NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Ezért…

image

2018Q4 piaci részesedés. 20% alatt van az RTG, vagyis nagyjából a bányászbéka segge környékén. Ha pedig a mókus kerekes refkártyák lesznek ilyen áron, akkor az AIB partner kártyák meg még ennyire se lesznek verseny képesek árban.

nVIDIA meg hamarosan piacra dobja a frissített termék palettát, kitudja milyen árakon. Ebből szerintem hamar árigazítás lesz…

A másik, hogy vatta új Vega 56-ot lehet venni Newegg-en 300USD-ért ami teljesítményben pont a kissebb RX 5700 szintje.

Ebben igazad van, az Amd-nel nem egyszer tologatták már az árakat, karácsonyig lehet leviszik 330-350 közé, vagy lehet még előtte.

Nekem nagyobb csalódás hogy még mindig blowereznek. nVidia szerencsésen elengedte, ezt speciel el lehetett volna “tanulni” tőlük, főleg hogy az egyik első kritika ami éri az AMD kártyákat, az a hang.

NV-nél is megmaradt a blower design az OEM-ek és SI-k felé, egyedül az FE kiadáson van axiál.

Igaz, de az az átlag felhasználók elenyészően kis részét érinti csak (szerencsére).

Hány embert láttál referencia hűtős Polaris vagy Vega kártyával kaparni? :slight_smile:

Erről tud vagy olvasott valaki valamit?

Mert ha igaz (mocsok nagy HA), akkor “értelmetlen” az amd kártya.

Vegából azért akadt bőven, ott elég későn jöttek a partnerkártyák.

A verseny sosem értelmetlen. Az árverseny meg a legjobb dolog ami történhet a vevőkkel :wink:

Én csodálkoznék ha ekkorát vágnának, de kisebb csökkentést el tudok képzelni, HA a Navi versenyképes lesz. Ha nem, akkor ugyan ennyiért ming most kaphatunk kicsit erősebb kártyákat, az sem rossz dolog.

Persze a verseny mindig jó. Csak ki venne amd kártyát ilyen feltételek mellett? :smiley:
(Fanboy-okat kivéve)
Igazából úgy tűnik, hogy az amd csak azért csinál kártyákat, hogy az nvidia ne legyen monopol helyzetben.

Amíg nem tudjuk a teljesítmény értékeket, addig remélhetőleg senki. Utána pedig minden ettől függ, a teljesítménytől, és az ártól.

Szerintem már most leírsz egy terméket, amit még nem láttunk működés közben, ami sosem jó. Utólag ítéljünk, ne előre.

A BMW is azért gyárt autókat hogy ne az Audi vagy a Mercedes legyen monopol helyzetben. Ez a piaci verseny normális működése. Mindenki pénzt akar keresni, és senki nem akarja hogy a másik monopol helyzetbe kerüljön. Egyébként gyakorlatilag most is abban van az nVidia, 80% piaci részesedést szerintem monopol helyzetnek lehet tekinteni.

Lehet kicsit előitéletes vagyok. A Radeon VII is úgy volt beigérve, hogy beast lesz és jó áron megveri a 2080-at aztán az lett a vége, hogy drágább és gyengébb lett mint az. :frowning_face:

De reméljük a legjobbakat. :smiley:

Szerintem még felesleges ezzel foglalkozni, amíg hivatalos infó nem érkezik. Lehet olyat olvasni, hogy a “régi” rtx-ek lesznek olcsóbbak mik az újak maradnak a mostani árakon, emellett a csökkenés mértékét sem venném fixnek.

https://www.pcx.hu/amd-radeon-rx-5700-es-rx5700xt-videokartyak

Ha valaki még nem olvasott volna az új Navi kártyákról, vagy éppen nem tud olyan jól angolul.

Csak nekem tűnnek csalódásnak ezek a kártyák? Értem, hogy kb 10%-15% jobbak mint a hasonló RTX kártyák, viszont eddig az AMD előnye a jó árazás volt, viszont ebből a szempontból éppen hogy alá lőtték be az árakat, valamint ha tényleg jönnek az új RTX super kártyák, amik állítólag átveszik vagy még olcsóbbak(amit kétlek) lesznek a jelenlegi RTX-nél, valamint itt is 15%-20% ugrást ígérnek, akkor már nem igazán beszélhetünk szerintem versenyről. A lényeg, hogy úgy érzem, hogy inkább az AMD hozzáigazította az árakat a piachoz, mintsem valódi versenyt generált volna.

Teljesen jó kártyák (már ha hihetünk a teszteknek, azért várjuk meg a függetleneket), versenyképes teljesítmény, hasonló áron.

Arról szerintem ne legyen kétségünk, hogy ahogy korábban is, szükség esetén fog vágni az árakon az AMD is.

Az szerintem természetes, hogy nem fognak “indokolatlanul” olcsón adni egy vadonat új technológiát. Ne felejtsük el: az eddigi RX kártyák egy évek óta meglévő platform kisebb fejlesztései/húzásai voltak, minimális fejlesztési költséggel, ezért is tudtak/tudnak borzasztó olcsók lenni, már rég visszahozta a fejlesztés költségét. A Navi vadi új, évekig fejlesztették, nyilvánvaló hogy a piacra dobáskor és az azt követő legalább 1 évben igyekeznek a lehető legtöbbet visszahozni a belefektetett pénzből. Nvidia is pontosan ezt csinálja, lásd az új szériás kártyák árát.

Egyébként ha hasonló áron adnak hasonló teljesítményt, az is verseny, mert ilyenkor a vevő azt fogja venni, ami épp akciós, vagy jár hozzá játék stb.

Az sem véletlen hogy ide a közép-felső közép kagetóriába érkeznek, mivel a vásárlók túlnyomó többsége itt vársárol. Persze marketing szempontból hasznos egy high-end “legerősebb kártya a világon”, de a valódi pénzt nem az hozza, hanem a közép kategória.

Nvidia 2xxx Super hírek:

Ha igaz, akkor a jelenlegi kártyák árába érkeznek, így a mostaniak valószínűleg olcsóbbak lesznek.

Hát ha ez igaz, akkor számomra nem kérdés, hogy a zöldeket fogom választani.

Szerintem ezzel várjuk meg a teszteket, mind AMD, mind nVidia oldalon :wink: És persze nem mindegy melyik milyen áron lesz végül a polcon, és milyen csomagban.

Akkor így nekem is tolódik a gépvásárlás. Nekem is a zöldek vannak előnyben. Augusztus eleje már jónak mondható vásárlás terén. Akkorra állnak be az árak nem?