NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Ez attól függ mekkora lesz az ellátás, pl AMD oldalon érkeznek e a partnerek kártyái, vagy csak a “founder” kivitelek lesznek a blower hűtővel, nameg hogy ténylegesen milyen teljesítményt nyújtanak. Ha jó, simán lehet hogy elkapkodják ami a készleteket le, az árakat felfelé nyomja. Nvidia oldalon nagyjából ugyan ez lesz a helyzet. Szerintem inkább az lesz az érdekes hogy ezek az új kártyák mennyire nyomják le a jelenlegi szériák árait. Teszem azt ha a 2060 Super mellett megmarad a sima 2060, olcsóbban, az már nagyon közel kerül valószínűleg a 1660Ti-hoz, ergo annak az árát is lejjebb kéne vinniük, a miatt pedig a 1660-ét is.

Persze mindenképpen meg kell várni a független teszteket és hogy tényleg milyen áron jönnek majd ki. Viszont így előzetesen eddig az Nvidia a nyerő, aztán majd meglátjuk, hogy ez a tesztek után is így áll majd.

@Nickname1122 Nekem is ezáltal tolódik, viszont végre van valami verseny mind proci mind videokártya téren, így mi vásárlok járunk jól :slight_smile:

A pirosak procival meggyőztek, viszont kártyával nem tudtak.

Az árak szinte biztosan fognak változni AMD fronton is, mert elméletileg rögtön rá egy héttel rá jön az eddigi palettából a Ti (Super) verzió. Az meg elvileg már a piacon lévő kártyák ársávjába érkezik és azokat meg lejjebb nyomja, legalábbis elméletben.

Ha ár-értékben verseny képesek akarnak maradni az RX 5700-as szériával, akkor muszáj lesz reagálniuk a megváltozott piaci viszonyokra, máshogy ez nem megy.

Nem úgy volt hogy januárban jönnek a super verziók?

Miért is maradt ki a RT a most érkező Navi kártyákból?

Köszi, ez egy hasznos videó volt. Most már kezdem érteni mi akar lenni ez az RX 5700 és XT.

Most van egy RX 590-esem, amit lassan 7 hónapja vettem és meg vagyok elégedve vele. Kicsit féltem, hogy a navi megjelenésekor megbánom, hogy ezt vettem meg, de úgy látszik még maradok a videókártyámmal, legalábbis egy ideig, ameddig nem változik a piac. Utána meglátom mire érdemes váltsak. Egyelőre most ami van, egy kis tweakeléssel és a játékok jól konfigurálásával lazán tudja hozni az 1440p 60 fps-t is.

Szerk: ékezetek.

Elvileg Július 9.-én jönnek az új RTX 2060 Super és RTX 2070 Super. Az új RTX 2080 Super pedig Július 23.-án. Persze ez nem 100%.

Yay. Jó kis nyarunk lesz.

Kicsúszott unboxing videó a HardwareCanucks-tól. YT-ról már eltünt de ha valakit érdekel 360p-ben “nézhető”. Gondolom mégsem ma volt az unbox embargo vége…

“Megjöttek”!

Röviden eh. Hosszabban meh.

Asszem idén se kell nagyon rohanjak videókártyát venni…

igazából minden csúszott 1-el lentebb

Nem feljebb?

nézőpont kérdése

Igazából a nagy kár hogy a “normál” kártyák nem maradnak a piacon olcsóbban, e helyett az nVidia úgy döntött fennt tartja az árakat. Persze a plusz teljesítmény mindig jó.

Az én nézőpontom az hogy szinte semmit nem javult az új kártyák ár/teljesítmény mutatója az elmúlt három évben. Amíg egység teljesítményt annyiért vagy drágábban kapok az előző generációhoz képest addig számomra ezek kicsit a csalódás kategória.

Egyetértek, viszont számomra inkább csalódás az árazás :slight_smile: Jó lett volna ha a Super kártyák a mostani RTX kártyák áraiba jöttek volna. Viszont így, hogy az árak maradtak az AMD igenis opció lesz. Persze majd a tesztek után kapunk normális képet.

A Super kártyák a mostani RTX kártyák árában jönnek, kivéve a 2060 Supert ami 50 dollárral drágább.

És erre még ráült a mining shitstorm. Utána kvázi “jó” vételnek számított egy 120-130k-s 2060 az év eleji 1070-80 árakhoz képest, legalább is én elfogadhatónak tartottam. Akkor ~15 % és +2g vram miatt +50k szvsz a 2070-re nem érte meg, de ha most nagyon kéne az fps és az árában jönne egy 2070S ami a 80-at karcolja alulról már meggondolnám. Persze ez valóban nem jelenti összességében az adott kari jó ár/érték arányát esetleg a jelenlegi helyzetet nézve okés.