NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Sok újdonságot nem mondd, igazából a Ryzen 3xxx szériáról eddig is lehetett tudni hogy nyáron érkezik, a Navi-t viszont erősen kétlem, inkább október.

Sima GTX 1660 specet elköhögte az MSI.

GTX 1650 / 1650 Ti egyéni saját spekuláció dőlt betűvel, mert eddig minden ársávban cserélte Turingra az nVIDIA a kártyáit.

GTX 1650 Ti szerintem még mindig TU116 lesz a kihozatal miatt, valamint mert még sehol nem láttunk 1700 base clock Turing-ot. No meg 192bit memória nem hiszem hogy lesz rajt, mert mostanában a zöld oldal szereti a memória mennyiséggel is szegmentálni a termékeit…

Nekem csak az a kérdés, mennyire elég a 1650Ti-n a 4gb ram, ha a 1060 6GB-hoz hasonló a teljesítménye, az 580-on meg ugye ott a 8gb.

1080p-ben még ellesznek vele a gamerek szerintem, de mivel ezek low-end-ben támadnak, így az NV-nek nem érdeke hogy több memória legyen rajtuk. Az meg pláne nem, hogy legalább annyi vagy több mint a nagyobb TU116-os kártyáknak.

Próbálják a gamereket minding legalább eggyel nagyobb ársávba terelni a termék szegmentációval…

GTX 1650 szerintem meg marad referenciában <75W TDP-n, TU117-el, GTX 1650 Ti meg 100-110W.

PS.: Alsó szegmenses Navi kártyákon sem lesz szerintem 4GB memóriánál több. A nagyobbakon kapunk 8GB-ot, ha meg megjön belőle a tényleges felsőházas változat, azon lesz 12-16GB.

Még egy kis Freesnyc teszt nVidia kártyákkal, LG-vel központban:

Annyiból érdekes hogy itthon is elég népszerűek az LG monitorok.

1660 teszt:

AMD faraghat az árakon.

RX 590 mehet le 199USD-re.
RX 580 mehet le 179USD-re.
RX 570 mehet le 159USD-re.
RX 560XT meg akkor jó helyen is van 149USD körül…

Illetve utóbbi kártyából nekem nagyon úgy tűnik hogy rövid távon nem lesz Navi és WCCFTech-en GamesCom-ra várják valami belsős infó alapján. Ehh…

Ha valaki tudja hogy lehet kipróbálni, szóljon. :smiley:
Bár még így sem hoz lázba a RT, de érdekes lenne saját gépen csekkolni.

Raytracing vega 56-on.

https://pcforum.hu/hirek/21289/jol-betesz-az-nvidia-nak-a-crytek-uj-sugarkoveteses-demoja?opener_wnd=84

Ebben szerintem semmi újdonság nincsen. A Ray Tracing nem egy nVidia technológia, hanem a DX12 egyik feature-je, így bármilyen gyártó használhatja és optimalizálhat rá. Az RTX kártyákon van erre egy hardveres gyorsítást segító chip, de e nélkül is működhet a dolog, ha a gyártó engedélyezi a driverében, a játékfejesztő meg a játékában. Más kérdés hogy az AMD miért hallgat nagyokat a dologban. Ha tippelnem kéne, azért mert a Navival szeretnének majd nagyobbat durrantani, és ott harangozzák be inkább hogy nekik is van RT képes kártyájuk, nem pedig a kifutó szériákon akarják bemutatni. Marketing.

Csak érdekességként dobtam ide, mivel eddig még nem igazán bukkantak fel amd oldali RT demók se.Legalábbis én még nem láttam.

NV GTC Keynote, ha érdekel valakit:

DXR bekapcsolható lesz Pascal és Turing GTX GPU-kon. Minek? Tudja a jó ég.

nVIDIA: Bőkezű istenek vagyunk. non-RT alatvalóink, most már bekapcsolhatjátokk a DXR-t az ódivatú, idejét múlt GPU-itokon.
GTX10 és GTX16 userek: De hát ez használhatatlan!
nVIDIA: Immáron szabadakaratból nem kapcsoljátok be! Mint mondtuk, bőkezű istenek vagyunk!

Xddd és tényleg xd
De így legalább mégjobban megkülönböztetik az rtx kártyákat a plebs 10es meg 9es szériásaktól… xd :smiley:

Elérhető az RT Slideshow driver release:

Game Ready
Provides the optimal gaming experience for Anno 1800

Gaming Technology
Includes support for DirectX Raytracing (DXR) on GeForce GTX 1060 6GB (and higher) and GeForce GTX 1660 (and higher) GPUs

PS:

Letölthető RTX techdemók:

PPS: Atomic Heart RTX demo 1080p-ben GTX 1060-al, 4-22fps. :star_struck:

Pont most olvastam ezt én is.
Nem értem amúgy, hogy ez mire jó, még a 1080 ti is vállalhatatlan fps-eket hoz a grafikonok alapján.
BF5-ben 1080p-ben medium rtx-el közelíti meg a 60-at, feljebb állítva, valamint a metro exodusban gyalázatosak a számok :smiley:
Szerintem abban reménykednek, hogy valakinek annyira megtetszik a látvány, hogy azonnal cserél rtx kártyára :smiley:

Itt van pár grafikon.

Ez pontosan így van. Annyi a lényeg, hogy lásd milyen jó. Az nVidiának jó mert vevőket bírhat rá az upgrade-re, és végülis a felhasználónak is jó, mert meg tudja nézni hogyan is néz ki vele a játék, mielőtt beruházna egy erősebb kártyára. Win-win.

Jönnek a részletesebb RT tesztek a nem-RTX kártyákról.

Reviewerek nem kaptak drivereket, szóval ma álltak neki a publikus csomaggal méricskélni.
Egyszerűen nincs ott a teljesítmény. Lehet fele annyit fogyaszt mint egy RX 570, de hogy közben az MSRP is magasabb… hát. No mindegy.

Egyelőre egy kis ízelítő a TPU-tól:

Ennek most örülhet az AMD, low endben tovább piacon lehet tartani az 570-580-akat.

Persze biztos lesznek olyan címek amikben majd jobban teljesít a 1650, én azt várom hogy nagyjából egyenlőre jönnek ki a végén az 570-el. Innentől már csak ár kérdése megéri e. Gondolom ha a kutya se veszi, majd lejjebb mennek. Ha nem, akkor meg ezek szerint a név még mindig eladja.

Ha egy GimpWorks címben lassabb mint a legközelebbi konkurens termék, akkor én ennek nem jósolok ennél fényesebb jövőt.

Szerintem ez nettó 15-20%-al lassabb lesz mint egy RX 570. Has 119USD lenne az MSRP, akkor azt mondom hogy vállalható teljesítmény, hiszen a fogyasztása kiváló.