NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Asus ROG elemzés:

RX 590 - Polaris 30

Egyelőre nem tudni hogy OEM only vagy sem.

Jönnek a review-k

Egész ár-érték arányosnak tűnik. Rosszabbra számítottam, sokkal.

Hááát, nem tudom melyik tesztet nézted, de ha azt vesszük hogy egy 400 dollár körüli 1070Ti húzva majdnem ugyan azt tudja, mint a 600 dolláros 2070, akkor ár-értékben nagyon nem jó.

Egyébként érdekes látni, hogy egyre életképesebbek a Vega kártyák, hála az nVidia árazásának. Vicces, de lehet az történik mint a proci piacon, gyakorlatilag az AMD “ölébe” hullhat egy csomó vevő, hála a piacvezető túlárazásának. Plusz itt az olcsó Freesync monitorok tárháza.

Nem néztem meg mindet, egyikbe belepörgettem csak, ott nekem úgy tűnt a 1080-at bőven veri, a másik, hogy én 500 dollárról tudtam. Amelyiket néztem, ott pont volt egy cost/fps táblázat is, ott is elég jó helyen volt, talán top 3-ban. Na de majd átnyálazom mélyebben, köszi a linkeket.

500 dollár az ajánlott ára, de az FE is 600 dollár, és valószínűleg nem sok lesz ez alatt, tehát kb a 600 a valós ár amiért meg lehet kapni. Itthon szerintem bőven a 200+ ezres kategóriában lesznek, közelebb a 250-hez.

Szerintem full egyértelmű.
Várják a jelenleg amúgy is elég jó ár/érték arányban lévő pascal alapú készeletek kifogyását, ha elfogy, lehet értelmes ára lesz.
De a teljesítményük nagyon nem ott van, ahol annak kéne lennie egy új generációhoz képest, főleg az árukkal egyetemben. Úgyhogy én nem igazán tudok mit mondani erre, de lehet, hogy kapzsi nVidia maga alatt ássa a vermet.

Annyiból volt érdemes várnom a 20 as szériát hónapokon keresztül, hogy összejött a lóvé és tudtam venni egy 1080ti-t. Nagyobb durranást vártam személy szerint plusz kedvezőbb áron.
Így ray tracing úgy ray tracing, szerintem mai játékokban is vannak b@szó fényefektek és árnyékok, lásd visage például, az sem mondható gagyinak és nem valósághűnek, ráadásul a tükör is úgy tükröződik, ahogy annak kell ray tracing nélkül…persze tudom, hogy nem ennyiben merül ki az rtx, de tudom nélkülözni :smiley:

A probléma ezzel a 1st gen RTX szériával az lesz (szerintem), hogy mikor felfutnak majd a tényleges hybrid render gamek, addigra az RT kapacitásuk szerintem kevés lesz… Sőt talán az eddig látott RT demók alapján már most is csak éppen hogy elég.

Szerintem pont fordítva, várják a pascal kártyák fogyását (már el is kezdett kúszni az áruk felfelé!), de ha kifogytak, hülyék lennének árat csökkenteni. Akkor nem lesz más, mint a 20xx széria a high-endben, aranyáron.

Egyetértek szerintem sem véletlen hogy nem dőlnek a piacra az ray tracing-et támogató játékok, és ugye a windows is épp csak mostanában updatelődött ahhoz hogy támogassa.

Szinte biztos vagyok benne hogy mindenki sírni fog amikor meglátja a frame ratet ray tracing mellett.

Ahhoz hogy gyakorlatban használható legyen, szerintem nem is egy, inkább 2 generáció kell majd.

RT majd akkor nagyobb léptékben megérkezni, ha a következő generációs konzolokban lesz erre befogható dedikált RT logikával felszerelt GPU.

Na most AMD-nél ilyenen mindenképpen dolgoznak (mert kell a professzionális piacra is nekik), viszont az NAVI-nál hamarabb nem fog piacra kerülni. Ha pedig a konzolokban lesz és használni is fogják, akkor vagy javarészt OpenRays alapon fognak dolgozni (saját meglátás) a fejlesztők, kivéve ha JHH kicsit szélesebbre nyitja a csekkfüzetét hogy GameWorks-ös RTX implementációt kapjanak a konzolra is megjelenő címek PC-n.

PS.: Arany köpés YouTube-ról. :joy:

image

Én kételkedem benne hogy a konzolokba bekerül az RT.

Itt talán többen játszanak az egyre olcsóbbá váló 4K TV-ken, így fontosabb hogy ott elérjék a 60 fps-t, minthogy RT-vel 1080p 30-60 fpst tudjana, 4K-ban meg esélyes hogy játszhatatlan eredményhez vezetne.

Akkor is maga alatt ássa a vermet…
Hiába lesz fos az AMD kártya, hiába sokkal kisebb a tuningpotenciálja, senki se fog nVidiát venni, ha 250-300k forint lesz egy rtx 2070, és 500k egy rtx 2080ti.
Legalábbis én biztos nem vennék 250k -ért egy gtx 1080-nál gyengébb kártyát…

Nekünk, vevőknek, ez lenne a legjobb. Lásd proci piac. Visszatért a verseny, hirtelen Intel is több magra váltott (persze még drágán), és hirtelen elkezdte sürgetni az évek óta halogattott 7nm-t is.

Videokártyánál sem ártana az az AMD szerezne egy egészséges 30% körüli részesedést. Ez jobban optimalizált játékokhoz, jobb árakhoz vezetne, a Freesync térnyeréséről nem is beszélve.

Egyébként miben érinti a videókártya verseny, hogy mennyire optimalizálják a játékokat?
És amúgy miért jó nekünk (a speciális munkán kívül) a több mag a proci esetén? Nem mondom, hogy nem jobb ez a 6C/12T felállás a 4C/8T -nél, de ennél több szál már nem igazán kell szerintem, és amúgy én vígan elvoltam a 4C/8T felállással is.

Jó példa az SLI:

Miért van hogy az SLI nem hoz +100% teljesítmény növekedést? Sőt, olyan is előfordul hogy konkrétan rosszabb 2 kártyával mint egyel? A választ egy fejlesztő mondta meg, nagyon egyszerűen: az emberek 99,5%-nak egy videokártya van a gépében. Megcsinálni az SLI támogatást idő, ami pedig pénz. Fizetni kell a fejlesztőket, később lehet kiadni a játékot, aztán a játékosok kb 0,5%-a használja ki.

Ugyan ez van AMD-nVidia fronton: Miért van hogy sok játék jóval jobban teljesít nVidia kártyákon? Mert az utóbbi években az nVidia annyira dominálta a piacot, hogy érdemesebb volt eleve arra fejleszteni és optimalizálni, a Radeonokkal meg csak annyit foglalkozni amennyit muszáj volt hogy azért játszható legyen.

Ha a Radeon kártyáknak szignifikáns részesedése lesz, muszáj lesz ezekre is jobban odafigyelniük, optimális esetben ennek azt kellene szerintem jelentenie, hogy egy hasonló kategóriás Radeonnak az nVidia kártyákhoz képest ± 5%-on belül kellene lenniük. Ebben az esetben csak a kártyák ára döntene (nameg a freesync), ami növelné az árversenyt, lejjebb nyomva az árakat.

A több procimag nem jó, vagy rossz. Attól függ, hogy a fejlesztők mennyire használják ki. Pl. jobban meg lehet terhelni játékokon belül AI-al, open world játékoknál több olyan dolog “mozoghat” a világban amit nem látsz stb.

Tanulságos, ha már szóba jött az SLI:

Köszönöm a részletes magyarázatokat! :smiley:
A procimagos kérdést azért kérdeztem, mert legtöbb játék ugye 4 esetleg ritkán 6 magnál többet nem igazán használ ki. (Kivétel lehet az open world játékok, illetve a nagyon proci heavy gamek, mint pl.:FS 17)