NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Elméletben ez a terv. 7nm Vega 20 még ez év végén, aztán ha minden jól megy jövő év ilyentájt Navi.

Vannak itt érdekes dolgok a HDR-rel kapcsolatban is…

Igen, szóval kb ott tudnánk használni normálisan, ahol a vganak már akkor többlet ereje lenne max grafon is pl. Ezt nyilván a régebbi címek adnák meg, de oda meg ha max nem lesz valami rtx update patch formájában, semmi esély a támogatásra. Azok a címek, amik meg támogatják max ott lehet majd ami esetleg egy platformer stb vagy nem is tudom… mi olyan cím érkezhetne ami ezt így bírná?! Most értitek nem a 4K a lényeg… de, ha már van egy ilyen kaliberű vgam, örülnék neki ha bírná akár már 4Kban is. Most akkor bejön, hogy vegyem le mondjuk full hdra a grafot és mellé mehet az rtx… vagy rtx off de szépen viszi 4Kban. Embert nem tudnék, aki nem így utólagosan döntene. Félreértés ne essék nem minden a 4K, azért is írtam elején, sőt én is egy full hd-s monitorral tolom még csak + ami kontroller opciós game jó oda ott a 4K tv. De itt magáról az új szériáról, a benne rejlő lehetőségekről lenne szó. Ami egyenlőre semmi nem lesz. Egyszerűen van xy % teljesítmény növekedés, ez okés, de ennyi. Semmi rtx humbuk blabla. Nincs, kevés rá a kakaó. Senki nem fog egy bf5 alatt vacakolni, hogy szétlaggol a fenébe, mert rtx be van lőve. Nélküle meg menne 100fpsel :grinning:

Amúgy azt lehet már tudni valahonnan, a +1 hónapos megjelenést besikerül tartania az nVidiának 2070 ügyben? Valahol október közepén akkor annak be kéne futnia. Én már csak abban bízok max, mint opcionális új vgam. Ha árban is okés lesz. Avagy b opció, hogy:

Most én már nem is nézem a bazi sok font dollár euró számolásokat…elegem van belőle :grinning: Lényeg…400 fölött a 2080Ti, 300 felett a 2080. Jelenleg a 1080 van valahol max 205.000nél. 1080Ti legyen olyan 260-270 kb. 2070 mivel tudvalevő teljesítményben egy verzióval régebbinél erősebb, ergó jobb vétel mint a 1080 ha az erőt nézzük, hisz megveri… nah de árban akkor valahol a 2 közé esik be? 205 és valahol 260.000 közé? Ha vidzont elég közel lesz árban a 1080Tihoz… nem jobb döntés azt venni inkább? Gondolom azért a 2070 nem nyomja majd le a 1080Tit.

Szerintem felesleges az árakon agyalni, míg se erről nincs infó, sem tesztek. Ugyanis csak ennek a kettőnek az ismeretében lehet majd eldönteni hogy melyik érdemes megvenni.

Az RT szerintem azért fontos, mert valamelyik “oldalnak” lépnie kell, hogy bevezessék. Ha nem jelenik meg a hardveres támogatás (még akkor is ha nem bírja rendesen), akkor nem készülnek rá szoftverek, és így a kör be is zárul, az egész mehetne a kukába.

A kérdés inkább az, érdemes volt e most meglépnie a bevezetést az nVidiának, nem ért e volna rá még egy generációval később. Persze itt is van pro és kontra. Így hogy megjelentek ezzel, amikor kijön a következő generáció, már megfelelő mennyiségű játék támogatja majd. Valamint majd akkor bekapcsolod az RT-t a “régebbi” játékokon, és tényleg jól fog kinézni, és már normálisan is fut.

A kérdés, hogy az AMD támogatja e. Ugyanis ha nem, akkor nem lesz RT egyik konzolon sem (pedig ott még “megszokottabb” dolog a 30fps ilyen szempontból kisebb a gond), ami azt eredményezi hogy a fejlesztőknek pluszban kell dolgozniuk a PC verzión, hogy legyen támogassanak egy technológiát amit utána a kutya nem kapcsol be még évekig… Ez pedig a nem “top” kölségvetésű/nVidia támogatott játékoknak egyszerűen nem fogja megérni.

Én ezen sokat nevettem, rendkívül szórakoztató :smiley:

:wink:

Survival guide XDD :joy::joy::rofl:

4K cherry pick. De persze ez marketing slide, szóval nagyon nem kell meglepődni rajt.

A probléma azzal lesz hogy GTX 1080 Ti-t lehet lőni már kint 580-600USD között is már, amihez képest a sima RTX 2080 FE 200USD-vel drágább gyakorlatilag ugyanazért a teljesítmény sávért.

Én especiel nem vagyok meggyőződve róla hogy egy friss gyerekcipőben járó technológiai implementáció, ami talán jövő ilyenkorra szül majd azt ténylegesen kihasználó játék címeket, megér-e 33% felárat miközben szinte boritékolható hogy jövő április környékén jön a refresh 7nm-en.

Az egészben persze a legkomikusabb, hogy pont nem a különféle ímmel-ámmal implementált RT effektek az érdekesek (mert gyanús hogy framerate temető), hanem a Tensor magokon szaladó DLSS.

Hát kiváncsi leszek mostmár tényleg a benchmarkokra, de ha a a ray tracing tényleg fps temető lesz ennyire, pl bf5 multiban nem lesz olyan marharépa, aki azt bekapcsolná :smiley: Nem tudom, hogy az a Tomb Raider RT-s verzió mennyire early verziós volt, de ahogy a videóban is elmondták, nem túl meggyőző.
Arról nem beszélve, hogy 30-40 fps még g-sync-kel sem tökéletes élmény (de sokkal jobb, mint g-sync nélkül), pláne multis játékban.
Ha jól értelmeztem ezidáig, a DLSS alacsonyabb felbontást skáláz magasabbra AI-al. Ergó aki 1080p-ben gamel, a DLSS hót fölös feature nem? Valamint hiába teljesít esetleg jobban HDR-ben, ahoz HDR-es kijelző is kell ha jól tudom.
Innentől kezdve sok embernek CSAK a pure performance plusz a kérdés szvsz és nem az új feature-ök.

Hát én amit eddig láttam az implementációk közül az vagy lomha még GTX 2080 Ti-vel is, vagy kb. észre se venném a különbséget ha nincs egymás mellett a kettő, de még akkor sem tuti.

BF V - RTX ON: https://www.youtube.com/watch?v=KAvyMlqlb8M

DLSS egy Deep Learning Super Sampling, gyakorlatilag “MI”-t használó AA. Nem skáláz semmit sehova, gyakorlatilag csak ott szűr ahol kell.

HDR-ben pedig azért gyorsabbak, mert:

1. Nagyobb a memória sávszélesség adott kategóriában.
  2. Pascal a 10bit HDR tartalmat nem tudja annyira hatékonyan tömöríteni mint a 8bit hagyományosat.

De persze ehez nyilván HDR kijelző kell, mondjuk hogy szebb vagy jobb-e a kép HDR-rel az implementációtól is nagyban függ. Attól mert valami HDR nem feltétlen élethűbb vagy jobb, ez is csak egy megvilágítási effektus ami paraméterezhető.

Hogy őszinte legyek, ettől a bf5 rtx től túlzottan nem estem hasra :smiley: Szép, meg jó, hogy az ablakokban látszik a tükröződés real time-ban meg minden, de ha azt mondták volna, hogy rtx off, azt is lehet elhiszem :smiley:
Amit vártam “aztaqvaegetmilyenállatezacucc” érzés nem igazán jött át vele :smiley:

vagy átjött, de úgy vagy vele, téged a BF V grafikája fog úgy alapból érdekelni és a játék menet és valóban, ha játszol nem nagyon fogod figyelni. Lehet ha letolsz egymás után ugyan azon a mapon 2 meccset RTX OFF meg On-on néha felkiáltasz, AHA OTT LÁTTAM! deeee ez édes kevés cserébe az erőhöz amit kér a feature.

Nekem az új TR esetében volt hasonló érzésem: ez a cucc most vagy videón nem jön át vagy tényleg nem akkora cucc, mint aminek szánják. Már a Rise-tól leesett az állam High grafikán, pedig azt csak egy 1050Ti-ból sikerült kicsikarni.
Menet közben persze lehet mást mondanék, de ez ebben a formában nem vágott hanyatt. Viszont az animációk és azok rederelési sebességére való hatására kíváncsi leszek, ebben ezek szerint bőven lesz előrelépés.

Azért kíváncsi leszek, hogy ez tényleg csak szoftver optimalizációs kérdés-e, vagy tényleg ennyit tud…
Minden esetre így elsőre nem annyira biztató, hogy a 2080ti 1080p-ben nem tud tartani 60fps-t ray tracinggel. Ha ez így marad, egy darabig nem kell gondolkodni ray tracinggel vr-ban, még a legb@szóbb kártyával sem :smiley:

Persze, majd optimalizálnak rajta annyit a kiadás előtti 1 hónapban hogy 1080p 30ból 4k 60 fps lesz… :smiley:

Egyébként továbbra is azt mondom: ez egy jó technológia, mivel a directx-en keresztül fut, így az AMD is jöhet majd a maga megoldásával tehát valószínűleg el is fog terjedni, de mint minden új dolog, ez is gyerekcipőben jár még, és az első generáció ennek megfelelően gyengén teljesít.

Mire lesz annyi játék ami kihasználja, addigra eltelik még 1-2 GPU generáció, és addigra megoldódnak a telejsítményproblémák is.

Most, akinek erősebb 10-es szériás kártyája van, annak semmi értelme váltani 20-ra. Régebbiről is csak a plusz teljesítmény, és nem a RT miatt.

Persze, nekem is tetszik maga az ötlet és a látvány is jó, csak ha a teljesítménnyel gondok vannak még a csúcs kártyán is, szerintem ez egy tech bemutatónál nem ér többet.
Kb az jön le: Vedd meg qva drágán, ami már majdnem jó, de mégse. Erre még felesleges volt kiadni egy szériát akkor.
Valami hasonlóképp tudnám elképzelni, mint annó a rift dk1-2-t. Fejlesztőknek szól, és ha valakinek nagyon kell beszerzi, és nem félkész terméket piacra dobni ekkora hype-al és ilyen drágán.
A 2070 mire lesz akkor elég ray tracinggel? 640×480? :smiley:

Nem volt felesleges, mert amíg nincs ilyen kártya a piacon, a fejlesztők sem fejlesztenek rá. Valakinek meg kell tenni az első lépést.

Aki olyan hülye hogy CSAK a RT miatt veszi meg ezeket a kártyákat (főleg hogy benchmarkok még nincsenek is), az meg nyugodtan meg is érdemli. Bár nyilván aki előrendel, azt nem vágja földhöz az az 1200-1300 dollár. A RT-től eltekintve is gyorsulnak majd a kártyák (már önmagában a GDDR6 is sokkal gyorsabb mint az 5 és nagy felbontásnál ez nagyon fontos), szerintem a HDR-t is jobban kezeli (kisebb teljesítmény csökkenés a bekapcsolásakor), ott a DLSS is. Tehét nem lesz ez “rossz” széria, csak az a feature amivel beharangozták, gyakorlatban haszontalan.

A RT szerintem egyik kártyán sem lesz életképes, így mindegy hogy 2070, 2080, vagy 2080 Ti–ról van szó.

Szerinted a 1080ti árára hatással lesz ezeknek a kártyáknak a tényleges megjelenése? Ezt a kártyát lőttem be “szeretnémre”, jobban mondva már megvan rá a pénz + a leendő tápra 40k-ig. A többi komponens még márciusig mindenképp várni fog, szóval azon nem is gondolkodom.
Persze bármit is mondasz, még mindenképp várok legalább 1-2 hónapot a vga-vásárlással, csak kb év eleje óta megvan a rift és már nagyon szeretném meghajtani nem a 960-al :smiley: Tudom, hogy lenne bottleneckem a mostani i5-4590-el egy 1080ti-vel, de biztos jobb lenne a vr -élmény, mint most :smiley: A monitorom pedig 1080p 144hz g-synces (oc-zható 180hz-ig). A monitort nem is tervezem cserélni, fél éve vettem :smiley: Nem zárom ki a 20-as szériát sem 260k-ig bezárólag, épp ezért is várok, főleg benchmarkokat.

Egyszerűen meg kell várni a benchmarkokat és hogy legyen megfelelő ellátás a 20-as szériából hogy annak az árai is stabilizálódjanak.

Ha pl teljesítményben és árban kb ugyan ott lesz a 2070 mint most a 1080Ti, akkor persze érdemes az újabbat megvenni.

Használtan is lehet vadászni persze 1080Ti-ra, mindig lesznek akik a legújabbra váltanak, lehet sikerül kifogni olyat ami még bőven garanciás jó áron, akkor az egy jó biznisz lehet.

Na akkor most elmondom neked, hogy a jelek szerint nem értetted a mondandóm lényegét. Egyrészt a “légből kapott” információk szerint ami megjegyzem az árukereső alapján létezik, és nem a legolcsóbb portálokon kerestem, ahol külföldi árakkal dolgoznak pl. Tudod van az a pici probléma, hogy aki a 2080TI-t célozza meg, és azért mert a legbaszóbb hardver kell neki, az pont az asus rog posseidon 1080TI-t vett korábban, mert az megteheti alapú. Akinek nin pénze egy 30K-s kártyára, azt nem is izgatja az, hogy melyik mennyivel drágább. Hiszen egyikre sincs kerete. Tudom, mert én is hasonló cipőben járok. Na már moat a rog posseidon 1080TI webshop-tól függően kerül 370K-ba is. Én ezeket a számokat vettem alapul. Tény, hogy nem számoltam az ÁFA tényezővel, de onnan rendeled meg ahonnan csak akarod, a világon bárhonnan rendelhetsz szinte. Csak meg kell találnod a megfelelő boltot, ahonnan ide rendelhetsz. Így az áfa tényező nem nagyon játszik szerepet. De akkor legyen egy általános helyzet felvázolva, pl egy amazon ár.

Egy kép, hogy az amazon-on 304K a 1080TI FE. Ami 826£. Na már most ez csak a legolcsóbb új FE a 1080TI-ból. De van ott 395K-ért is. De itt az amazonos poseidon is, hogy mindenki értse hogy miért olyan összegekkel számolok amilyenekkel, és hogy korántsem túlzóak.

Az új RTX videókártyák ! + CPU kérdés