NVIDIA Turing / RTX 2xxx Széria - AMD Navi / Next Gen. kibeszélő

Még évek mire tudsz majd annyit, hogy egyátalán felmerüljön hogy érdemes GPU-t cserélned… teljesen felesleges agyalás és pénzkidobás addig, míg a programokat nem tudod rendesen kezelni.

Amikor kevés lesz a 1080, azt már úgyis észre fogod venni.

Szia. Ha annyira szükséges egy Quadro, akkor veszel egy M4000-ret és berakod segédkártyának a GTX mellé. De nem hiszem, hogy szükséged lenne rá :slight_smile:

Csipet sóval fogyasztandó infó morzsák:

Radeon RX 3060 4GB GDDR6 - Navi 12 @ 75W (kb. RX 580 szint) - 130USD MSRP
Radeon RX 3070 8GB GDDR6 - Navi 12 @ 120W (kb. Vega 56 szint) - 200USD MSRP
Radeon RX 3080 8GB GDDR6 - Navi 10 @ 150W (kb. Vega 64 +15%) - 250USD MSRP

Remélem ezt az elnevezést gyorsan elfelejtik. Ne kezdjék már ezt a hülye számozás benyúlást mint az alaplapoknál, kész agyf@sz.

Az biztos…
Engem irritál is… már az nVidia 2080 is irritált, nem ertem miért nem lehet rendesen számozni… a lapokról meg ne is beszéljünk…
(De amúgy most komolyan!?! Annyira fájt volna a szívük, ha 1180 lett volna? Na mindegy…)

Meteoric arra célzott szerintem hogy Nvidia vagy Intelt ad egy számsort névnek és az AMD belopja a sorban következő számot direkt.

Ez a számozásdi tényleg idegesítő, bár eléggé emlékeztet a XXXX+ os időkre, mondjuk az legalább találó volt :slight_smile:

Kijött az új patch, még a végén használható lesz az RTX :smiley:

Lehet :smiley:
Asszem a a bf V-höz is jött patch amivel lejebb vették a “sugár” számot amivel számolnia kell a kártyának.

Hülye nvidia… de most teljesen komolyan… Mi a franc értelme volt számukra, hogy 2-3 hónappal azelőtt kirakják ezeket a nyamvadt kártyákat azelőtt, hogy valamennyire összelapátolják őket… Az AMD szerencsétlen ül a “szaros” aránylag túlárazott VGA-in… az nvidián semmi nyomás nem volt… és házhoz mennek a lfszért és teljesen fölöslegesen és indokolatlanul leégetik magukat. :slight_smile:

Ez azért jön ki belőlem, mert nyilván még ezen felül is fognak tudni optimalizálni a dolgokon. És ha így haladnak, már ebben 20xx szériában egy használható (bár számomra indokolatlan) dolog lesz. Minden adott volt számukra, hogy nyugodtan tudjanak még optimalizálni és nekik is jobb lett volna, ha nem egy 0 vagy 1 játékos szupporttal bíró technikát indítanak útjára.

Szerintem borzasztó rosszul látod ezt a helyzetet.

Az hogy a BF V-be nem megfelelően implementálták a Ray Tracinget, az pont nem az nVidia hibája, hanem a fejlesztőé. Persze ők is tudnak optimalizálni drivereken, de a fő munka végső soron mégis csak a fejlesztőé. Az hogy a Microsoft hónapokat csúszott a DXR kiadásával szintén nem róható fel nekik.

Az AMD kártyák jelenleg egyáltalán nincsenek túlárazva, épp ellenkezőleg, jelenleg több kategóriában jobb teljesítményt adnak olcsóbban mint az nVidia.

Nem hinném hogy égetné magát az nVidia. Valakinek meg keleltt tennie az első lépést a RT irányába, mint minden új technológiánál, itt is egyértelmű volt hogy az első megjelenéskor nem fog igazán versenyképes teljesítményt nyújtani.

Ha nem adják ki a kártyát/featuret, a fejlesztők sem fognak rá fejleszteni, így kénytelenek voltak kiadni, nem volt más opció.

Én inkább arra leszek kíváncsi, az AMD megoldása mennyire lesz majd versenyképes.

A középkategóriában okés az AMD helyzete, de a Vega kártyák kb. 1-1,5 hónapja kezdtek el olyan árba kerülni, hogy a freesyncet leszámítva is egy értelmes alternatívát nyújthassanak. A túlarázás leginkább erre a kategória vonatkozik. És ebben a szegmensben, a csúcskártyáknál szerintem ténylegesen nyugodtan ülhet a babérjain az nvidia. Gyakorlatilag egy 1080-al is nehezen tudják felvenni a versenyt, és az Nvidia épp ezekre a csúcskártyáira rákínálva hozta az új kártyáit, abban a ligában, ahol az AMD nem igazán tud versenyképes alternatívát nyújtani. Oké, hogy ■■■■ák az 570-580-590-ek árban, de itt nem erről a mezőnyről van szó.

Az RTX mint “fícsör” jelenleg inkább az nvidiának marketing duma, mint a Dice-nak mondjuk. Ez ennyire kezdetleges szinten inkább működik úgy, hogy az nvidia fizet azért, hogy “legyetek már kedvesek implementáljátok az RTX technológiát a szaros játékotokba, cserébe hogy…” (és akkor ide lehet összeget írni, vagy a franc tudja milyen technológiai supportot kínál az nvidia cserébe), ami mire az használhatóvá vált, már valószínű egy eléggé előrehaladott fejlesztési fázisba volt. Nem véletlen, hogy nem kerül be pikk-pakk a támogatása más játékokba utólag. Gondolj csak bele abba, hogy a szar RTX teljesítmény miatt sem jutott sok embernek eszébe a BF5 fejlesztőit hibáztatni, inkább dobták a szaros lepedőt az nvidiára, szerintem joggal.

Szerintem aki azt a bizonyos lepedőt dobálja, csak simán nem normális/nem tudja hogy működik BÁRMILYEN új technológia.

Várni lehet hogy azonnal csúcsszuper kiforrott legyen minden, csak sosem fog megtörténni.

Az nVidia azért is most hozta ki ezeket a kártyákat, mert verseny hiányában adhatják arany áron, így hamarabb visszahozza a fejlesztésre költötött (nem kicsi) összeget.

Egy dolgot érdemes tisztába tenni: Az RTX egy márkanév, a Ray Tracing (RT) egy feature, ami ráadásul nem is egyedi, hanem a DirectX-en keresztül működik. Ez egyben azt is jelenti, hogy amint az AMD is kihoz egy, a feature-t támogató kártyát, a mostani játékokban azok is működni fognak, nem kell külön támogatás hozzá.

Utólag persze nehéz egy ilyen feature-t betenni bármilyen játékba, és értelme sem sok van, mivel nem hozna új vásárlókat, a fejlesztőknek nettó pénzkidobás. Az viszont valószínű hogy az újabb címeknek egyre nagyobb része fogja támogatni.

Ha csak a ray tracing támogatottságáról lenne szó, igazat adnék. De figyelembe véve, hogy milyen mennyiségben merültek fel problémák a kártyákkal, és sok esetben kellett Space Invadersesni igen drága VGA-kkal, így nem tudok. És szerintem ez nem egy kifizetődő marketingstratégia.

Ár szempontjából… na… lehetséges, de az is lehet, hogy látták, hogy a kriptomániának még jobban hamarosan befellegzik és arra is gondolhattak, hogy az utolsó lehetőségük, hogy magasabb áron adják a VGA-kat. Én most építettem buildet, lett volna keret mondjuk 2070-ig el venni valamit. De nem mertem bevállalni a hallott problémák miatt. És engem ebből a szempontból rohadtul nem értekelt a RT, mert úgysem használnám. Inkább döntöttem egy régebbi, de stabil (és olcsóbb) technika mellett, mint a 20xx-es szériájuk mellett és így nekem ez valószínű ki is fog maradni. Biztos vannak még így páran akiket elbizonytalanítottak.

Na persze tőlem sem fognak éhenhalni, mert 1070 Ti-t vettem és az is jó buli nekik, hogy a meglévő, már régi készlet ürül. :slight_smile: Ki tudja mik futottak át ott a fejekben. :slight_smile:

Tök jó, hogy javítják az rtx-et, csak az a baj, hogy pár játék össze-vissza crashel meg kék halálozik a gép a gtx kártyákkal a 400+ os driverekkel.
Pl az ARK fórum konkrétan teli van ezzel a problémával, hogy az rtx kártyák óta kidobott driverek egy kalap ***-t nem érnek, mert vagy a rendszer omlik össze, vagy a játék hullik szét.

Hát az biztos, hogy elmúltak azok az idők, amikor az nvidia drivereken még érződött, hogy nem csak a legfrisebb és legerősebb kártyáknak hoznak boldogságot.