NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Nagyon nem lőttem mellé:

image

image

image

4K-ban elég tisztességes a teljesítmény növekedés :slight_smile: A többire szerintem nem éri meg 20-as szériát venni.

Ez egyben azt is jelenti, hogy kb semmi értelme a 2080Ti-n kívül bármire költeni.

Review + oc

Szerintetek, HA egyáltalan lesz ilyen, mikorra éri el az ország boltjait némi áresés? Tekintve, hogy már a 2080 is kapható pcxnél…iponnál stb igaz 1-1 kiadásban… október közepére csak feltöltődik a kínálat. Én akár egy 1080Ti némi áresésével már boldog tudnék lenni. Nem nagyon akarok használtat venni… mivel ahogy Ti is írjátok és én is így látom, 20-asból max a 2080Ti érné meg…annyit meg most kizárt… marad a 1080Ti.

Csak ismerve az országot én attól tartok, ebből még januárra sem lesz itthon árcsökkentés. Nah addig én meg most nem tudok várni.

Nem ország függő, de szerintem nem lesz lényeges áresés a 10-es szériában, mivel nincs ellenfele. A 20 felé van árazva, AMD oldalon meg továbbra sincs semmi ami akár a 1080Ti-t megszorongatná. Ez a helyzet akkor változhat, ha az AMD új kártyái versenyképesek lesznek, bár akkor meg valószínűleg úgy ahogy van befejezik a 10-es széria gyártását, és egyszerűen megjelentetik a 20-as széria többi részét (2030-50-50Ti-60-60Ti-70Ti stb).

Igen-igen így látom én is, hisz beszélünk a 70-80-80Ti-ról de még van egy 60-50-50Ti-ról ami azoknak akik közepes kat gépet raknak össze egy korábbi 1050Ti 1060hoz képest is hozni fognak. Nyilván nem a 2050 fogja megverni a 1060at báááár ahogy nézzük.

Nah mindegy, sajnos vagy nem sajnos jelenleg az nVidia letudja fedni a teljes kínálatot a legkezdőbb vga-tól a fullig és végigtudja árazni is…ezért gondoltam én is így, csak azért kíváncsi voltam mások is hasonlóan látják-e. áááá fájós zsebbe nyúlás lesz ez :smiley:

Szerintem azért nincsenek alacsonyabb számozású kártyák jelenleg a 20-as szériában, mert egyszerűen nem tudják őket megfelelő áron gyártani. És ezért teljesen halott ötlet jelenleg a 2070 és a 2080 is.

A 2080 kb 0-10%-kal gyorsabb a 1080Ti-nél, +150 dollárért (itthon kb 80 ezerrel drágább ahogy láttam). Ez normális embernek nem éri meg. A 2070 ennek megfelelően valószínűleg lassabb lesz mint a 1080Ti, hasonló áron. Megint csak egy teljesen felesleges pénzkidobás. Ha ezekből indulunk ki, akkor arra tipplenék, hogy a 2060 kb a 1070/ti teljesítményét tudná, csak drágábban, a 2050 pedig a 1060 6gb közelére várható, szintén többért.

Én ezért veszek 1080Ti-t, vagy az vagy a 2080Ti. Néztem vártam, de igen…a 2070 azonos áron nem jobb a 1080Ti-nál…ami jobb a 2080…az meg nem ad akkora teljesítmény többletet ami megérnl. Lehet máshol megéri, de nálunk 80.000Ft pfff nincs az a hülye. Most vagy valaki nagyon mélyen zsebbe nyúl és akkor 2080Ti vagy 1080Ti. Mivel nekem a váltás egy 960 OC Black-ről lesz, alapból nem lesz min 1080p fölé mennem, max a tv-n tudnék, mert a monitor még nem 4ks se nem 1440p-s. Ha olyan játékot akarok játszani ami ,kanapé kiülős" lásd egy AC, Tomb Raider stb…azzal meg el fog boldogulni a 1080Ti is. És azért mégis csak 150.000el olcsóbb. Nem mondom nem éri meg a 2080Ti akinek van rá…de 150k kicsit sok nekem most, főleg hogy megjelenítő sem éppen van rá… mire veszek addigra meg lehet sehol sem lesz ez a generáció és már a rebesgetett 7nm techen készülő új széria jön.

Ugyanebben a cipőben vagyok.
Egy gtx960-al nyomom, amivel különösebb gondom nincs alapból, csak a VR-t nemigen bírja 90 fps-sel, leginkább 45-el megy, ezért szeretnék upgradet. Majd valamikor év végén, kövi év elején a gép többi komponensét is.

Vártam én is az új szériát, mint a messiást, de hagyjuk is kategória árban :neutral_face: Mindezek után a 1080ti-ról is kezdem magam lebeszélni (én is 1080p 144hz-en tolom). Nem azért, mert nem jó, szimplán kb 30% teljesítményért a sima 1080-hoz képest +100ezer ft MO-n eléggé pénzkidobás, pláne, mivel meló/asszony mellett nem kockulok egész nap (ja és a sima 1080 is 170-180 körül van, a TI meg 270 gigabyte-ból). Azért valljuk be a 1080 is elég jó kártya, és nem rosszabb 100 ezer ft-tal a ti-nál.
Neked mi a véleményed erről @meteoric87 ?
Rámenjek inkább egy sima 1080-ra, ha ár-érték arányt nézzük?

Ha 1080p a cél, és nem is tervezel feljebb menni, én még a 1080-ra se költenék, ide egy 1070Ti is bőven elég lesz még évekig, azt meg 150 körül kapsz. A maradékból lehet mást fejleszteni a gépen, vagy csak simán teljesen másra költeni.

Háát, mivel 1 éves sincs a predatorom, ami nem volt olcsó, asszony pörgőrugással rúgna le az emeletről, ha megint monitort vennék :smiley: Úgyhogy igen, 1080p 144hz a cél (van g-sync) plusz ugye főleg a VR.

Legalább őszinte. :smiley: Katt

Csak hogy kicsit könnyebben átlássuk a marketing bullshitet

Aki HDR-ben gondolkodik, annak lehet mégis van némi értelme 20-as szériába fektetni

Azért az mekkora lenne, ha miután elkopnak a 10-es szériás kártyák a polcokról, kapna egy új drivert az rtx, ami szétboostolja a teljesítményüket aztán még le is akciózzák :smiley:
Lehet szépen vissza vannak fogva paraszvakítás gyanánt :smiley: Bocs, szeretek összeesküvés elméleteket gyártani :smiley: De azért ilyet remélem nem merne tenni az nvidia :smiley:

Eddig nem illuminálódtam, de ez most behozott a páholyba XD
Valódi konkurencia hiányában ezt is megtehetik :confused: Bár ekkora pofátlanság után lehet lenne elpártolóbázis a megbízhatatlanságra hivatkozva (nem a már rtx-esek mennének el, hanem az alsó kategória kötne ki az AMD rx-eknél)

Eddig még el is tudom képzelni (az újabb driverek kb mindig jobbak mint a régebbiek, bár nagyságrendi ugrás max 1-1 játékban/alkalmazásban van), hogy ez után leakcióznák, az kizárt :smiley:

Egy érdekes videó. Mennyire is fontos a proci egy 2080 mellett: