NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Jelenleg.

Mivel egy game enginet általában évekig fejlesztenek, aztán akár 5+ évig is azt használják.

Amikor az új game engine generáció jön majd, azok már sokkal jobban ki fogják használni a több magban rejlő lehetőségeket.

Egy kis friss teardown:

Ez a 20 nappal ezelőtt kitett videó, amiben mondod, hogy mennyire kell a proci egy 2080 mellé, szerintem annyira igénytelen lett.
Ugyanis ha úgy vesszük, természetes hogy lehet bottleneck-keltetni a GPU-t, hiszen ha a proci nem tud annyi adatot kiszámolni, amennyit a GPU fel tud dolgozni, akkor nem fog tudni a videókártya teljes gőzzel pörögni. De akkor legalább ne használjon játékokat a teszteléshez, mert nem lesz hiteles az eredmény. Hiszen nem véletlen, hogy a FFXV, amit szintén használ teszteléshez, iylen minimum processzor igénnyel rendelkezik: Intel® Core™ i5-2500 (3.3GHz and above). Ugyanis ha jól tudom, akkor amit a fickó használ a teszthez, az egy ettől jóval régebbi, valamint gyengébb proci. De javítsatok ki ha tévedek.
A képlet egyszerű: Ki kell számolni, hogy mekkora adatmennyiseéget képes feldolgozni a GPU. Ha a processzor ezt ki tudja szolgálni, akkor nincs Bottleneck. Ha nem, akkor mindenképpen lesz. Hiszen a Bottleneck jelenség lényege, hogy a processzor visszafogja a videókártya teljesítményét.

Szerintem félreérted a videó lényegét.

A lényeg az, hogy ellentétben a közhiedelemmel, a magasabb felbontásokhoz nem feltétlenül kell erősebb proci, vagy több ram. Aki 4K-ban játszik, annak egy közepes/gyenge proci elég, mert még mindig a GPU a limit.

Természetesen akinek az alacsonyabb felbontás és magas képfrissítés a lényeg, ott nem kérdéses hogy viszonylag erős proci kell.

Egyébként a fent használt Pentium G4560 egy Kaby Lake szériás proci ami tavaly januárban jelent meg, 2 mag 4 szál 3,5 ghz.

EVGA oldalán Magyarországra szállítással együtt 185k a legolcsóbb RTX 2070, ami annyira nem rossz vétel.

Látszik jön az új széria :smiley: már dolgoznak rajta, hogy az 10-es szériához képest nagyobb gyorsulást mutassanak a tesztek

Ezzel nem is lenne baj (mármint üzleti részről), ha ebben az árkategóriában pont nem lenne versenyképes az AMD, csak itt éppen az… Szóval nem vagyok benne biztos hogy ez egy jó lépés…

Én a jelenlegi 970-et váltom le egy 2070-re. Mivel akkor nem éreztem azt, hogy a 1070 olyan sokat adott volna, ezért akkor nem váltottam. De most a 1070-hez képest se ad sok pluszt a 2070. De a 970-hez képest már jelentősebb a különbség, ezért kerül most váltásra. Úgy gondolom, hogy az 519€-s indulási ár nem a legrosszabb. És lehet elfogult vagyok, de mindig nVidia kártyáim voltak és szeretnék “márka” hű lenni. Még ha ez nagy hülyeségnek is hangzik :smiley: Az esetemben egy msi 2070 armor oc került a megvásárlásra. (Tudom drágább az induló ártól) Összegezve, úgy érzem, hogy az én esetemben megéri a váltást és minden szempontból jó fejlődés lesz ez nekem! :slight_smile:

9-es szériáról nagy ugrás a 20-as, a kérdés inkább csak az, nem e jobban megérte volna egy olcsóbb 1080, ami kb ugyan azt tudja teljesítményben.

Igen ebben teljesen igazad van. Az a 10-15% nem oszt nem szoroz. De azért közben még is. De úgy voltam vele, hogy akkor már megveszem az új gen-eset. Így ha netalán csak ki is próbálnám az rtx-et, akkor van rá lehetőségem. Meg még is csak az turing kártya.

Mivel ebben a kategóriában nincs értelmes alternatíva másik oldalról, így itt elfogadható a “márkahűség” :slight_smile:

Akkor amit elmondtál, az csak nekem volt totál egyértelmű eddig?
Csak mert számomra egyértelmű volt, hogy a játékok igényeinek 90%-át ki lehet elégíteni erősebb processzor nélkül is. Lévén, hogy nekem egyelőre még egy elég régebbi procim van(AMD, uh sokat spórolok a fűtés számlán), de értelmes keretek között dolgozva, még egy kb 2 évvel ezelőtti címet is vígan elfuttatok 720P-ben.
Én eddig nem hallottam ezt a tévhitet, hogy minel magasabb felbotáson és grafikai szinten akarsz játszani, annál komolyabb proci kell. Hiszen ennek a kiszolgálása tudtummal javarészt a GPU dolga, nem? De javítsatok ki ha tévedek. És ahogy mondtad, a jelek szerint félre értettem a videó lényegét.

Nem tévedsz, csak ott, hogy feltételezed hogy ami neked egyértelmű, az másnak is az. Pedig nem :slight_smile:

Ugyan úgy ahogy pl egy rakás ember nem tudja hogy 8. gen intel proci nem megy a 6-7. gen alaplapokban, vagy hogy a ram sebességét be kell állítani a biosban, olyan alapokig hogy hogyan kell egy Windowst feltelepíteni.

Az átlag felhasználók több mint felének fogalma sincs milyen számításokat végez egy CPU vagy GPU játék közben, nem néz terheléseket, gyakran egy sima fps értéket sem…

Én se nézek sűrűn ilyen stressz teszteket, meg egyebeket. Én tisztesen bevallom, hogy eddig nem tudtam azt sem, hogy a BIOS-ban be kell állítani a RAM sebességét, de mikor legközelebb bekapcsolom a gépet, megteszem.
Azonban ha valaki csak abból kezd el kiindulni, hogy minek a rövidítése maga a GPU kifejezés, akkor máris rá kellene jönnie, hogy a grafikai számítások legjavát, ez a kis másodlagos processzor végzi, nem pedig a proci. Természetesen ez messze nem azt jelenti, hogy amit látunk, annak a nagyját a GPU számítja ki. Inkább olyan 70-80%-ra saccolnám, hogy annyit számít a GPU abból, amit végül a monitor megjelenít. Ez azonban egy elnagyolt saccolás.

Aki esetleg várta :smiley:

Miért kell ezt csinálni?

Most az AMD dob piacra gyengébb RX580-at…

De legalább jön az RX590.

Kínai internet kávézó piac only, senkit sem érint a normális felvevő piacból.

De ez van annyira RX 580, mint a GTX 1060 3GB rendes 1060, lévén abban is eggyel kevesebb SM aktív… 5GB 160bit membuszos kínai piacos verziót meg inkább hagyjuk…

Hát azért én nem adnék 160.000-et egy ki tudja mióta és ki tudja hogyan használt VGA-ért, úgy, hogy mondjuk 15%-ot nyerek rajta (mármint teljesítményben).

Én most ebben a szegmensben gondolkodom: 1070, 1070ti, 1080, 2070, Vega 56 (freesync miatt főleg és mert jó árban kezedett lenni). Nem tudom otthon mi a helyzet, de itt, Romániában a jelen körülmények között igenis elgondolkodtató a helyzet mert a nagyon közel vannak árban ezek a kártyák (30-40k forintban). Azért a 2070 bőven hozza a 1080 szintet, de inkább kényelmesen meg is veri azt, teszi ezt úgy, hogy egyébként itt legalábbis, szinte forintra azonos áron kezdődnek a 1080-ak és a 2070-ek. A 1080 Ti még mindigm méreg drága, a 1070 ti tűnhet még jó bulinak mert alig drágábban mint a 1070, lehet belőle egy alap 1080 szintet kihozni (szinte… a hangsúly az alap tuning-on van, ez nekem vontos, én nem szeretek voltokkal foglalkozni már, főleg emelni azt…). Nagyon várom a Black Fridayt (erre várok gyakorlatilag, remélve, hogy összesen kb. egy 40-50 k-t tudok spórolni a builden), kiváncsi vagyok milyen akciót tudok elcsípni… De a 2070 nekem ÚJ KÁRTYA VÁSÁRLÁSA ESETÉN, a legértelmesebb 2xxx kártyának tűnik egyelőre, az egyedülinek aminek vásárlóként lehet értelme (oké, 2080Ti ha megteheted…). 1080-at csak akkor fogok venni, ha abból lesz a legbaszóbb akció és nagyon megéri, mert jelenleg szerintem azt a legnagyobb hülyeség újonnan venni.

szerk.: igazából kis részt szól neked a válaszom, a hozzászólás inkább általános vélemény mint ténylegesen neked lenne címezve… :slight_smile:

szerk 2.: és ott a dlss, ami elég ígéretes dolognak tűnik, jobban lázba hozott mint a ray tracing… :slight_smile:

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem van, hogy egy ASUS RTX2080-at vettem Amazonról és a Tech bemutatókban látható RayTracinges videók Banchmarkok hol szerezhetők be?

3D Markok
Heaven Benchmark 4.0
Valley Benchmark 1.0
meg legújabb Nextgen játékok 4K alatt tesztelve, de megnéznék még 1-2 tesztet!

Most a Rise Of The Tomb Raider 20 Years Celebration Megy Ultra beállítások mellett 4K és nagyon fotórealisztikus! Szuper kártya!

Van még itt valakinek?

Amíg a Microsoft nem izzadja ki mindenkinek az idei őszi frissítést Windows 10-re, 1809-es build, addig nem fogsz találni sehol RTX demókat, illetve addig játékokban sem lesz (feltéve ha még idén azokba egyáltalán beépítésre kerül), lévén az azt használó DXR API csak ettől és az ezt követő Windows verziótól lesz elérhető…