NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Persze, hogy lesznek árnyékok. A tegnapi streamben pont a shadow of the tomb raider volt az egyik ray tracing bemutató. Ki-be kapcsolgatták a ray tracinget, hogy milyen az új technológia. Nem rosszabb semmivel, mint az eddigiekben, csak a ray tracinggel látványosabb és valósághűbb.

Ez a 650€ még teljesen jó ár is lenne érte. Ez német oldalon volt már áfával-adóval terhelve? Nyilván helyi terhekre értem, mert betudom hozatni kintről. Köszi az infót!

Dhe ez NEW and SHINY :slight_smile: és rendelem is a 2080Ti-t ahogy a Gigabyte kijön az Xtreme Edition-el :smile:

A ray tracing mindenki által szent grál-ként volt emlegetve a játékiparban már az idők kezdete óta…csodálkoznék ha most nem minden ezt hype-olná az elkövetkező pár évben…úgyhogy aki a régi kártyákkal marad az viszont kimarad minden új vizuális effektől amit most mind emiatt fognak beleerőszakolni még egy candy crush-ba is :slight_smile:

Amúgy nem is olyan nagyon vészes az a £1099 a 2080Ti FE-ért az nVidia oldalán előrendelésben…

Szerintetek mennyi értelme van elgondolkozni azon,hogy gtx 1080-ról váltsak 2080-ra?1440p 60hz-en játszok.Lehet akkorra teljesítmény különbség közte hogy megérhesse?Illetve szerintetek 2019-ben lesz olyan játék ami igényelne nagyobb erőt?

Ez nyilván így van, de egy emelkedő ártendencia van a piacon ha megnézed. Bár ez leginkább a nyögvenyelősen tekerő AMD RTG divíziónak “köszönhető” leginkább.

@robinhun7 RTX 2080 Ti / 2080 Szeptember 20, RTX 2070 még előrendelésben sem jegyezhető. 2060-at meg árban ne is várd nagyon 130e Ft alá. De ott még az is kérdés egyelőre hogy lesz-e benne dedikált RT motor.

@brian_87 Bruttó.

:rofl:

Bárki bármit mondjon, nekem tetszik ez az új FE, a bowleres verzió sosem jött be, ez legalább kinéz valahogy :smiley: Talán leginkább a kétventis Windforce-ra hasonlít, lehet csak nekem :smile:

Én most, amíg nem jön ki a teljes 20xx széria, és nem látunk teszteket, semmit nem vennék. Utána tisztábban látunk majd, és az árak is kiderül merre mozognak.

Így utólag felmerült bennem pár kérdés ezzel a ray tracinggel kapcsolatban.
Ugye ez a realisztikusabb árnyékolást, tükröződést hivatott szolgálni.
Ha jól rémlik, mind3 új kártyának erre más-más kapacitása van, ami felveti, hogy performance beli különbségek lesznek a ray tracingben.
Szerintetek hogyan lesz ez megoldva? Kevesebb árnyék, vagy kisebb range-en belül lesz csillivilli és árnyék?
Ugye ezért egy külön egység felel majd a gpu-n belül, tehát a realisztikus árnyékok nem befolyásolják annyira a teljesítményt, mint egy natúr vga-val a sima árnyékok. Viszont az rtx kártyákat a sima snassz nem rt árnyékok ugyanúgy meg fogják enni?
Kicsit vicces lenne, hogy a realisztikus árnyékkal jobb a performance, mint fekete pacákkal :smiley:

Valószínűleg nem lesz érdemes váltani. Akinek 1070-ti-1080-ti kategóriás kártyája van, és nem érdekli kizáróla a ray tracing, az valószínűleg nyugodtan kihagyhatja ezt a generációt, a mire a következő kijön, lesz elég játék ami használja a RT-t, és az egész technológia jóval olcsóbb lesz.

Nem fikából linkeltem, nekem tetszik maga a design. :slight_smile:

Amikor ilyen minimál stilusú két ventis cooler designok jönnek ki szürke / fekete színben akkor mindig előkerülnek a főzőlapos memek.

Tavaly a Sapphire NITRO széria volt így lesavazva. Belinkelném, de azt a threadet szerintem többször elnyelte a Reddit.

Nem is vettem fikázásnak, örülök, hogy végre mertek valami ízlésesebb irányba változtatni a FE kapcsán :smile: Persze, minden újdonságból meme lesz valahogy, valaki mindig megtalálja benne a módját :rofl:

Egy kis fejtegetés arról vajon mit is tudhatnak az új kártyák, a mai játékokban:

Lehet jövőre kijönnek a 7nmes kártyák? érdekes gondolat.

Nekem lenne egy gyors kérdésem felétek , a legtöbb összehasonlító oldalon az RX470/480 RX570/580 ból csak 4G-s kártyák szerepelnek az adatbázisba mikor szeretném mondjuk összehasonlítani egy 1060-al. Van most egy RX480 8GB-s kari, az a +4GB VRAM mennyivel nyújt többet a 4G-s verzióval szemben?

Durván fog hangzani, de kb 1-2 fps.

RX 480 4GB Nitro+ kártyám van és egy i5-4670K 4ghz-n, 16GB RAM, nem volt még olyan játék amivel nem lenne fix 60 fps maximum grafikán, Witcher 3, NFS Payback, stb.

Azért nem fogok lemenni hídba ettől, hogy egy 800 dolláros kártyát hozzá hasonlítanak egy 550 dollároshoz, van a 2 kártya között 70ezer ft…

Még a 1080TI-nál is 100 dollárral drágább a 2080, mért nem ahhoz hasonlították, ha már a váltásról beszélnek?

Szerintem mi az ár-érték arányt nézzük, nem azt, hogy 1080-nak, vagy 2080-nak hívják őket “TI” nélkül.