NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Már nem kell nekik megcsinálni:

Evok? :smiley:

Másrészt jobban örültem volna ha maradnak a szürke design-nál, ez az arany nekem nagyon csicsa. Hátha lesz valami normálisabb szín is.

Kétlem hogy ez lesz az egyetlen dizájn. Bár ahogy a korai AM4 alaplapokkal is volt, lehet hogy a gyártók nem fognak túl sok pénzt ölni ebbe kezdésnek, nehogy végül rosszul járjanak

Edit:

Egy emészthetőbb, minimalista dizájn az MSI-tól

És még egy kis általános NVIDIA hír. Szerintem érdekes lehet
https://blocksandfiles.com/2019/08/06/nvidia-gpus-direct-access-to-nvme-storage/

Sapphire RX5700 XT Pulse

ASUS RX5700 XT ROG STRIXX OC

Szerk: Párdon csak félbe szakadtam.

ASUS-éknak ez nagyon nem akaródzik összejönni mostanában ahogy látom. A Sapphire ITX-nél eggyel jobb Pulse modelje hasonló hőmérsékleteket és zaj értékeket produkált, mint a legfelső variáns az ASUS-tól. Mind amelett, hogy gondolom utóbbi megint arany árban lesz.

Részben egyetértek, annyival többet biztosan nem ér mint amennyibe kerülni fog.

Viszont a mellett se menjünk el szó nélkül, hogy habár az Asus kicsit melegebb, és 1db-el hangosabb, mindezek mellett lényegesen magasabb órajelen is megy, jópár tesztben lenyomva a Radeon VII-et, míg a Sapphire kb a gyári kártya teljesítményét tudja, halkabban/hűvösebben. És azt tudjuk hogy a tuning mindig rontja a hatékonyságot, így nem is csoda hogy melegebb/hangosabb kicsit.

Mindemellett ha magamnak kéne kártyát vennem, nem kérdés melyiket venném.

TPU-nál konkrétan a Pulse többet fogyasztott, szóval kérdés hogy mennyire Cherry Pick darabot küldött belőle az ASUS. Ha azt nézem akkor reálisan egy 50-100MHz-el magasabb boost órajelet tart a STRIXX, ami jobbára <5% plusz teljesítmény pluszban. Viszont a max. OC meg 30MHz-el volt csupán jobb, ami számomra annyit tesz, hogy lehet ha éppen egy kicsivel jobb GPU-t fogsz ki egy olcsóbb kártyán annak is lehet itt vagy akár magasabban a vége. Mondjuk az már kérdés, hogy egyáltalán megéri-e bajlódni az OC-val, mert max. 5% plusz teljesítményt lehet kicsikarni a legtöbb GPU-ból mióta a komolyabb boost algoritmusok bejöttek.

Ennyiért jó deal lehet (majd ha lesz egyszer raktáron). Az a plusz 20 dolcsi a referencia kártyához képest nem sok egy 3 ventis darabért.

Na ez a baj, kikerülnek a boltok polcaira és már vehetik is le őket mert elkelt, gyorsnak kell lenni :smiley:
Remélhetőleg magyarföldön 150k-ért hozzá lehet majd jutni…

Valószínűleg igen, elnézve a blower modellek árait, 150-155 reális egy ilyen 3 ventis modellért.

Magyarán akkor nagyjából annyiba fog kerülni az XT, mint a 2060 Super? Az azért durva :smiley:

Igen, dehát ez is volt a céljuk. Kell hogy piaci részesedést szerezzenek.

Mennyi idő szokott lenni, hogy a külföldi launch után kis hazánkba is elérjen a kártya?

2-4 hét