NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Arról nem is beszélve hogy kompetitív játékokban kicsit fontosabb a magasabb framerate, minthogy lásd az ellenfél szemében megcsillanni a puskád torkolattüzét… :smiley:

Na ja. Meg egy R6 Siegben, Ultrán és még ray tracinggel, szerintem már összehánynám magam 1-2 pályán a sok fénytől és a mindenen tükröződő mindentől. :slight_smile:

16:00 körül jön a teljes RTX paletta bench, cikkel. Az előzetes hírek nem valami biztatóak.

Nem bíztatóak, bár nem is váratlanok szerintem.

Hát… a masszív teljesítmény deficit az boritékolható volt, de hogy effektíve közel harmadolja, a kisebb kártyákon tán negyedeli a frameratet, az szerény véleményem szerint sok.

RTX 2080Ti-ből GTX 1060-at sebességet csiholni egyetlen beállítással az szerintem nem nagyon nem nyerő. Ha mondjuk egy 30-35%-ot esik normális effektekre használt RT-vel, tehát a prev gen sebességét nyújtja de jobb képi világgal, azt még bevenné az ember gyomra.

Update: A germán kollégák gyorsabban dolgoztak:

Jönnek a tesztek. :smiley:

Be is bizonyosodott, RTX szempontból a 2070 teljesen értelmetlen, 1080p-t se bírja el. (mondjuk a 2080Ti se nagyon…)

Nem ez a videó győzött meg arról hogy rohannom kell a boltba : D
Ebből az jött le hogy soha nem lesz csúcs kártyám még egyszer (1070 nem a teteje de na …). Úgy hogy az előző generáció teteje is drágul ismét.

AMD-ben kell reménykedni hátha GPU fronton is felélednek mint ahogy CPU fronton tették.

Ami azt illeti, minél újabb és újabb benchmarkokat nézek a Vega 56-ról pl. annál inkább látom kevésbé kompromisszumos megoldásnak a körülbelül azonos kategóriás Nvidia kártyákkal szembe. Rengeteget dobtak rajta a új driverek a megjelenés óta.

Értem, hogy nem erre vonatkozik a felvetésed, hanem a jövőre nézve, és szerintem meg is fogja oldani az AMD mert az intel is sokat töketlenkedett és esélyes, hogy az nvidia is k*rva sok időt és pénzt vert egy olyan technológiára, ami legoptimálisabb esetben is “csak” a korát megelőző és kiforratlan.

RX 590 tesztek is jönnek

Arra talán jó lesz hogy még lejjebb nyomja az RX 580-ak árait.

Szerintetek megéri most 1070-et venni vagy várjam meg az rtx 2060-t? (1070-et most lattam 134k-ert, kerdes az hogy vajon milyen lesz hozza kepest a 2060 árban meg teljesítményben is)

Az eddigi 20-as szériás kártyák többsége pocsék ár/érték arányt mutatott, ráadásul egyáltalán nem biztos hogy lesznek alacsonyabb kategóriás kártyák benne. Tekintve hogy a 2070 is teljesen értelmetlenné válik ha valaki bekapcsolja az RT-et, simán lehet hogy egyszerűen tovább gyártják az alacsonyabb kategóriás 10-es szériás kártyákat.

Ha van jó áron, én nem várnék.

RTX 2060-an lehet nem is lesz, legalábbis egyelőre úgyfest hogy Raytracing képes 2060 nem lesz. Szóval lehet hogy jobb esetben RT engine nélküli Turing jön 2070 alatt, amikben DLSS-hez. Rosszabb esetben egy Pascal rebadge…

Ha eddig kibírtad, akkor vagy várj még a 7nm-es kártyákra vagy ha kell a nagyobb GPU powa most, akkor egy normális GTX 1070 / 1070 Ti-vel lehet támadni.

Fél év múlva szertnék egy gépet összerakni (eddig nem volt pc-m) és már figyelgetem az összetevőket. Ezért vagyok nagy dilemmába, hogy most legyen egy 1070 vagy várjak a bizonytalanra, mert ugye az 1070 néhány hónapom belül kifogyik.

Félév múlva lehet megkapod ugyenezt a teljesítmény olcsóbban, vagy ennyi pénzért jobbat.

Teljesen felesleges előre külön-külön megvenni az alktarészeket, ha csak nem mondjuk egy hónapon belül pakolod összes az egészet és valahol látsz egy jobb ajánlatot.

Ha csak most nem tudod “értelmesen” kihajtani és kihasználni a kártyát, akkor teljesen feleslges hogy megvásárold most és utána a polcon pihenjen a dobozában, miközben a garanciális idő meg ketyeg rajt.

Sziasztok srácok!

Olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy milyen Videókártyát érdemes venni 3D Modellezésre? (Videójátékfejlesztés céljából, azaz a videójátékba modellek készítésére) Ne 3 Millió forintos vagy 1 millió forintos kártyák mondjatok, hanem amelyik annál is olcsóbb és tényleg jó!

Jelenleg 1080-al dolgozm megvagyok vele elégedve nem akarom lecserélni, de kíváncsi lennék milyen videókárytára gyűjtsek a jövőben! :slight_smile:

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Mire nem lesz elég a 1080, addigra tudni fogod mit kell venned.

Ha csak nem egy bazinagy CAD modellt forgaszt, akkor nem hiszem hogy a közeljövőben elfogyna a kraft a 1080-ból, vagy ha egy nagyon komplex álló képet renderelsz mozi minőségben, de az meg kb. semmi nem elég rá kategória.

Köszönöm szépen a segítségeket!

Viszont egy RTX Quadro vagy egy GTX Quadro esetleg?
Még nézegettem az AMD Radeon RX VEGA 64-et, aminek elég nagy a sávszélessége az nem tudom mennyire számít…
Ezek közül melyik az amelyik a legalkalmasabb és legjonn lenne!?

Ajánlom tanulmányozásra:

:money_mouth_face:https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/pny/quadro-p6000-24gb-gddr5x-384bit-pcie-vcqp6000-pb-p351850695/