NVIDIA Turing / RTX 2000 Széria - AMD Navi / RX 5700 széria kibeszélő

Egész pofás darab.

Hát ez se lett a legszebb Msi… :smiley: Ez nekem még a néhai Gtx 4 szériát idézi, csak szürke pirosban, nem fehérben, meg matt szürkében. :smiley:

Csúnyának nem csúnya, de nem egy designremek az is igaz. :smiley:

Olyan mintha kimentek volna a szeméttelepre, és összeragasztóztak öt különböző fémlapot

Ugye nekem Sapphire kártyám volt, abból is a Nitro! Attól jobb dizájn-t és hűtést kívánni sem lehetne. Aláírom, jó lett a mostani Pulse hűtésmegoldás is, de a Nitro mindent visz!

A Sapphire palettájából azon a legjobb a hűtés most is, ez nem volt kérdés.

Hogy átlagos használatra megéri-e a felárat a Pulse-ról… az viszont kérdőjeles, mert teljesítményben sok különbség nem igazán van egy egy Ref és STRIX között sem <3%.

Erre sokat nem fog már rálapátolni a NITRO+ sem, de halkabb lesz a biztos mint a Pulse.

Borderlands 3 GPU teszt:

A tesztek alapján ahogy látom a mezei felhasználónak a legjobb választás eddig a PowerColor Red Dragon vagy a Sapphire Pulse. Azok fölött alig van már plusz teljesítmény, viszonyt a fogyasztás megy az égbe.

Igen, fogyasztásban azért szépen elszállnak. Én még egy Asus TUF tesztet várok, bejön a színvilága, bár már elgondolkodtató, hogy a TUF RX 5700 150 ért megy és Powercolorba a standard RX5700 XT 155 ezer… (szerk.: sőt most iponon 150) :thinking: akkor már inkább az, de ha jól rémlik standard Powercolor teszt még nem volt.
Az már más kérdés hogy az XT megéri e azt a kb. 15-20ezer felárat, ha azt nézem hogy az RX5700-at megkapom 137-8 ezerért. … :roll_eyes:

Azért a megy az égbe egy kicst túlzás szerintem, 20-30W-okról beszélünk főleg, ami a többségnek soha fel nem tűnne a villanyszámlán sem.

Szerintem a tesztek alapján kijelenthető, hogy az XT megéri azt a plusz 15-20-ezret, HA 1440p a cél. Ha 1080p magas képfrissítés, akkor nem feltétlenül.

Az Asus kártyák szerintem hozzák a szokásosat. Jó hűtés, sok extra, indokolatlanul drágán. Az 5700XT TUF/ROG is biztos hogy olyan áron lesz, amiért már 2070 Supert kapni, ami még mindig erősebb, tehát ugyan úgy nem fogja megérni, mint a legtöbb Asus kártya általában.

Átlag 220W > 260-270W ami ~23%. Szóval közel egy negyedével nő meg a fogyasztás <3% plusz teljesítményért. Nem a villany számlával van a gond (meg se látszik), hanem hogy semmi OC headroom már és értelmetlen hővé alakul az a fogyasztás. Amit se nem lesz gyorsabb látványosan a kártyád, de ellenben melegebb és hangosabb.

Ahogy néztem a TUF verziót egész jó áron lehet kapni kb +5e Ft drágább mint a Pulse.

A TUF az kb mindenhol 150 a Pulse meg 137-8 az nem +5-ezer. (RX5700) de XT esetén is ekkora a diferencia minimum. (iPon /AQUA/Alza) Itt van készlet, PCX-nél kb semmi.

ALZA-nál 5k a különbség PULSE és TUF XT-k között. Sőt az összes értelmes árunak mondható AIB kártya 10e Ft-on belül van.

Legjobban amúgy XT-kből most a Gigabyte Gaming éri meg. Az 161e Ft.