NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Ebből is meg kell várni a partnerkártyákat normális hűtéssel :frowning:

Előre látom a mémeket a “horpadás” miatt a tetején :smiley:

Azt mondjuk továbbra se értem hogy tudnak ilyen szar driverkkel megjelentetni kártyákat. Mármint, a Radeon VII-kor ugyan ez volt, a tuning full kuka, egyáltalán nem működött. Nameg ha arra már tudtak tervezni egy “rendes” 3 ventis hűtést, miért kellett most megint ez a bloweres vacak, mikor tudhatták pontosan hogy ugyan úgy minden média attól lesz hangos, hogy a kártya milyen hangos.

Furcsa hogy CPU oldalon több mint rendben mennek a dolgaik, GPU-nál meg továbbra is akkora kapufákat lőnek hogy csak na.

Tanulhattak volna az nvidiatól,és lehetne nekik is olyan referencia kártyájuk. Hatékonyabb,és dizájn szempontból is szebbek el kell ismerni. Lehet 1-2 dollárral többe kerülne az előállítása,de úgy biztos jobban vennék az emberek.

Az 5700 elég jónak néz ki tesztek alapján. Szépen helytáll a 2060S ellen nagyjából minden játékban,és 50 dollárral olcsóbb. 5700 XT viszont keveset ad a +50 dollárért,így full hd-ra,de még 1440p-re is jó választás lehet az 5700-as kártya.

5700XT Teardown:

Nem tudom hogy publikus-e már és csak én vagyok lemaradva, de inkább kiposztolom, aztán max törlöm :smiley:

Mármint mi nem publikus ezen? (nem igazán értem milyen új infot tartalmaz a poszt :smiley: )

Csak abban nem voltam biztos, hogy köztudott-e hogy, holnaptól elérhetők a kártyák. Itt sem láttam posztolva, szóval gondoltam új infó

Nem új, bár lehet itt tényleg nem írták.

Már a belejentéskor mondták hogy:

• Release date: july 2
  • Available from: july 9

Akkor bakot lőttem :smiley:
Elnézést mindenkitől aki értesítést kapott róla feleslegesen :smiley:

ALZA árak:

Huu na igen, ha a 2060 Super ennyiért fog menni és nem esik az ára komolyabban akkor kb értelmetlen lesz venni, mivel az 5700XT megveri rendesen.

Mondjuk még várjuk meg a partner kártyák árazását. Az is biztos rádob az alap árakra, bár ha ilyen alacsony maradna, az nagyon jó lenne

ÉS ez még csak a Gainward. mi lesz MSI Gaming Z-nek mondjuk az ára, vagy Asus-é :smiley:

@meteoric87 Bevezető árak egyelőre, sokat nem kell belelátni talán. De ha az évek trendjeit veszem alapul, akkor ígyis-úgyis megveszik a népek… ahogy vettek GTX 1050 Ti-t is RX 470 vagy RX 570 helyett…

@marcimine 130e Ft-ért egy középkategóriás kártya ára nem “alacsony” és nem jó, csak kevésbé sz@r mint a konkurencia.

@ritkanev Bevezető árak az ALZA-nál, nem feltétlen mondható olcsónak minden téren. Adj egy-két hetet míg ezek az új cuccok begyűrűznek a hazai nagykerekbe, aztán talán már nagyjából reálisnak mondható árkat látunk majd. De szerintem 120e Ft alatt nem lesz mókuskereges RX 5700 akkor sem.

Teljesen jogos, én így gondoltam :slight_smile:

Elvileg augusztus közepére várhatóak a normális hűtéssel rendelkező rx 5700-as kártyák :tired_face:

Igazából az kb jó is lenne, addigra beáll a 3. gen Ryzenek ára is, lehet a boltokba vonulni :smiley: