, ahol úgyfest mintha direkt nem fordítottak volna figyelmet a hagyományos megvilágításra, illetve van ahol szerintem nincs jól paraméterezve egy valag felület.

Amúgy ez a legjobb. Gyakorlatilag a DLSS nem érhető minden felbontásban és beállításban, attól függően milyen Tierű a GPU. nVIDIA nem veszi a fáradtságot hogy feltréningelje a Tensor magokat ezekre a beállításokra az adott Turing GPU core konfigok mellett, mert idő és pénzigényes.

However, we are a bit puzzled by NVIDIA limiting the use of DLSS in some ways that make little sense. For example, you can enable DLSS at 1080p only when raytracing is enabled and you have an RTX 2060 or RTX 2070. RTX 2080 or 2080 Ti owners don’t have access to that setting (at 1080p). When you increase the resolution, those limitations are lifted gradually: at 1440p, all cards can run DLSS as long as RTX is enabled, and at 4K, all cards except for the RTX 2060 can run DLSS, no matter whether raytracing is enabled or not. While the limitation at 4K could be explained by varying hardware capabilities, we don’t understand why you shouldn’t be able to run DLSS at 1080p with an RTX 2080 to reach higher FPS rates on your 144 Hz monitor, for example.

Itt ugye jó kérdés, hogy attól hogy a szemnek mondjuk kellemesebb a hagyományos render, nem biztos hogy “valósabb”. SImán van olyan helyzet az életben, ahol a fények/árnyékok miatt nem látunk jól. Eddig hozzászoktunk hogy valamennyire a realisztikusság alá volt rendelve a “játszhatóságnak”. Mostantól viszont a fejlesztőknek/pályatervezőknek figyelembe kell vennie mi a helyzet a valóshoz közeli megvilágításokkal, lehet kell betenni plusz fényforrást, vagy épp kevesebbet.

Persze a mostani még a tanulóidőszak, nyilván mindenki csak próbálgatja a technológia határait.

Persze attól hogy a szemnek kellemesebb nem lesz valami realisztikusabb, de ugyanakkor hogyha az RT-hez szorosan kapcsolódó adatok nincsenek rendesen felparaméterezve, tükröződés mértéke, finomsága stb. Akkor olyan jeleneteket kapsz, mint a Metros videó végén, hogy úgy néznek ki a fenyőfák mintha világítanának magukban.

Szóval vagy minden felhasznált textúrára és felületre időt fordítanak amivel a játékos kapcsolatba léphet (vagy elég közel kerülhet hozzá) vagy inkább akkor ne implementálják mert a végeredmény nem lesz se gyorsabb, se fizikailag pontosabb, se szebb a teljesítményért cserébe.

Asus spórolt kicsit a minőségen.

Valamiről lemaradtam? Mert én semmi szembetűnőt nem láttam / hallottam. :thinking:

Mondjuk amilyen árakon mennek ezek a kártyák az EU-ban, annyiért ha kicsit tovább nyújtod a takarót már lehet hogy 2070-et is kapni.

Hát, az hogy nincsenek megfelelően feltéve egy thermal pad-ok, azért elég gáz, főleg ennyiért.

Arról lecsúsztam, nagyját csak hallgattam, mert közben GDP-t emeltem. :shushing_face:

Na egen az annyira nem megnyerő, ennyi maniért.

TU116 úgyfest még sem defektes TU106, teljesen más chip RT logic nélkül. :face_with_raised_eyebrow:

Megnéztem a videót, RTX mellett alacsony a dinamika tartomány (árnyékok bebuknak), ez se nem szembarát, se nem realisztikus, hacsak realisztikusság alatt nem egy szar videokamerát értünk, ahol hasonló a jelenség ahol árnyékos helyek vannak erősebb fényben. De ha a szemünk a cél, akkor nem realisztikus, ugyanis a szemnek iszonyat nagy a dinamika tartománya, elég ha megnézed, hogy nappali fénynél egy bokor tud-e olyan árnyékot vetni, hogy kvázi feketeség van mögötte. Rögtön 0:03-nál van erre példa a videóban. Valóságban nincs ilyen.

Játék fejlesztésben nem vagyok otthon, de 3D grafikában már jártasabb vagyok, az ilyen jelenség ott render beállításokkal illetve anyag tulajdonságokkal orvosolható, raytrace esetén akkor van ilyen, amikor a felületekről nem verődik vissza elég sugár, ami hivatott lenne bevilágítani oda, ami alapesetben kitakarja a fő fényforrást. Persze az ok lehet az is, hogy a hardver limitál és ennél röbb sugárral már nem lenne fluid a menet. Raytrace kifejezetten az a cucc, aminél pillanatok alatt el lehet érni sokszoros render időket.

Ez az egész RT számomra olyan mint az RGB a gépekben, szép szép csak semmire se jó jelen pillanatban. :smiley:

Az rgb legalább jól néz ki :smiley:

Metro performance test

Főleg “fényes nappali” szituációknál elég jól tud kinézni, viszont jó pár helyen így IPS-n nézve részemről rémes a kontraszt és kvázi fakít a színeken. Néhol meg úgy megvilágítja a dolgokat, mintha azok kb 5x olyan fényvisszaverő felületűek lennének mint a valóságban. Ahogy mondja, nem rossz irányzat de amennyire felverte az nvidia, hogy RTX annyira lett meh… legalább is eddig. Olyan RTX Ready feeling, talán majd a kövi széria a TruRTX :smiley:

DLSS fail…

Ha valaki ITX buildben gondolkodik:

It just works, tudod. Csak elfelejtettek szólni hogy a hagyományos fake GO rendering mellett még ehhez is paraméterezni kell az összes felületet amin RT-t akarnak elkövetni…