NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Jelenleg 290 van félretéve vga+táp kombóra a havi 30 as kerettel, szal még spórolok a többire is addig :smiley:

Azért az mekkora volt amikor bejelentette hogy az összes fejlesztő kap egy új kártyát :smiley:

Hát, ilyen árak mellett azért az már odaát is nem semmi cafeteria :smiley:

Jönnek sorban a videók:

448.990??? Hallod a monitorom is pislogott 2-t. Sejtettem én is, hogy mire ide eljut nem lesz az 500-900 stb dollár… de az UK árakból kiindulva bíztam volna benne, hogy nem lépjük meg ezt az árkategóriát. Nyilván a zászlóshajót akkor sem vettem volna ha 300k lett volna, 2080-at céloztam meg…de ha az árak ennyire elmennek… lehet ,csak" egy 2070 lesz. Így is ahhoz képest, hogy most vennék 1080at messze jobban járok azonos áron. Megint csak az a kérdés, hogy ezek founders verziók… mindig drágábbak… lesz e 1 hónap után árerés és mit hoznak be majd a custom gyártók. Bár ahogy a linket nézem ez már nem custom. Már van saját a gyártóknak? Nem szokott ilyen hamar lenni!?

Mindegy, várjuk meg mi lesz… kérdés lesz-e értelme németből vagy egy angliából behozatni…ott milyen árazást kap. Bár ha tényleg jó a fontos táblázat, akkor biza jobban meg fogja érni, csak ahogy most nézek 1-2 német általam ismert nagyobb kert…hát pfff ott is kiakadok az árakon! Furi viszont 2070-et sehol sem látok, pedig elvileg egyszerre jönnek. Alza-n sincs meg az általam lesett külföldieken sem. Interesting!!!

• Valaki írta-kérdezte, hogy lesz ez az RTX proci terhelés… lehet valami felett elsiklottam, de pont az a lényege, hogy az az 1 Turing GPU végzi a teljes műveleti számításokat. Nem fog extra terhelést adni a procinak.

Ha az angol árat nézed, és egy viszonylag olcsó, 370-es árral szorzod be, az is 407 ezer, az FE-ért. Ehhez képest a 450 egy egyedi hűtésű kártyáért egyáltalán nem elrugaszkodott ár. Fentebb linkeltek már MSI kártyát, gondolom a napokban mindegyiknek kijönnek az előzetes árai.

A 2070 nem a 2080-akkal egyszerre jön ki, még nincs megjelenési dátuma az nVidia oldalán sem.

Hát ez a bajom nekem is, hogy 400 körüli árakkal operálunk :slight_smile: Nyilván, ami már nem founders nem rossz ár érte, most én így átfogóan mondom, hogy mint kártya ára mikkel kell számolni…ami kicsit brutál.
igen arra hivatkoztam, hogy már vannak nem fe verziók is, számomra fél nap után ritka… hetek múlva szokott, de nem is ez a lényeg…hanem hogy áfa-adó-vám minden…horrorak az árak.

2070et benéztem igen, az kb 1 hónap késés lesz…csak annak se lesz túl csábító az ára így…bár tény… ha megközelíti a 1080 jelenkori árát, ami bolttól és verziótól eltérően olyan 180 és 210 között mozog, akkor nyilván jobb vétel lesz, még ha kis ráfizetés is kell, hisz mégis csak újabb technológia és árban meg bőven verni fogja a 1080at.

Hááát meglátjuk…

Én nem kapkodnék a helyedben.

Több oka is van a magas áraknak:

1. Minden új generáció egy kicsivel drágább mint az előző. Van egy általános infláció
  2. Egy csomó 10-es szériás kártya van még raktáron. Nem véletlen hogy a látóhatáron sincs még 2030, 2050, vagy 2060-as kártya. A magas árakkal piacon lehet tartani a még raktáron lévő 10-es szériás kártyákat, kicsit olcsóbban.
  3. A forint árfolyam sem épp az erősödés jeleit mutatja az utóbbi években…
  4. És minderre rájön szépen a világrekorder áfánk
  5. Valamint talán a legfontosabb, hála az AMD szerencsétlenkedésének videokártya fronton, gyakorlatilag magával versenyez a piacon az nVidia, így éppen annyért ad mindent, amennyiért van pofája.

Úgyhogy csak részben az nVidia a “mumus” a történetben.

Más részről: 1000 dollár egy iPhone X, egy Samsung Galaxy Note 9, és egy csomó más telefon is 500+ dollárba kerül. Ezek sokkal hamarabb elavulnak, mint mondjuk egy 2080Ti ami szerintem 4 év múlva is vidáman fogja futtatni a legtöbb játékot 1440p magas képfrissítéssel.

Annyira nem is akarok kapkodni, illetve én egy 960OC-t fogok cserélni és az azért nem a kivárós féle már sajnos. Megszolgálta amit meg kellett, de hát már nem az igazi vele.
Jelen állás szerint úgy is október eleje lenne a vétel, megvárom mit hoz addig árban a 2070 és hogy alakul a 1080 ára. Valószínűleg a 2070 azért lesz olyan áron, hogy el lehessen hozni…mármint részemről.

Hidd el én vágom, hogy jó lenne akár egy 2080Ti-ra is beruházni…de ekkora tétellel nem számolok most. Túl sok. 2080ra ha kimegy a kezdeti ár és vele a Founders Edition-ok, meglátom…arra még adok esélyt…deee pff mélyen zsebbe kell akkor nyúlnom. Inkább a 2070 fele húznék, de nyilván tudom időben is kitartana tovább a 2080. Meglátjuk. Addig jönnek tesztek-visszajelzések…boltokba is szépen beszivárognak a verziók látjuk mit reagálnak rá a boltok itthon-külföldön stb. Azt döntünk :slight_smile:

Nem akarom fényezni Huang atyánkat és a nagy ződcséget, de relatíve drága az új széria.

• Stop-gap 12nm-en készül ami inkább 16nm++ és kb. 60%-al nagyobb die size ugyan abban a teljesítmény sávban, ergo sokkal többe kerül gyártani.
  • Vadonat új GDDR6 van az új kártyákon ami gondolom szintén drágább mint a már gyártásban felfutott GDDR5/5X.
  • RTG-től idén szerintem nem kell számítanunk semmire, talán jövő február, ha egyáltalán. Ahhoz képest hogy nincs kivel árszkanderozni… egész visszafogottak voltak.
  • Ha nem tetszenek az árat, lehet ám a pénztárcával szavazni. Ha nincs forgalom, akkor lejjebb mennek. :slight_smile:

Azt mondjuk csendben hozzá tenném hogy a 12nm miatt + RTX core rész által felemésztett szilícium terület miatt senki ne számítson olyan teljesítmény ugrásra mint GTX 980 Ti és 1080 Ti között volt.

“Hagyományos” grafikai feladatoknál talán egy max. 30-40% lehet a teljesítményemelkedés. Itt a húzó fícsőr az RTX / DXR / Ray Tracing.

Különvélemény: Ha csak valakinek nagyon nem mered a cerkája az RT effektekre, és minimum GTX 1070-el rendelkezik jelenleg, az ezt a félgenerációt nyugodtan hagyja ki. Ha félévig lesz a piacon lehet sokat mondtam. A kristálygömböt dörzsölve legekésőbb március/április és jön a tényleges 7nm-es refresh.

Leírásban amazon linkek kb a teljes Gigabyte 2080 szériához:

Most nézem, hogy megint eljátszották a 2016-os MSRP / FE áras trollkodást. Hát skacok… FE ref kártyák 100-200USD-vel magasabban vannak mint a beharangozott MSRP, szóval partner kártyát ez alatt ne is kívánjatok. MSRP-n talán a blower ventis borzadájok lesznek… talán.

Azért azt se hagyjuk ki, hogy a 10-es széria is régóta jóval olcsóbb az nvidia honlapján, mint itthon, mégsem jelent semmit az itteni piacon.
A magyar viszonteladók úgy játszanak az árakkal, ahogy nekik tetszik.
Ha csak a riftet veszem példának, a honlapon réges rég 400$ körüli áron dobálták touch kontrollerrel, ithon meg rá kellett feszülnöm hónapokig az árfigyelőre, hogy 200k alatt meg tudjam venni akcióban 160 ért.

Szólok hogy az USD árat nyugodtan tekintsd nettónak bármilyen tech terméknél.

Német oldalon 2070 egy “barátságos” 649 EUR. Szóval szimplán 25%-al drágább.

A 600 dollárhoz képest annyira nem is rossz a 640 euró :smiley:

Számtanilag? Lehet. :rofl:

De ha azt nézed hogy 168e vs 210e Ft, akkor már nem annyira barátságos. Partner 2080 Ti-k konkrétan ilyen 1400-1500 EUR.

Early adoptereket mindig mindennel lehúzzák, aki ezt kifizeti egy kártyáért ami a mai játékokban akár lassabb is lehet mint egy 1080Ti (kevesebb CUDA core…), az új featurejét meg még ki tudja meddig nem használja ki semmi, megérdemli :smiley:

Akkor szerinted aki fullhdra/ max 1440pre vesz gépet, ~300/325k-s arral az nyugodtan megveheti most is a 1060-as buildet mint amit a build ajánló mutat? Mert a 20xx-s széria felejthető ha szept/okt-ben akarom megejteni a gepvasarlast?

Az a gáz, hogy csak 3 kártyát mutattak be és ezek is csak szeptember 20-tól lesznek polcon. Jobban mondva a gáz inkább az, hogy szvsz a 1070-1080 alatti kártyáknak nemigen fogja befolyásolni az árait, mivel ezek nem 100 ezer forintos kártyák lesznek. De ne legyen igazam.

Az új Tomb Raidert már használni fogja nem? Kérdés az, hogy ha új jönnek új játékok raytracingel, akkor attól még GTX kártyával fognak e egyáltalán megjelenni a játékban árnyákok vagy hirtelen rosszabbul fognak kinézni mint 5 éve?