NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Néhány hír, Radeon image sharpening, és pár infó a jövő hónapban érlező MSI RX 5xxx kártyákról, valamint waterblockokról:

Sziasztok.

Nem szeretnék új topikot nyitni, ezért itt kérdezek.
Volna egy EVGA 550W Bronze 80+ minősítésű tápom, Ryzen 3600-at illetve egy RX 5700XT elbírna, vagy váltsak nagyobbra? Bőven garis, gondoltam jó volna kíhúzni vele még pár évet :smiley:
Ugye én is az egyedi hűtéssel ellátott kártyát várom, ott gondolom a fogyasztás is nagyobb lesz mint a referenciánál… Mit gondoltok?

Elbírja.

Köszönöm, egyébként most is egy elég nagyfogyasztású kártyát hajt (RX 570 8GB nitro+), de azért jó ha rákérdezek, mert 600w-os tápot ír neki a gyártó oldalán…

Az csak egy ajánlás. Nyilván sokmindentől függ, pl procitól mivel az a másik nagyobb fogyasztó. Mivel a R5 3600 elég keveset eszik, így nem valószínű hogy vármi gond lenne, hacsak nincs egy rakat HDD-d meg 100 ventid a házban.

1db hdd és 3 120mm-es arctic venti, szerintem az nem nagy dolog :slight_smile:

Az nem lesz gond.

Az átlagos kaki minőséggel rendelkező userek miatt… Nem mondom hogy nem érdemes nagyobbat venni új gépnél, ha minimális az árkülönbség, de egy ha 550W-es EVGA bronzod van (B3?) akkor annak el kellene bírnia gond nélkül.

Köszönöm a választ. Gondoltam én is, hogy elbírja, mivel jelenleg is egy elég nagyfogyasztású kártyát lát el árammal, de én olyan vagyok, hogy inkább kérdezek, elég segítőkész emberkék vannak itt :slight_smile:
Ez olyan, hogy előbb gondolkodj és utána beszélj dolog, én inkább kérdezek ha tudok valamit, ha nem (akkor végképp :D)
B3?-ra a válaszom:

Így nevezi magát, igen :slight_smile:

https://www.pcx.hu/msi-rtx2060-super-8gb-gddr6-gaming-x-videokartya-416442

És ez most mi?
Mert az msi 5e-vel kevesebb.

Kezd eltérni a téma a lényegtől, nem?

Igazából az AMD lehet nagyobbat robbantott videókártyák terén mint a procikén. Ha lesz rendes hűtés sztem kb 2050mhz ki lehet oc-zni ha ez vízhűtéssel sikerült 2200-ig. Akkor meg már tényleg b@szógép annyi pénzért az 5700xt, de végülis mókuskerékkel is szép fps-t tud hozni.

Hát hogy néz ki ez a kártya :smiley:

Ha a 2080 super is ilyen lesz

Nekem ez már a túlzás kategória, dehát kinek a pap, kinek a paplan :smiley:

én is adnám… de hát nem tudom mikor fogok új videókártyát venni, ilyen árak mellet O.o

Talán az ünnepi szezon környékére normalizálódnak az új kártyák árai. De sajnos meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ilyenek maradnak az árak.

Ez olyan mint mikor emelik az üzemanyag árát és az miatt emelik a cukor meg minden egyébb árát is. Bezzeg mikor lejjebb megy akkor nem csökkentenek. :smiley:

Tudom ízlések és pofonok, de nekem rohadtul nem jön be.

A 2060 (kvázi az előző gen) dizájnja jobban bejött, gondolkodok egy 2070S uppon de valszeg most kihagyom az aorust mert ez már kicsit kiszaladt az ízlésből. Most a “nyersebb” EVGA dizájn jobban bejön, de várok mert izgat milyen XT-k jönnek :grin:

Nekem az MSI designja szimpatikus. Van RGB, de nincs olyan nagyon túltolva:

Remélem az RX kártyák is ezt a designt kapják :slight_smile: